İçeriğe Yönlendir

Çamaşır ve Kurutma Makinası Tavsiye Lütfen

Yılmaz Ertek

Recommended Posts

Cihat Küçükay
Çamaşır kurutma makinası kullananlar kurutma işlemi kaç saat sürüyor acaba
Ütü için kurutma isterseniz 2,5 saat, dolap kuruluğu isterseniz 3 saat civarı sürer. Her kurutma sonrası çıkan suyu ütü suyu olarak kullanabilirsiniz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
13 dakika önce, Cihat Küçükay yazdı:
On 24.10.2018 at 17:42, Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:
Çamaşır kurutma makinası kullananlar kurutma işlemi kaç saat sürüyor acaba

Ütü için kurutma isterseniz 2,5 saat, dolap kuruluğu isterseniz 3 saat civarı sürer. Her kurutma sonrası çıkan suyu ütü suyu olarak kullanabilirsiniz.

Kesinlikle ütüde kullanılmaz sakın. Bozar, tıkar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Hocam 6 yıldır bizzat eşim kullanıyor. Ütü 8 yıllık, kurutma 6 yıllık. Tecrübe ile sabit...
Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu

Beyaz eşyada bosch, siemens, profilo grubundan şaşmayın bence.

Çamaşır makinası 20 yıl oldu, bozulmadı artık değiştirelim dedik. Bulaşık makinası da 20 yıllık bosch. Hala çalışıyor.

Almanlar bu işi iyi biliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bizim de 30 yıllık arçelik 5500 var tık demedi.

Bir öğretmenden bunu duymak değişik duygulara neden oldu bende.

Ha dersin ki tipi güzel yahut şu özelliği var tamam kabul.

14 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Neden?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kitapçığı bulursam koyarım , koymayın diyordu, zaten oradaki su saf değil çamaşırların tüylenmesi vs var.  

"Philips buharlı ütünüz veya buhar üreticiniz musluk suyuyla kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ancak, yaşadığınız bölgedeki suyun sert olması halinde kısa süre içinde kireç oluşumu meydana gelecektir.

Bu nedenle ütünüzün veya buhar üreticinizin kullanım ömrünü uzatmak için damıtılmış veya demineralize su kullanmanız önerilir (%50 demineralize su ile musluk suyu karışımı da kullanılabilir).

Suyun damlamasına ve kahverengi lekelere sebep olabileceğinden veya buharlı ütünüze zarar verebileceğinden lütfen parfümlü su, kurutma makinesinde biriken su, sirke, kola, kireç çözücü maddeler, ütülemeye yardımcı ürünler, kimyasal olarak kireçten arındırılmış su veya başka kimyasallar kullanmayın.

"

Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu

Bir öğretmenden duymak neden değişik duygulara sebep olsun. Arkadaş burada tavsiye istemiş.

Yerli olmadığı için diyorsanız bir derece haklısınız. Ama yerli markalarda kullanılan parçalarda ithal olabiliyor.

Arçelik 90 lı yılların sonuna kadar parçaları bosch dan alıyordu mesela. Ben sadece kendimce kaliteli olanı söyledim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Almanlar bu işi biliyor bana dokundu.

çamaşır makinesi sonuç olarak.

çayırova arçelik çamaşır makinesi fabrikası karşımızda. Defalarca gezdik, onlarla proje yaptık. Yüzlerce işçi ekmek yiyor. Boş simens profilo da yerli. Ancak dış masrafı daha çok ve kar almanyaya da gidiyor.

Okçulukta ruslar

Silah atıcılığında kanada

ata binmede ingilizler

biz naparız? Neyde iyiyiz ya da olmalıyız?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
ne tip ütü, kazanlı ütüde sorun oluyor. 

Kazanlı ütü değil hocam, Philips buharlı ütü.

Bu arada Philips kazanlı ütüde kullandık, ama çok bakım istiyor, beceremedik. Şu anda kullandığımız ütü bize yetiyor.

Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu

Hocam yazdıklarım size katılmadığım anlamına gelmesin. Haklısınız hepsinde iyi olmalıyız tabii ki. 

Sonuçta bir çamaşır makinesi. Üç aşağı beş yukarı aynı. 

Takıldığınız konuda çok örnek verebilirim ama polemik konusu olur, gerek yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tamam tabi ben de kazık kakıyorum biraz farkındayım. Bugün çok yorgunum çalışamıyorum. Forumda sohbet ediyoruz işte laf atıyoruz bi anlamda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
7 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Almanlar bu işi biliyor bana dokundu.

çamaşır makinesi sonuç olarak.

çayırova arçelik çamaşır makinesi fabrikası karşımızda. Defalarca gezdik, onlarla proje yaptık. Yüzlerce işçi ekmek yiyor. Boş simens profilo da yerli. Ancak dış masrafı daha çok ve kar almanyaya da gidiyor.

Okçulukta ruslar

Silah atıcılığında kanada

ata binmede ingilizler

biz naparız? Neyde iyiyiz ya da olmalıyız?

Hocam benim kurutma makinam arçelik'in piyasaya sürmeden önce son denemelerini yaptığı prototiplerden biri. Yarı fiyatına verildi, 1 sene boyunca kullanım izlenimlerimi arçelik'e raporladım. Benim gibi kullanıcılardan alınan bilgiyle yeni model piyasaya sürüldü. Ürün o günden bu güne tık demeden çalışıyor. Arçelik'de çalışan çok arkadaşım var ve onların tasarım gücüne inanıyorum. Ama evimdeki her beyaz eşya Arçelik değil. Çamaşır makinam Vestel, Buzdolabım ve Bulaşık Makinam Bosch. Kombim Baymak. Elimden geldiği kadar ve de bizimkilerin iyi olduğunu gördüğüm noktada yerli ürün kullanmaya çalışıyorum. Eminim ülkedeki çoğu kişi de böyle yapıyordur. Ama bizimkilerin iyi olmadığı noktalarda boşlukları diğer firmalar dolduruyor haliyle.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

2 haftadır Arçelik kurutma makinesini kullanıyorum. Evime aldığım ilk arçelik ürün burada. 2 haftadır dediğim şu, ben niye bunca sene kurutma makinesi almamışım. Çamaşır kurutmak özellikle istanbul gibi nemli bir şehirde işkence hâline geliyordu. Bir de çamaşır üzerinden topladığı tozu görünce şok oldum. Hanım çamaşırın tozundan çok dertli idi. Şimdi evde toz oranı bayağı azaldı. Kıyafetler artık daha yumuşak. Ütülemek artık daha kolay. Düşünen var ise bence beklemesin bir an önce alsın. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Sami Demirpaz
Sami Demirpaz yazdı:

Bizde Arçelik 9146 YK  kurutmalı çamaşır makinası var. Son 1 yıldır çocuğun kıyafetleri vs sebebiyle hemen hergün çalışıyor. Kısacası 3 yıldır çok memnunuz.

Aldıktan sonra 4 yılda ek garanti yaptım, kafam rahat.

Eşimin ailesinde 2 tane var ve çamaşırhane gibi çalışıyor makinalar, hiç sorun yok. 

Diğer beyaz eşyalarımız Bosch marka, ama çamaşırda aile içi güzel referanslarından dolayı Arçelik kullanıyoruz.

Tavsiye ederim.

https://www.arcelik.com.tr/kurutmali-camasir-makinesi/9146-yk-kurutmali-camasir-makinesi.html

Sami Demirpaz yazdı:

İkisi bir arada aldım ama pişmanım diyen de yok.

İkisini ayrı almış olanlar, ayrı almayı tavsiye ediyor :)

Büyük konuşup nazar değdirmeyim ama 3 makina var kurutuculu canavar gibi yıkayıp kurutuyorlar. ( 2si 5 senedir hergün, 1i 3 senedir neredeyse hergün ) 

Yılmaz Ertek yazdı:

Arçelik 9146 YK aldık. 1 hafta oldu.

kurutmayı 1 kez kullandık, toplam 3,5 saat sürdü yıkama ile birlikte.

umarım memnun kalırız.

teşekkürler herkese.

Sami Demirpaz yazdı:

Bu arada bizim makina bozuldu geçen hafta servise gitti, yapılıp bugün geldi. Hadi hayırlısı bakalım açılışı yaptık. 

Eveet, aradan baya zaman geçmiş bilgi güncelleyelim. Kayınvalide deki 2 kurutmalı makine bildiğim kadarıyla arıza yapmadı ikiside çalışıyor.

Bizim makine son 4 ayda toplam 9 kere servise gidip geldi, GÜVENLİK diye uyarı çıkıp kendini durduruyor ve durmadığı zamanlarda ise güzel sıkmıyordu.

Bu geçen süreçte önceki sene başında kurutmalı çamaşır makinesinin üzerine birde düz kurutma makinesi alıp koydum, kurutmalı çamaşır makinesinin sadece yıkama bölümünü kullandık. 

Yoğun şikayetlerim üzerine geçtiğimiz hafta makineyi yenisi ile değiştirdiler.  Bu arada garanti uzatmayı iyiki yapmışım, makinenin kendi garantisi Mart 2018'e kadar geçerliymiş. 

Bu yeni gelen makineye'de Ekim 2023'e kadar garantisi var dediler. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

benimki samsung hiç sıkıntı yok çalışmasında ne yıkamada ne kurutmada

benim makine paslanmaya başladı reterjan gözünün altından başladı sağa ilerledi.

söküp boya atacam zımparalayıp.  boya var demezler dimi :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Ali Gök yazdı:

benim makine paslanmaya başladı reterjan gözünün altından başladı sağa ilerledi.

Tavanı boyama gerisine temizlik boyası dersin.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Evde bosch wat24480 kullanıyorum , alalı 4 yıl oldu. Çok memnunuz.  Geçen hafta kayınvalideye profilo CMG120 aldık.Benim evdekinin aynısının profilo marka olanı. Sessiz , az enerji tüketiyor, 9 kg. Hepsiburada da 2000 lira civarındaydı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Gök yazdı:

Garantisi yok mu?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

LG yada samsung. LG nin 14 kg kapasitelisinden almıştım siemens den sonra. inverter tip motoru var inanılmaz sessiz ve dehşet fonksiyonları var. buharlı yıkama yapabiliyor ve entegre kurutucusu da var.

Ali Gök yazdı:

değeri düşer boyamadan önce foto çek.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Gök yazdı:

Bitti süresi

Boya aşamasının foto'larını bekliyoruz :p 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

15 küsür yaşında Darçelik Direct Drive (daha başkalarında bu motor yokken) Orbital çamaşır makinamız hala faal,1 kez salınım kesici 2 amortisörü değiştirdim o kadar,  komşuların defalarcca buzdolapları ve makinaları voltaj dalgalanmalarından dolayı yandı bizimki korumaya geçti banamısın demedi, hala cillop durumda ses ve ısı yalıtımlı alet, çok mennunum :) (yazılım güncellemesi destekli, servisten istedim bloke oldu adamlar :D) Buzdolabıda keza aynen dayandı...

Sadece yine aynı yaştaki Orbital no-frost dolap su koyverdi, oda alt kısmın ısısını ayarlayan klape arızasından, yaşlı olduğundan parça bulamadım, kendim hallettim 2 sene daha kullandım ama artık yetti dedim çünki bazen ısı ayarlamada şaşırıyordu, bende  verip yine Arçelik aldım, bu sefer A+++ Kombi no-frost aldım, ses yok seda yok alette, buda senelerce gider inşallah, başka markalardada baktım bosh falan, bunun kadar hoşuma gitmedi ve yedek parçalarıda çok pahalı, kısaca ben hala yerli markamızı kullanıyorum, fırın-mikro dalga fırın-çay makinası,buzdolabı,çamaşır makinası-radyo saç kurutma mak. alayı Arçelik, çokta menunum, hatta bir ara anlatmıştım, 8 yaşında çay makinamı bence imalat hatası var dediğimde ellerinde yedek parçası olduğu için direk değiştiren hatta yüzsüzlük yapıp yeni modelini istediğimde stokta yedek parçası olmasa tamam verelim dedikleri için ayrıca takdirimi kazanan markadır kendisi :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...