İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Lastik Seçimi

Murat Atagenç

Recommended Posts

Çağlar Bayur
13 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Aynı model lastikte iki farklı desen var, birisi 3 kanallı diğeri 4.

nasılmış diyorlar oluklara ? :)

enterasan bir piyasadayız. Model ismi değişmez ancak zamanla iyileştimeyi her marka yapar.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

nasılmış diyorlar oluklara ? :)

enterasan bir piyasadayız. Model ismi değişmez ancak zamanla iyileştimeyi her marka yapar.

9 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

birisi sadece EG diğeri EGP, egp olanı yani performans olanı alacaksın, diğeri yaramaz...  kanal lastik taban genişliğine göre değişir, 195-50-15 3 kanallı benimki...

Aynı ebat aynı model ismi :)

https://forum.donanimhaber.com/goodyear-efficientgrip-3-kanal-4-kanal-mevzusu--123874134

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

250 civarı verip CPC5 ya da EGP mı alayım?

200 civarı verip FM800 ya da Greenways mi alayım?

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
250 civarı verip CPC5 ya da EGP mı alayım?
200 civarı verip FM800 ya da Greenways mi alayım?
Fm800 çankırıda üretiliyor. Alt seviye lastik. Egp yi tavsiye ederim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Güler2

fiestamda contilerden çok memnunum. üzerindeki ventuslardan sonra ilaç gibi gelmişti.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

2015 başı üretimli bayide rafta bekleyen bir takım EGF buldum. 200 lira fiyat verdiler, ne dersiniz?

Yenisi için 280 lira fiyatlardan bahsediyorlar.

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
2015 başı üretimli bayide rafta bekleyen bir takım EGF buldum. 200 lira fiyat verdiler, ne dersiniz?
Yenisi için 280 lira fiyatlardan bahsediyorlar.
Yıllar içinde desen farkları var yeni desen mi acaba? fa0de361785fb478fe774884a0f1f4f3.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Lastikler rafta dik bir şekilde, dükkanın içerisinde duruyor. 0315 üretimdi sanırım. 187.5 x 4 = 750 liradan verirlerse almalı mıyım?

Lastik araca hiç takılmadığı (hiç ısınıp soğumadığı) için hiç bir şey olmaz, arabaya taktıktan sonra 5 sene ömrü var diye söylediler.

14 dakika önce, Sezgin Yılmaz yazdı:
15 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:
Fotoğraf eski desen mi?

Yeni desen

Eski desen ise alınmamalı mı?

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
Lastikler rafta dik bir şekilde, dükkanın içerisinde duruyor. 0315 üretimdi sanırım. 187.5 x 4 = 750 liradan verirlerse almalı mıyım?
Lastik araca hiç takılmadığı (hiç ısınıp soğumadığı) için hiç bir şey olmaz, arabaya taktıktan sonra 5 sene ömrü var diye söylediler.
Ben olsam eski desen almam.
Gerekli incelemeler konuda mevcut
https://mobile.donanimhaber.com/inceleme-yeni-goodyear-efficientgrip-performance-lastikleri--73371426
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

conti bizi dünya haritasından silmemişmiyidi, boykotta değilmi, hani almıyorduk...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
Yeni desen ise alınır sonuçta 2 yıl garantisi olucak
Yorum bağlantısı
Ömer Lütfi Şahin
conti bizi dünya haritasından silmemişmiyidi, boykotta değilmi, hani almıyorduk...

Almıyoruz Ali abi. Şahsen iyi ya da kötü petlas Velox sport alacağım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
7 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Ben yazacaktım, teşekkürler. Malesef çabuk unutuyoruz. Markası continental bide rafta 3 yıl durmuş lastiği almayın Murat bey.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Eskileri almıyorum 200den düşmediler bir de ne olacağı meçhul değmez diye düşündüm. Ayrıca onlar Goodyear EGPdı :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

alınca basınçları kapıda yazan ayarda ayarlatın unutmayın, kafalarına göre basarlar genelde, lastikçiler aksini iddaa eder bazen, hatta iddayı bırak kapıdaki etiketi gösteririm, ön arka farklıdır onu bile anlamazlar bazen, sonra hop hop zıplamasın araba :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Uzun zamandır ki lastik arayışımı akşam üstü hiç ummadığım bir şekilde sonlandırdık. 0718 üretimli FM800 leri aldık.

E - A 69dB etiket değerlerine sahip.

Siboplar değişti, elektronik rot ayarına girdi, nitrojen basıldı, 1 yılda yol yardımı var. 160x5= 800 lira ödedim.

33-30 yaptırdım basınçları ama söylene söylene zorla yaptılar. Ön arka farklı olmaz dediler 30 az gelir dediler...

2011 sonu üretimli 7küsür mm diş derinliği olan michelin alpin4leri söktük. Kullandıkça lastikle ilgili deneyimlerimi paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Yakıt şu an tam 1 lt düştü eski kışlıklarıma göre. Sanırım fabrika lastikleri s1 evo hankooklara göre de 0.4-0.5lt gibi düşmüş oldu yanlış hatırlamıyorsam.

13499x km takılmış oldu akşam denemelik  gezince 13501x yaptım kmyi.

Sökülen kışlıklarından sonra arabanın kalkışları daha serileşti kesinlikle. Sanki kışlıklarıyla arabayı arkadan çekiyorlarmış hissi oldu bu lastiklerle binince. Seste biraz azalma var.

Şu an lastik gayet iyi. Tabi önemli olan 3 sezon bu performansını koruyabilecek mi..

2 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Hayırlı olsun, biraz fazla yakacak galiba.

Fabrika lastikleri olan Hankook S1 Evolar sanırım E - B 70dB değerlerdeydi yani bir artış olmaması gerekiyor. Hatta şuan daha az yakıyot gibi çünkü hankooklarım 2011 üretimdi, sertleşmişti.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kışlıklar sürüş keyfini kısıtlıyor değil mi? Bana öyle geliyor. 

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Kullanırken hissetmiyordum ama yenileri takınca sürtünmesinin ne kadar fazla olduğunu hissettim. Şu an kesinlikle çok daha akıcı şekilde kalkıyor araç.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...