İçeriğe Yönlendir

Vitaminli Makarna

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Eren Gökmen
29 dakika önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Dondurmuyorum ama. Ilk mesajimda sanki oyle algilanacak gibi yazmisim biraz ucu acik kalmis. Dondurup cozdurunce mayanun kimyasi degisiyor. Kotu koku ortaya cikiyor nedense. Bu sebepten o denemede mayayi atip yeniden yapmistim. Simdi direk dolapta bekletiyorum. Ama dediginiz mantikli. Hatta kavanoz yerine bimde sokta satilan saklama kaplari var. Kucugu buyugun icine konmak kaydiyla olacaktir oyleyse.

Dondurduktan sonra birkac sefer maya isini yapmayabilir ama sonra buyuk ihtimalle kendine gelecektir. Mayayi dondurmadan yine ic ice kaplar ile soguk kalmasi saglanabilir. Maksat gidecegi yere kadar dayansin.

Ya da siz sifirdan mayayi nasil yaptiginizi anlatirsaniz diger arkadaslar da o sekilde yapabilir.

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Ekmeksanati.com sitesinde ustte "teknikler" basligini goreceksiniz. Ona tiklayinca soldaki menude "eksi maya yapimi" ve "nohut mayasi yapimi" bolumlerini gorebilirsiniz. Eksi maya altinda cankiz, akkiz, karakiz gibi isimlendirilmis tarifler var. Sarikiz da var o haric digerlerini yaptim. Sarikiz icin kul suyu gerekli ve onu temin edemedim henuz. Bu saatte ancak bu kadar yazabildim kusuruma bakmayin. Link atmak istedim ama cepten sadece anasayfa linkini kopyaladi. Vakitte cok gec olunca bu sekilde yazmis olayim simdilik. Anlasilmayan yer olursa yine yardimci olmaya calisirim. Hayirli geceler herkese.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...