İçeriğe Yönlendir

Çamaşır ve Kurutma Makinası Tavsiye Lütfen

Yılmaz Ertek

Recommended Posts

Alpay Sumer
(düzenlendi)

sorun olmaz... tum cihazlarda boyle zaten..mecburen nemi bi yerden disari atacak ? 

bi yerde gordum ama simdi hatirlayamadim, yeni nesil bir cihazdi kurutemizleme tarzi calisiyordu. ama fiyati fazla gelmisti bana...Suanki donemde en mantiklisi bunlar... cocugun kiyafetlerini disariya asamiyoruz kisin hava cok kotu.. hertaraf is pis... ayrica acil kurumalari gerekiyorki yetistirebilesin.. 5 dakkada bir komple kiyafet degisiyoruz bazen.. ha sure biraz uzun asagi yukari 3.5 -4 saat suruyor diye hatirliyorum ama degiyor... Valla bize de hali yikama makinasi lazim.. philips in yesil renkli bi modeli vardi emaneten bizdeydi vermek zorunda kaldik bakalim biz napacaz?

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bütçeye bakarsak yerde sıkıntı, mecburen kombine, yada direk bunu al geç, uğraşma, senelerce kullanırsın nasılsa....

aynı aletler sadece birinde görsel fark var

https://www.arcelik.com.tr/kurutma-makinesi/2772-ktı̇-kurutma-makinesi.html

https://www.arcelik.com.tr/kurutma-makinesi/2772-kt-kurutma-makinesi.html

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Yaklaşık 6 yıldır Arçelik kurutucu kullanıyorum. Kurutucu ve çamaşır makinası birarada olanları hangi markada olursa olsun almayın. Arızadan başınızı kaldıramazsınız bir süre sonra. Kurutucu ve çamaşır makinası ayrı olsun. Banyoda üst üste konulduğunda yer kaplamıyor. 

Kurutucudan çıktığında hemen ütü yapılacaksa programı ona göre kullanın. Hemen ütülenmeyecekse ona göre program seçin. Böylece kırışıklık sorunu olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

İkisi bir arada aldım ama pişmanım diyen de yok.

İkisini ayrı almış olanlar, ayrı almayı tavsiye ediyor :)

Büyük konuşup nazar değdirmeyim ama 3 makina var kurutuculu canavar gibi yıkayıp kurutuyorlar. ( 2si 5 senedir hergün, 1i 3 senedir neredeyse hergün ) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
17 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

İkisi bir arada aldım ama pişmanım diyen de yok.

İkisini ayrı almış olanlar, ayrı almayı tavsiye ediyor :)

Büyük konuşup nazar değdirmeyim ama 3 makina var kurutuculu canavar gibi yıkayıp kurutuyorlar. ( 2si 5 senedir hergün, 1i 3 senedir neredeyse hergün ) 

Maşallah :)

marka, model ?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Şimdi, Yılmaz Ertek yazdı:

Maşallah :)

marka, model ?

1. sayfa 2. iletide var.  :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
27 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

1. sayfa 2. iletide var.  :) 

diğer ikisinin de aynı model olduğunu anlamamıştım. :)

teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Yakın zamanda emektar bosch çamaşır makinem rulman ve amorisörlerinin değişmesi gerekiyordu servis 300-350 tl fiyat çıkardı. zaten 15-20 yıllıktı. kurutmalı çamaşır makinası almaya karar verdik. kullananların tecrübesi ile arçeliği eledim. bosch fiyatı 3600 tl idi. yıkama kapasitesi olarak 9-10 kg ve üzeri belirleyince  geriye Lg, samsung ve hooover kaldı. üç markanın arıza durumunu araştırdım sikayetvar.com sayfasından. Düzce de bulunan servis sahiplerini araştırdım ve LG F4J9JHP2T 10,5 kg yıkama 7 kg kurutmalı makina aldım. direk satan mağaza bulmakta zorlandığım için gittigidiyor sitesinden uygun fiyata aldım kampanyaya denk geldi. yıkama ve kurutma olayı çok güzel kurutunca deterjan kokusu kalmıyor. çok kurutursanız ütü düzeltmiyor. en iyisi ütü modu. gürültü seviyesi 1400 devir sıkmada 72 db, çamaşır miktarına göre su, yıkama ve kurutma süresi hesaplıyor. biraz fazla akıllı gibi wifi de var ;-). buyutları standart ölçüde yer sorununuz yoksa bir büyük boyu var  daha fazla miktar yıkıyor. buharla yıkama özelliği dahi var. 3 aydır kullanıyoruz 2 saatlik kurutmada plastik kokusu veriyor kısalarda vermiyor. şimdilik bir sıkıntı yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
On 20.02.2018 at 10:01, Yılmaz Ertek yazdı:

gerçekten şaşırdım.

arçelik bayi arkadaş var. o bile birleşik cihazda arçelik alma demişti.

sadece çamaşır mak. alacaksan nokta atış model söyleyeyim, başka marka bakma ama birleşik cihazda arçelik alma demişti.

şikayet diye aratınca de bir çok yorum çıkıyor...

bilemedim şimdi...

www.sikayetvar.com girip araştırma yapınca arçelikten çok muzdarip olanlar var.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
2 dakika önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

www.sikayetvar.com girip araştırma yapınca arçelikten çok muzdarip olanlar var.

ben de öyle düşünüyordum, sonra bir arkadaşla konuştuk.

aslında çok değil, sayı çok görünsede satış miktarı ile kıyaslayınca yüzde çok düşük çıkar.

cokmemnunum.com diye bir site yok , olsa da kimse memnuniyetini girmez.

şikayetin varsa yazarsın, yazıyoruz...

not: cokmemnunum.com güzel fikirmiş :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Arçelik çok sattığı içindir, diğerleri çokı iyi sanmayın, hemen hemen aynı hepsi...

30 senelik kullanıcıyım, siz düşünün artık, büyük arıza hiç yaşamadım, sadece makine amortisörleri eskidi, 35 tl. ye alıp gidip kendim değiştim :) 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

15 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Arçelik çok sattığı içindir, diğerleri çokı iyi sanmayın, hemen hemen aynı hepsi...

30 senelik kullanıcıyım, siz düşünün artık, büyük arıza hiç yaşamadım, sadece makine amortisörleri eskidi, 35 tl. ye alıp gidip kendim değiştim :) 

16 dakika önce, Yılmaz Ertek yazdı:

ben de öyle düşünüyordum, sonra bir arkadaşla konuştuk.

aslında çok değil, sayı çok görünsede satış miktarı ile kıyaslayınca yüzde çok düşük çıkar.

cokmemnunum.com diye bir site yok , olsa da kimse memnuniyetini girmez.

şikayetin varsa yazarsın, yazıyoruz...

not: cokmemnunum.com güzel fikirmiş :)

Şu ana kadar kullandığım beyaz eşyalarımda bir sıkıntı yaşamadım. Bekarlık eşyalarımın hepsi Arçelik, hanımın bekarlıkları Bosh hiç birisinde sıkıntı olmadı. Eşyalar eskidikçe yenilenmesi gerekiyor. Evde yer sorunu olduğu için ve mevcut Arçelik ve Bosch makinalar kapasite olarak lg, samsung ve hoover der az olduğu için tercihim lg oldu. Ali Cihangir beye kesinlikle katılıyorum % olarak oranlar önemlidir arıza durumunda insanların yaşadıkları yaşayacaklarımın teminatıdır. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Biz birkac ay once elektrolux aldik modellerine evde bakarim. Cok memnunuz ikisinden de. Birkac cm daha derin aletler ikisi de alirken goz onunde bulundurulmali.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yılmaz Ertek

Arçelik 9146 YK aldık. 1 hafta oldu.

kurutmayı 1 kez kullandık, toplam 3,5 saat sürdü yıkama ile birlikte.

umarım memnun kalırız.

teşekkürler herkese.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yakup Başaran
(düzenlendi)

Yılmaz bey, Nasıl makinenin performansı. Memnun musunuz? Kombo yerine single diyenlere mi katıldınız artık.

tarihinde Yakup Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

Gercek anlamda cihazda durum nedir diye soruyorsaniz bilgi amacli yazayim ayni urun var bizde... makinadan cok memnunuz... 3 hatta 4  yil oldu nerdeyse. gik demedi ki cocuktan dolayi cok fazla kullaniyoruz...cok sukur..  Yilmaz beyden ozel bir yanit bekliyorsaniz o ayri... 

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yakup Başaran

Gerçek anlamda bilgi soruyorum. Bugünlerde ben de alacağım kurutma makinesi. İkisi bir arada almak niyetim. O nedenle teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
8 saat önce, Yakup Başaran yazdı:

Yılmaz bey, Nasıl makinenin performansı. Memnun musunuz? Kombo yerine single diyenlere mi katıldınız artık.

makineden memnunuz, kurutmayı çok kullanmadık, acil durumlarda hayat kurtarıyor ama...

Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Kardeşime Electrolux 3685 aldık, memnun. Bende de biraz eski modeli olan Electrolux 3386 var. Ben de memnunum. Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bu arada bizim makina bozuldu geçen hafta servise gitti, yapılıp bugün geldi. Hadi hayırlısı bakalım açılışı yaptık. 

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Çiğdem Bilen

Çamaşır kurutma makinası kullananlar kurutma işlemi kaç saat sürüyor acaba

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bir çok modelde nem sensörü var, Arçelik en ucuz modeli var bizde 45-60dk civarı sürede kurutur. Çamaşır Makinesinun sıkma performansı da önemli ama 600 devirse uzun sürer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Demir

Biz bekonun kurutmalı makinesini kullanıyoru.Sadece kurutma süresi kurutmanın derecesine göre 1-3 saat arası değişiyor.Yıkamayla beraber yaklaşık 5 saati bulduğu oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...