İçeriğe Yönlendir

Mazot Kokusu Geliyor

Cihat Küçükay

Recommended Posts

Cihat Küçükay

Merhaba

2010 Megane 3 sport tourer aracımın ön tarafından çalışıp stop ettikten sonra (örneğin 1 km yol gittikten sonra) mazot kokusu gelmeye başladı. Koku içeriye gelmiyor. Ama aracın önünden geçerken koku hissediliyor. Kaçak, sızıntı var mı diye baktım ama herhangi birşey göremedim. Performansta da bir farklılık (azalma gibi) yok. Neden olabilir acaba? Tamirciye gitmeli miyim bunun için?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

90 liklari bilmiyorum ama 105 ve 110 luk motorlarda cokca gordugum bi durum. Pompa kaput altında oldugundan eser miktarda kaçırdığında koku geliyor diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Cihat, hava çok soğuk. Araç zengin karışım ile bir kaç dakika çalışıyor ve acayip mazot kokusu yayılıyor. Aynı sıkıntı bizim araçlarda her kış yaşanır. Egzos kokusu o.

Ben her sabah çekiyorum o kokuyu

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Kaputu açıp baktım. Yağ kaçağı gibi duruyor ama neden yapar? Sorun olur mu? 829c84efc23b159a34ba439e844d79eb.jpgb0d08c285006483ef7319a72d235558b.jpga12723542bcb3f1599f18dbfc93fca7b.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yağ kapağı contası mevta olmuş. Terleme yapıyor da bu yağ kokusu verir yüksek ısıda. Mazot kokusu vermez. Bu aylarda zaten yağ kokusu da olmaz blokta. Isınmaz o kadar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Megane'larda yağ kaçakları kroniktir ama sizdeki biraz fazla. Bi de kelepçeyle tutturulmuş o hortum. Oraları bi servis görsün bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Megane'larda yağ kaçakları kroniktir ama sizdeki biraz fazla. Bi de kelepçeyle tutturulmuş o hortum. Oraları bi servis görsün bence.
Aynı motor kangoda. Hiç kaçak yok.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

İşte sorunu çıkartan bu küçük sarı parça. Enjektör geri tahliye hortumunun bağlı olduğu bu parçadan kaçak varmış. Değiştiriyoruz bakalım f537710b5539dbf8238b8b68fc9e0c6a.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Mazot hortumu gevşmiş yada yırtılmış olabılırmı?

Havalandırmadan aynı kokuyu aldığımda mazot hortumum gevşemişti ve yolda kalmıştım fiestamda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Mazot hortumu gevşmiş yada yırtılmış olabılırmı?
Havalandırmadan aynı kokuyu aldığımda mazot hortumum gevşemişti ve yolda kalmıştım fiestamda.
Yok sorun yukarıdaki gibi, çözüm bana 30 TL ye mal oldu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...