İçeriğe Yönlendir

Sanayi Tipi Sıvı El Sabunu Araştırması

Cihat Küçükay

Recommended Posts

Cihat Küçükay

Merhaba

Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum, moderatörlerimiz doğru yere taşırlar sanırım.

Çalışanlar için sanayi tipi, yağ sökücü özellikte sıvı el sabunu araştırıyorum. CNC tornada kesme yağları ile çalışıyoruz. Yani tamirhanedekiler kadar ağır bir yağ değil, ama normal sıvı sabunlar etkili olmuyor tabii ki. 

Sizin kullandığınız, bildiğiniz, tavsiye edebileceğiniz marka var mıdır? Nereden bulurum? İnternette birçok sabun var, ama işleri hızlandırmaya yardımcı olabilir bu araştırmam. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

3M'nin böyle temizleyicileri var. Ağır kirler hafif kirler diye değişiyor. Gebze organize sanayide bir bayisi satıyor. Kullanım miktarınız çoksa siz direk de alabilirsiniz. Ama pahalıdır tabiki. Arap sabunu ve patates filesi/talaş daha iyi iş görmez mi?

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Koç

En etkili ve ucuz yöntem arap sabunu ile bol miktarda talaşı karıştırıp kullanmak...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Çook eskiden bizde öyle kullanırdık ;)

Ama uzun zamandır arap sabunu kullanılmıyor. Kullandığımız yağlar viskozitesi çok yoğun yağlar değil. Yani işçilerin elleri yağdan simsiyah olmuyor. Ama dediğim gibi, kesme yağıyla çalıştığımız için çalışanın her tarafı gün içinde yağlı kalıyor. Bunu en kısa zamanda ve ekonomik olarak çıkartacak çözümü araştırıyoruz.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
En etkili ve ucuz yöntem arap sabunu ile bol miktarda talaşı karıştırıp kullanmak...
Başlığı görünce ben de arap sabunu + talaş önermeye gelmiştim. 
Kesinlikle en iyisi fakat atık hatları için en ideal tıkayıcı. Haddinden fazla su kullanıp giderlerin açık kalması sağlanır.

Suya hasret zaman eşiğinde yapılmaması gereken
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Kesinlikle en iyisi fakat atık hatları için en ideal tıkayıcı. Haddinden fazla su kullanıp giderlerin açık kalması sağlanır.

Suya hasret zaman eşiğinde yapılmaması gereken
Aynı nedenden dolayı bıraktık zaten.. Yaklaşık 10 yıldır sıvı el sabunu kullanıyoruz. Yağ sökücü, cildi tahriş etmeyen, parfümlü, Imds belgesi olan sabunlar..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Biz iş yerinde bir ara bunu kullanmıştık, çok memnunduk. Az miktarla çok güzel temizlerdi. Ancak artık ihtiyacımız kalmadığı için kullanmıyoruz. Tavsiye ederim.

Bizim kullandığımız PEVALİN SPEZİAL idi. 

http://peva.com.tr/product.aspx?cat=21

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
7 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Biz iş yerinde bir ara bunu kullanmıştık, çok memnunduk. Az miktarla çok güzel temizlerdi. Ancak artık ihtiyacımız kalmadığı için kullanmıyoruz. Tavsiye ederim.

Bizim kullandığımız PEVALİN SPEZİAL idi. 

http://peva.com.tr/product.aspx?cat=21

bu normal jel gibi olan sanki içerisinde tursul gibi bişeyler var. benim arkadasın dükkanda var acayip bişey elinde hiçbir yag bırakmıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çalışma öncesi sürülen kremler nasıl olurdu. deri ile teması da keser

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Lisede volvo da staj yaparken orada özel kum gibi sabunlar vardı ıslak hamur gibi ama içinde  kalın kuma benzeyen taneleri var, güzel kokmazdı çamur gibi bişey zaten kovanın içinde dururdu köpürmezdi de ama elindeki bütün kiri yağı ne olursa olsun söker atardı. O tarz bişey kullanabilirsiniz kullanımı çok rahat ve talaş gibi delikleri tıkamıyor 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Pevalin tarif ettiğiniz iş için en ideal ürün eski iş yerinde 15 seneden fazla kullandık, evde de kullanırım ( 2_3 gr. İle harikalar yaratır şu anda çalıştığım iş yerine de aldırdım 3lt 5 aydır kullanıyorum. Elleriniz kuru iken 3 gr. kadar alıp güzelce avuşturarak temizliğinizi yapıp duruluyorsunuz su olmazsa bezle temizleyin yeterli. Hatta ağır kirler için küçük plastik fırça ile tırnak arası ve kenarlarını da temizlediginizde tertemiz elleriniz olacak. İçeriğindeki krem de ellerinizi sürekli besleyecek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Derin Acar

Talaş ve arap sabunu. Daha basiti yok. Diğerleri kimyasal olduğu için elinize bir süre sonra yıpratma yapabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Talaş ve arap sabunu. Daha basiti yok. Diğerleri kimyasal olduğu için elinize bir süre sonra yıpratma yapabilir.

En basit en sağlıklı çözüm [emoji1319]
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Pevalin kullandım, yıpratma falan yapmadığı gibi çok da güzel temizler. Bu işi için kesin çözümdür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

En basit en sağlıklı çözüm [emoji1319]
Kısmen. Talaş ciddi şekilde kalinalizasyon tıkıyor
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kısmen. Talaş ciddi şekilde kalinalizasyon tıkıyor

Aaa tabi.
Şişer kalır sistemde.
Farklı bir şekilde kullanmak gerek.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...