İçeriğe Yönlendir

Egzoz Muayenesi Yeni Dönem

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Muayeneye gitmemiz ile birlikte yeni dönemi öğrenmiş oldum.Randevumuzu internet üzerinden aldık.Muayene günü gelince sıra olmadığı için erkende çağırdılar.Bizde çok memnun olduk.Hemen gidip egzoz muayenimizi yapıp geçelim dedik.Egzos yerine geldik sıra var.Egzoz kartını aldım tanıdığım biri vardı ona verdim.Bas mührüde biz gidelim dedim :) Yok abi dedi mührü basmıyoruz artık dedi.Ya ne yapıyorsunuz dedim.Şimdi sen dedi aracınla bu platforma geleceksin.Ben kamerayı aktif edeceğim.Sonra aracını çalıştıracaksın.Kamera kayıt etmeye başladığında egzoza çubuğu sokacağız ve veriler sisteme akmaya başlayacak.Bizden onay aldıktan sonra merkezin onayı beklenecek.Onlarda onay verdiğinde muayene bitmiş olacak.Kağıt kürek mühür işi bitti dedi.Valla bunu duyduğuma çok sevindim.Artık kamyonlar ver parayı bas mührü yapamayacak.Bizde arakdaşın dediği gibi sıramız gelince muayeneye girdik.Egzozumuz geçerli not aldı ve tuvtürke gittik.Ordanda çıktık işimiz bitmiş oldu.

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Kağıt kürek bitmedi :) a4 kağıdına veriler işlenip, aracınızın fotoğrafı eklenerek veriliyor. 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
30 dakika önce, Ahmet Ekici yazdı:

Kağıt kürek bitmedi :) a4 kağıdına veriler işlenip, aracınızın fotoğrafı eklenerek veriliyor. 

Egzoz muayenesinde bize evrak vermediler.Tuvtürke gittiğimizde egzoz muayenemizin yapıldığı sistemde görünüyordu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yılbaşından beri bu şekilde. Otomasyonu kurmayan merkezler yapamıyor artık.

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Aracında kat iptali yapılmıştı.mecbur yenisi takılacak artık o zaman.zaten tuvun egzoz muayene sinden gecememisti geçen sene özelde geçmişti araç.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
54 dakika önce, Ersin Özkaya yazdı:

Aracında kat iptali yapılmıştı.mecbur yenisi takılacak artık o zaman.zaten tuvun egzoz muayene sinden gecememisti geçen sene özelde geçmişti araç.

Artık kimse kat iptali yapmıyacak.Bir ara bende düşündüm ustaya zor geldi vazgeçmiştim.Eğer iptal ettirse idim şimdi takacağım diye uğraşacaktım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Turkol

bu sayede trafikte gezer mangallar azalır da rahat bir nefes alırız.iyi uygulama tebrikler

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

Egzoz muayenesinden geçmez ise ne gibi sonuçları olabilir acaba. Çözümü basit midir yoksa zor ve masraflı mı.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

2 sene önce benim araç TÜVTÜRK un egzoz testinden sınırda geçmişti o da ilk gazlamayi hızlı basıp çekmişim düşük çıkmıştı, diğer ikisi geçer puanın üstündeydi ama ortalama ile yirtmistim. Şimdi geçmezse işimiz var 3 Mart muayene [emoji848]

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)

kati yeniden yaptırmak benim uzun süredir aklımda ama iyi bir kat nasıl nerede bulabilirim o konuda sorunum var.

tarihinde Ersin Özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
13 saat önce, Ersin Özkaya yazdı:

yakında obd den kontrol de başlayacak. bu sefer de dpf iptalleri yaptıranlar daha fazla harcayacak

Yorum bağlantısı
Mustafa Ata

Iyi olmus. Insaallah ayni ozenli davranisi cakma xenon ayarsiz farlar icinde gosterirler.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
yakında obd den kontrol de başlayacak. bu sefer de dpf iptalleri yaptıranlar daha fazla harcayacak
Başlamış ama sadece devir kontrolü için şimdilik sanırım. 03:20 de anlatmış.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Başlamış ama sadece devir kontrolü için şimdilik sanırım. 03:20 de anlatmış.

tüvtürkte obd den kontrol... dpf iptali var mı yok mu tespiti.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
tüvtürkte obd den kontrol... dpf iptali var mı yok mu tespiti.
Yanlış anlamışım pardon :)
Bugün yaptırdım dışarıda, obd bağlamadılar, deviri kendisi ayarladı, dışarıdaydim ama tahmini 2000 civarı bastı, 0.26 ile geçtik şükür. 2 sene önce kendim basmıştım TÜVTÜRK de, ilk gazlama yanlış oldu düşüktü, eleman bas bas diyince diğerleri 4500 devir falan, üçün üzerinde çıktı ama ilki ortalamayı 2.7 lere çekmişti Allah tan [emoji16]
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bende giricem yarın dışarda bakalım ne maceralar yasicaz

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Kemal Mert

Arkadaşlar merhaba,

Nisan ayında egzoz muayenem dolmuştu, bende araç muayenesine yakın tarihte yaptırayım diye düşündüm, şimdi haberlerde gördüm, resmi gazetede yayınlanmış, yaptırmayanlara epey bir ceza geliyormuş.

En kısa sürede yaptıracağım, gecikmeli egzoz muayenesinde herhangi bir ceza vs. uygulanır mı ve güncel fiyatlama nedir?

Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
12 dakika önce, Kemal Mert yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

Nisan ayında egzoz muayenem dolmuştu, bende araç muayenesine yakın tarihte yaptırayım diye düşündüm, şimdi haberlerde gördüm, resmi gazetede yayınlanmış, yaptırmayanlara epey bir ceza geliyormuş.

En kısa sürede yaptıracağım, gecikmeli egzoz muayenesinde herhangi bir ceza vs. uygulanır mı ve güncel fiyatlama nedir?

Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Egzoz muayenesi 55 tl nakit. Kamera altında yapıyorlar, pul vs yok. A4 çıktısı veriyorlar devam. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Egzoz muayenesi 55 tl nakit. Kamera altında yapıyorlar, pul vs yok. A4 çıktısı veriyorlar devam. 
Aynen dediğiniz gibi oldu. Öğleden sonra gittim. Gecikme faizi vs.yokmuş 55 lira ödedim. Taktılar kamera ile çektiler. Sonra a4 kağıda çıktı verdiler. Eskisi gibi karta pul imza tarih vs.yokmuş. yaptırdık kurtulduk 2020 ye kadar devam.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Aynen dediğiniz gibi oldu. Öğleden sonra gittim. Gecikme faizi vs.yokmuş 55 lira ödedim. Taktılar kamera ile çektiler. Sonra a4 kağıda çıktı verdiler. Eskisi gibi karta pul imza tarih vs.yokmuş. yaptırdık kurtulduk 2020 ye kadar devam.
Bende cumartesi yaptirdim, bu cumartesi de tuv var.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...