İçeriğe Yönlendir

Topuk Kanı Alımı, Anne-Çocuk Sağlığı Hakkında Bilgilendirme.

Metin Akbal

Recommended Posts

Ersen Tapan

Diğer konunun kapandığını ve silineceğini gördüğümde keşke son mesajı bölüp ayrı konu olarak açsaydım dedim, ve işlerin yoğunluğundan yapamadım. Sonrada gördümkü Metin yeniden yazmış bilgileri. 
Metin hiç uğraşmadıysa o bilgileri biraraya getirip yazıya dökmek için 10- 15 dakika uğraşmış, Kimseyi suçlamadan direk ilgili kişilerden rakamsal verileri vermiş. 

Burası bir forum herkes bilgilerini paylaşmak için burada. Siz ben sadece şunu sordum başka cevap vermeyin dediğinizde olay kişiselleşir o zaman bir avukata özel olarak sormanız gerekir.Bilgiler paylaşılarak çoğalsın ve kalıcı olsun diye bu forum var. 

Belliki sizinde stresli bir anınıza gelmiş bu tarz bir tepki verdiniz. Ama kişilerin mesleklerine karşı tutumunuz çok yanlış bilginiz olsun . 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
14 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Diğer konunun kapandığını ve silineceğini gördüğümde keşke son mesajı bölüp ayrı konu olarak açsaydım dedim, ve işlerin yoğunluğundan yapamadım. Sonrada gördümkü Metin yeniden yazmış bilgileri. 
Metin hiç uğraşmadıysa o bilgileri biraraya getirip yazıya dökmek için 10- 15 dakika uğraşmış, Kimseyi suçlamadan direk ilgili kişilerden rakamsal verileri vermiş. 

Burası bir forum herkes bilgilerini paylaşmak için burada. Siz ben sadece şunu sordum başka cevap vermeyin dediğinizde olay kişiselleşir o zaman bir avukata özel olarak sormanız gerekir.Bilgiler paylaşılarak çoğalsın ve kalıcı olsun diye bu forum var. 

Belliki sizinde stresli bir anınıza gelmiş bu tarz bir tepki verdiniz. Ama kişilerin mesleklerine karşı tutumunuz çok yanlış bilginiz olsun . 

Bende kopyala yapıştır yapmamıştım.En az 15 dakika uğraşmıştım.Anlaşılamamak ne kadar kötü.Ersan bey bir gün anlaşılamazsanız şayet çok görmeyin sizi anlayamayanları.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İyide agalar konu sahibi demiş ki, hukuki olarak sıkıntı olur mu olmaz mı. Bitti. Niye insanları etki altına almaya çalışılıyoruz. Yok zararlı yok faydalı, şöyle böyle. Kime ne adamın evladından. Gereksiz yere uzamış mevzu.

Sani Mondeo 165'i geçmiyor diyen adama sürat felakettir yazdı. Bu konu da aynı. Bizde akıl verme hastalığı var. Soruların çokça dışına çıkar olduk

• Beğen 8
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Yazdım sildim yazdım sildim yazdım sildim :unsure2:

Bazen herkes aşırı tepki verebiliyor, sakince düşünmek gerekebiliyor. Yüz yüze görüşülse sorun olmayacak şeyler bazen yazılı dilde ters yöne sapabiliyor.

2 evlat babası olarak benim de her anne baba gibi hassas olduğum bir konu ancak alınganlık olduğu için hep yazdıklarımı sildim :( 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Bir saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Aşı ve topuk kanı vermemek için hangi hukuki yolları izlemem gerektiği bilmek için yardım istedim.Arkadaşlar konuyu aşının faydaları ve zararlarına dönüştürdüler.

Aşağıdaki linkte topuk kanı alınmasını red eden ailenin izlediği yollar var. Red etme hakkınızı kullanıp devlet baba ile mahkemede karşılaşın.

Bebeğinizi Allah sağlık sıhhat ile kucağınıza almayı nasip etsin.

http://www.hurriyet.com.tr/son-karar-zorunlu-asi-yasak-topuk-kani-alinmasi-serbest-40259711

İlk çocuğunuz mu bilmiyorum ama devlet bu konuda bayağı takipçi.

Bebeğin ilk doğumunda aile hekimi eve gelip kontrol ediyor.

Benimde iki çocuğum var. Aşı zamanı geldi mi aile hekim 1 hafta önce arayıp gelmemizi tembihliyor çünkü zamanı sarkıtırsan da aşı ile ilgili problem oluyor. 5 yaşına kadar devlet takibinde diyebilirim.

28 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Sani Mondeo 165'i geçmiyor diyen adama sürat felakettir yazdı. Bu konu da aynı. Bizde akıl verme hastalığı var. Soruların çokça dışına çıkar olduk

Doğru demiş :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
1 dakika önce, Erdoğan Temur yazdı:

Aşağıdaki linkte topuk kanı alınmasını red eden ailenin izlediği yollar var. Red etme hakkınızı kullanıp devlet baba ile mahkemede karşılaşın.

Bebeğinizi Allah sağlık sıhhat ile kucağınıza almayı nasip etsin.

http://www.hurriyet.com.tr/son-karar-zorunlu-asi-yasak-topuk-kani-alinmasi-serbest-40259711

İlk çocuğunuz mu bilmiyorum ama devlet bu konuda bayağı takipçi.

Bebeğin ilk doğumunda aile hekimi eve gelip kontrol ediyor.

Benimde iki çocuğum var. Aşı zamanı geldi mi aile hekim 1 hafta önce arayıp gelmemizi tembihliyor çünkü zamanı sarkıtırsan da aşı ile ilgili problem oluyor. 5 yaşına kadar devlet takibinde diyebilirim.

Çok sıkı takip ediyorlar o yüzden bunlarla çok fazla yüz göz olmadan halletmek istiyorum.İyi dileklerinizden ötürü teşekür ederim.Bilgileri inceleyeceğim.İNŞALLAH sağlıklı sıhatli azadan noksansız doğar.3.çocuğum olacak.İlkine tam aşı yaptırdık ikincinin son 5 aşısını yaptırmadık.Ebe eşimi tehdit bile etmiş.Eşimin saf anına denk gelmiş.Nekadar acı birşey.Ebeveyni tehdit edeceğine sana verilen yetki dahilinde yasal prosödürü çalıştır.İnsanları öfkelendirmeye kinlendirmeye ne gerek var.3.çocuğumada bunların hiçbirini yaptırmayacağız.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
1 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Bunu yaptırmanın olumsuz tarafları nelerdir?

Doğumdan sonra hastanede topuk kanı alıyorlar zaten buna itirazım yok.Bebiğin canını yakmadan.Ama sağlık ocağında iğneyi batırıyor eliyle ayak bileğini( kıracak sanırsınız)büküyor.1 lira boyutunda 4-5 tane yuvarlak var.Yuvarlaklar dolanakadar bebeğe eziyet ediyorlar.Hastanede kanı verdik desenizde olmuyor.İlla sağlık ocağındada vereceksiniz.Hastanede aldınız sağlık ocağında vermiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
28 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

İyide agalar konu sahibi demiş ki, hukuki olarak sıkıntı olur mu olmaz mı. Bitti. Niye insanları etki altına almaya çalışılıyoruz. Yok zararlı yok faydalı, şöyle böyle. Kime ne adamın evladından. Gereksiz yere uzamış mevzu.

Abi x kişi gelip trigeri kime değiştirtebilirim diye sorduğunda ; şu kişiye güvenebilirsin ama onu değişirken devirdaimi de değiştir demenin ne zararı var ?

Hadi diyelimki fazla bilgi istenmediği belirtilmiş eyvallah, mesleği ile buranın ne alakası var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Şimdi, Fatih Sarıkaya yazdı:

Doğumdan sonra hastanede topuk kanı alıyorlar zaten buna itirazım yok.Bebiğin canını yakmadan.Ama sağlık ocağında iğneyi batırıyor eliyle ayak bileğini( kıracak sanırsınız)büküyor.1 lira boyutunda 4-5 tane yuvarlak var.Yuvarlaklar dolanakadar bebeğe eziyet ediyorlar.Hastanede kanı verdik desenizde olmuyor.İlla sağlık ocağındada vereceksiniz.Hastanede aldınız sağlık ocağında vermiyorum.

Teşekkürler abi, bilmediğim bir konu idi :flowers:

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

Fatih beye cevaben yazmıyorum sadece konuya uygun olarak düşüncemi belirtmek isterim

Şu önemli dönemde ülkemizde yabancı insan sayısını  arttığı  ve savaş halinde olduğumuz dönemde aşı yaptırmak gerekli olabilir. çünkü bazı salgın hastalıkların yeniden ülkemizde ortaya cıktığı dedikoduları var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
8 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

3.çocuğumada bunların hiçbirini yaptırmayacağız.

Hocam sizde iyi biliyorsunuzdur aşılar önemli devlette yaptırmasanız bile (yaptırmayın zaten çok hor davranıyorlar benim 2 yıl mahkemem sürdü. hemşire ile biraz sürtüştükde :) ) özel hastanede aynı aşıları yaptırmanızı nacizane öneririm.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Doğru demiş [emoji4] 
Kangoo ilk aldığım zamanlar 210u görüyordu, şimdi 170te kalıyor. Bununla ilgili konu açsam ve aynı cevap verilirse o zaman alacağı cevabı hak eder yazan.
Abi x kişi gelip trigeri kime değiştirtebilirim diye sorduğunda ; şu kişiye güvenebilirsin ama onu değişirken devirdaimi de değiştir demenin ne zararı var ?
Hadi diyelimki fazla bilgi istenmediği belirtilmiş eyvallah, mesleği ile buranın ne alakası var. 

Şu konuyu bi görelim bakalım. Kim ateş etmiş. Orada çıkar neyin ne olduğu
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ateş eden falan yok... 

Fatih Bey ısrarla yorum istemiyorum, sadece soruma cevap istiyorum demiş..

Forumdaki konuları bilirsin hiç biri başladığı gibi bitmez, bazı mesajlar topuk kanı almanın faydalarına değinmiş, Metin de eşi ebe hemşire olduğu için konuya teknik bilgiler ve sayılarla cevap vermiş. 

Metin'in hatası şu olmuş; ben konuyu kapattıktan sonra yazmış olmak, ancak o ekranda iken konuyu kapadığım için kapandığının farkına varmaz ve hata almadan mesajı yazabilir.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
11 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Kangoo ilk aldığım zamanlar 210u görüyordu, şimdi 170te kalıyor. Bununla ilgili konu açsam

Buna karşı çıkmakta yanlış. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Su an evimdeyim ve daha musait bir zamanda cevap yazarim. Olay kisisellestirildi. Genel bir bilgilendirme mesajidir ve konu icerisinde farkindaysaniz ası yoktur. Konu sapmaz ise bende memnun olurum :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
13 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ateş eden falan yok... 

Forumdaki konuları bilirsin hiç biri başladığı gibi bitmez, bazı mesajlar topuk kanı almanın faydalarına değinmiş, Metin de eşi ebe hemşire olduğu için konuya teknik bilgiler ve sayılarla cevap vermiş. 

Metin'in hata şu olmuş; ben konuyu kapattıktan sonra yazmış olmak, ancak o ekranda iken konuyu kapadığım için kapandığının farkına varmaz ve hata almadan mesajı yazabilir.  

Hata demeyelim ona, uzun bir yazı olduğundan o yazarken konu kapanmış. Moderatörler kilitli konulara cevap verebiliyorlar, bilmeyenler olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ateş eden falan yok... 
Forumdaki konuları bilirsin hiç biri başladığı gibi bitmez, bazı mesajlar topuk kanı almanın faydalarına değinmiş. 

Peki, konu sahibi soruma cevap istiyorum diyor da, biz niye fikir veriyoruz. Yada şöyle diyeyim. %100 konu sahibi neyin ne olduğunu gayet iyi biliyor. Kendince haklı veya haksız sebepler ile ki bu bizi ilgilendirmez, neden bilgimiz veya doğruları dayatıyoruz. Evlat onun, yarın kendince geçerli mazeretler ile ve yasal açıklar ile aşı yaptırmaz, Allah esirgesin evlatlarının başına bir iş gelirse vicdanı ile kendisi başbaşa kalır. Ben ne ettim diye.

'' Konu başlığı şöyle olsa. Frensiz araba kullanmak istiyorum, yasal olarak ne olur dese bırak cevabı kafa göz dalarız. Çünkü bizim can güvenliğimiz var''

Buna karşı çıkmakta yanlış. 

Sana ne yazacaktım la. Unuttum
Hata demeyelim ona, uzun bir yazı olduğundan o yazarken konu kapanmış. Moderatörler kilitli konulara cevap verebiliyorlar, bilmeyenler olabilir.
Evet hatalı. Yetkili biri konuya kapatıyorum dedikten sonra yazma yetkisi olan hiç kimse bişey yazmamalı.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

'' Konu başlığı şöyle olsa. Frensiz araba kullanmak istiyorum, yasal olarak ne olur dese bırak cevabı kafa göz dalarız. Çünkü bizim can güvenliğimiz var''

Aynı şey :)

İyi düşün aynı şey.. 

Yada benim için veya benim gibi düşünenler için aynı şey.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Onun evladı aşı olmayacak, virüs veya mikrop yuvası olarak büyüyecek, sonra gelecek benim evladım ile evlenecek, sonrasında ortalık virüs mikrop kaynayacak.

Bunu düşünene kadar her sokağa giren suriyelileri düşünmek lazım. Onlar ile hiç bilmediğimiz hastalıklar çıktı millette. Onca aşılar olan evlatlar yetişkinler patır patır dökülüyor hastahanelerde

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

Bunu düşünene kadar her sokağa giren suriyelileri düşünmek lazım. 

işte bunun için daha fazla aşı yaptırmamız lazım :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
9 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Evet hatalı. Yetkili biri konuya kapatıyorum dedikten sonra yazma yetkisi olan hiç kimse bişey yazmamalı.

Arkadaş, ben yazmaya başlıyorum konu açık. Yazdığım şey uzun. Arada başka bir şeyler yüzünden yazamıyorum, tamamlamam 15-20 dakika sürüyor. Bu arada konu kilitlenmiş. Nerden bileyim ben. Yazdım yolla dedim yolladım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
3 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bana ne. Göndermeden önce bak. İşin ne

Anlaşıldı merkez, tamam. :police:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...