İçeriğe Yönlendir

Çamaşır ve Kurutma Makinası Tavsiye Lütfen

Yılmaz Ertek

Recommended Posts

Yılmaz Ertek

Merhaba,

Çamaşır makinamız öldü, kurtulma şansı yok (zaten 15 yıllık idi, iyi dayandı):)

Eşim, almışken kurutmalı cihaz istiyor, ya da 2 ayrı cihaz (yıkama + kurutma)

araştırdım,bayilere sordum,kimse birleşik cihaz önermedi.

2 ayrı cihaz hem yer kaplayacak hem de daha pahalıya patlayacak gibi...

var mıdır bu konuda tecrübesi olan ?

önerebileceğiniz makina modelleri varsa paylaşır mısınız lütfen ?

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bizde Arçelik 9146 YK  kurutmalı çamaşır makinası var. Son 1 yıldır çocuğun kıyafetleri vs sebebiyle hemen hergün çalışıyor. Kısacası 3 yıldır çok memnunuz.

Aldıktan sonra 4 yılda ek garanti yaptım, kafam rahat.

Eşimin ailesinde 2 tane var ve çamaşırhane gibi çalışıyor makinalar, hiç sorun yok. 

Diğer beyaz eşyalarımız Bosch marka, ama çamaşırda aile içi güzel referanslarından dolayı Arçelik kullanıyoruz.

Tavsiye ederim.

https://www.arcelik.com.tr/kurutmali-camasir-makinesi/9146-yk-kurutmali-camasir-makinesi.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Arçelik var bizde güzel. Ucuz olan b sınıfı, o bile çok elektrik harcamiyor.( Kurutma makinesi)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

ben 2.el 140TL ye sıfır gibi regal aldım, balkonlara da ip gerdim o şekil kurutuyorum :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu

4 yıl önce Arçelik 2772 KT modelini almıştım. Tam garantisi bitti rezistansını değiştirdim.? Gerçekten büyük kolaylık. Bu arada belki biliyorsunuz ama atık su derdi yok. İsterseniz koridora hatta az kullanılan bir odaya bile koyabilirsiniz. Bunu belirtmemin sebebi bu durumu ben makina eve gelince öğrenmiştim. Çünkü servis bile bunu bilmiyordu.?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
Bizde Arçelik 9146 YK  kurutmalı çamaşır makinası var. Son 1 yıldır çocuğun kıyafetleri vs sebebiyle hemen hergün çalışıyor. Kısacası 3 yıldır çok memnunuz.

Aldıktan sonra 4 yılda ek garanti yaptım, kafam rahat.

Eşimin ailesinde 2 tane var ve çamaşırhane gibi çalışıyor makinalar, hiç sorun yok. 

Diğer beyaz eşyalarımız Bosch marka, ama çamaşırda aile içi güzel referanslarından dolayı Arçelik kullanıyoruz.

Tavsiye ederim.

https://www.arcelik.com.tr/kurutmali-camasir-makinesi/9146-yk-kurutmali-camasir-makinesi.html
Sadece makinada Arçelik başarılı ve güzel modelleri var. Bayiler dahil konuştuğum herkes birleşik cihazda Arçelik alma demişti. İlk olumlu referans sizsiniz.
Teşekkürler
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu

22 dakika önce, Yılmaz Ertek yazdı:

Sadece makinada Arçelik başarılı ve güzel modelleri var. Bayiler dahil konuştuğum herkes birleşik cihazda Arçelik alma demişti. İlk olumlu referans sizsiniz.
Teşekkürler

Yanlış anlaşıldım galiba dediğim model sadece kurutma makinası birleşik değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evimizdeki kurutma makinemiz bizim de öldü. Annemi ikna edemedim tek makinede buluşturmaya. Ama iki makinenin de yer kaplama gibi bi durumu yok zira üst üste koyuluyor. 30 senedir bizde böyle en azından. Hatta banyomuzu yeniletmeyi planlıyoruz, bunları da dolap içine alacağız, yanlarına da ufak raf yapıp çamaşır gereçlerini koymayı planlıyoruz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yıldırım Mustafa

Beyaz eşya son yıllarda elektronik üretimden dolayı tamamen şans işi. Kimileri bosch alma arçelik al diyecek kimisi arçelik alma samsung al diyecek başkası samsung alma vestel al diyecek. Kalite açısından birbirinin hemen hemen aynısı bir tek siemens lerde sorun daha az yaşanıyor galiba ama onlar da pahalı. Bizde hotpoint var herhangi bir memnuniyetsizliğimiz yok bir yıldır. Dışarı biraz ısı veriyolar çalışırken koyacağınız yer için dikkatinizde bulunsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
38 dakika önce, Alper Tuğlu yazdı:

Yanlış anlaşıldım galiba dediğim model sadece kurutma makinası birleşik değil.

Sami beye cevaben yazmıştım :)

sizinki de güzel referans oldu, 2 ayrı cihaz almaya karar verirsek değerlendireceğim.

teşekkürler.

30 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Evimizdeki kurutma makinemiz bizim de öldü. Annemi ikna edemedim tek makinede buluşturmaya. Ama iki makinenin de yer kaplama gibi bi durumu yok zira üst üste koyuluyor. 30 senedir bizde böyle en azından. Hatta banyomuzu yeniletmeyi planlıyoruz, bunları da dolap içine alacağız, yanlarına da ufak raf yapıp çamaşır gereçlerini koymayı planlıyoruz :)

eee, marka ? model ? :)

26 dakika önce, Yıldırım Mustafa yazdı:

Beyaz eşya son yıllarda elektronik üretimden dolayı tamamen şans işi. Kimileri bosch alma arçelik al diyecek kimisi arçelik alma samsung al diyecek başkası samsung alma vestel al diyecek. Kalite açısından birbirinin hemen hemen aynısı bir tek siemens lerde sorun daha az yaşanıyor galiba ama onlar da pahalı. Bizde hotpoint var herhangi bir memnuniyetsizliğimiz yok bir yıldır. Dışarı biraz ısı veriyolar çalışırken koyacağınız yer için dikkatinizde bulunsun.

doğru...

teşekkürler

15 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

arcelik 9146 yk. 10 numara!!! tavsiye ederiz... 

2. olumlu referans :)

teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 dakika önce, Yılmaz Ertek yazdı:

Daha ölüyü gömmedik, çamaşır sepeti niyetine tutuluyor şu an. Banyo yapılırken yenilenecek kendileri :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
Bir saat önce, Yılmaz Ertek yazdı:

Sami beye cevaben yazmıştım :)

sizinki de güzel referans oldu, 2 ayrı cihaz almaya karar verirsek değerlendireceğim.

teşekkürler.

doğru...

teşekkürler

2. olumlu referans :)

teşekkürler.

4 yil kadar oldu dugun yapali...ve ev esyasi alma olayinda tum esyalari arcelik aldik sadece ankastre ocak firin kismi bosch.. keske onuda arcelik alsaydik..Yikama kurutmali cihazi alirken bizede iki cihaz bir olursa  randuman vermez almayin dediler inat ettik aldik.. iyiki de almisiz.. ama ek garanti yaptirin cihaz teknolojik bisey cunku... esime sordum kurutmadan sonra hemen cikarmak gerekiyormus yoksa utu sorun oluyormus... Kupkuru yapiyor dedi...

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

2 hafta önce aldım bende, çamaşır kurutmak büyük sorun haline gelmişti.Aldıgım ürün şu:https://www.beyazesyabayisi.com/Arcelik-2772-Kti-Yogusturmali-Kurutma-Makinesi,PR-1719.html

Gayet memnunum.Yer sıkıntısından dolayı kilerdeki çamaşır makinasının üstüne monte ettirdim.Çamaşır makinanızın üstünde yer varsa üstüne monte ettirebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Kardeşime aldık yeni, daha gelmedi ama 2si1 arada arçelik aldı o da. Araştırmıştır ;)

Kendi evimde sonradan ihtiyaç olduğu için ayrı 2 makina var. 

Tek bildiğim, hanımlara büyük kolaylık.:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

gerçekten şaşırdım.

arçelik bayi arkadaş var. o bile birleşik cihazda arçelik alma demişti.

sadece çamaşır mak. alacaksan nokta atış model söyleyeyim, başka marka bakma ama birleşik cihazda arçelik alma demişti.

şikayet diye aratınca de bir çok yorum çıkıyor...

bilemedim şimdi...

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

AEG veya Electrolux önerebilirim. AEG bulursanız daha iyi olur, Electrolux satın alsa da AEG üretimleri daha iyi bence :) 

Bende AEG çamaşır makinesi, Electrolux kurutucu var. İkisi de işini iyi yapıyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Çok sağlıklı olmadığı söyleniyor ama müsait olmayan evler için şart galiba bu makineler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
18 saat önce, Yılmaz Ertek yazdı:

Merhaba,

Çamaşır makinamız öldü, kurtulma şansı yok (zaten 15 yıllık idi, iyi dayandı):)

Eşim, almışken kurutmalı cihaz istiyor, ya da 2 ayrı cihaz (yıkama + kurutma)

araştırdım,bayilere sordum,kimse birleşik cihaz önermedi.

2 ayrı cihaz hem yer kaplayacak hem de daha pahalıya patlayacak gibi...

var mıdır bu konuda tecrübesi olan ?

önerebileceğiniz makina modelleri varsa paylaşır mısınız lütfen ?

teşekkürler.

Merhaba,

ikisi bir arada ben de önermiyorum.

Bence farketmez, hanımlara sorarsak en pahalısı istiyorlar her zaman.

Ama ben kafama göre aldım valla, bin tl ye boshun çamaşır makinasını aldım 700 tl ye arçelikin kurutma makinasını aldım üst üste koydum oldu bitti.

Kurutma aylık 10 tl fark ettirdi elektrik faturasına o kadar.

Bozulmaması uzun süre dayanması vs bunların markayla alakası var tabi ama bu olayların hepsi bence şans işi

2 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Çok sağlıklı olmadığı söyleniyor ama müsait olmayan evler için şart galiba bu makineler. 

Aynı ortamda bulunmadığın ve solumadığın sürece sıkıntı yok.

Banyonun kapısını kapatın camı da açık bırakın oldu bitti.

Makina çalışırken micro tozlar ortaya çıkabiliyor ama aynı ortamda değilseniz hiç bir sorun yaşanmaz bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
26 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Aynı ortamda bulunmadığın ve solumadığın sürece sıkıntı yok.

Banyonun kapısını kapatın camı da açık bırakın oldu bitti.

Makina çalışırken micro tozlar ortaya çıkabiliyor ama aynı ortamda değilseniz hiç bir sorun yaşanmaz bence.

Hatta evin içinde kalorifer peteğinde vs kurutmaya göre daha sağlıklı, çünkü filtresi var en azından. En sağlıklısı açık hava gibi görünse de açık hava da çok kirli büyük şehirlerde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

İkiside Arçelik 5 senedir sıkıntısız kullanıyoruz.Ayrı ayrı alın üst üste koyun yerde kaplamaz o zaman

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Demir

Bizde Beko 964 Yk kullanıyoruz.1 sefer motor kendini kilitledi.Ondada garantiden değişti.Sorun olmadı.Verim kısmı kullanmayı iyi bilmeyle alakalı biraz.Çünkü makine 9 kg yıkıyor 6 kg kurutuyor.Eğer hiç çıkarmadan kurutmaya çalışırsanız %100 verim alınmıyor.Buna dikkat etmek lazım.Bize göre az yer kaplaması büyük avantaj.Düşüncem olumlu yani ikisi bir arada makine için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ben SAMSUNG diyorum. Kullanan birkaç arkadaşım vardı, Kayınvalidem de yeni aldı. Cihaz hem görsel hem de işlev olarak harika. Çok memnun, Ben de almayı düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
10 saat önce, Yılmaz Ertek yazdı:

gerçekten şaşırdım.

arçelik bayi arkadaş var. o bile birleşik cihazda arçelik alma demişti.

sadece çamaşır mak. alacaksan nokta atış model söyleyeyim, başka marka bakma ama birleşik cihazda arçelik alma demişti.

şikayet diye aratınca de bir çok yorum çıkıyor...

bilemedim şimdi...

sebep olmaktan korkarim.. lutfen kendi ic sesinizi dinleyin ? elektronik sans isi.. bizimki iyi cikti memnunuz.. ama baskasina ne cikar ne olur onu bilemeyiz..Bizim soylediklerimiz "fikir" den oteye gecmemeli... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

İşim gereği fabrikaların birçoğuna gidip yetkililerle görüşme şansım oluyor. Arcelik - Altus - Beko aynı fabrikada üretiliyor. Hatta bu fabrikada başka ülkelere fason üretim de yapılıyor. Arcelik ile Altus arasında elektronik aksam ve motorda fark yok. Ancak dış kaplama veya yalıtım konusunda farklılıklar var. Arcelik grubu alacaksanız Altus a da bakmanızı öneririm. Aynı modeli daha uyguna alabilirsiniz. Arçelik in ürettiği diğer markalar;  Grundig · Blomberg · Arctic · Elektra Bregenz · Flavel · Leisure · Arstil · Defy, Dawlance...

Aynı durum Bosch - Siemens - Profilo grubunda da geçerli , biz çamaşır makinasını 3 sene önce siemens aldık. Aynı modelin profilo markası daha ucuzdu ancak eşim özellikle siemens istediği için aldık. Bu grupta da profiloya bakabilirsiniz. Makinalar Türkiye"de üretiliyor.

Kurutmalarla ilgili pek bilgim yok maalesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...