Mehmet Ali Aslan

2018 Rolls-Royce Phantom VIII

Recommended Posts

Mehmet Ali Aslan

Lüks denince akla ilk gelen otomobil olan Rolls-Royce sekizinci nesil Phantom'un örtüleri 19 Şubat'ta yapılan lansman ile kaldırıldı. İlki 1925'de tanıtılan model otomobil göz kamaştırıcı özellikleri ile yine otomobil tutkunlarının hayallerinde yer etti.

En iyilerin tercihi AutoClub dünyanın en lüks otomobilin car care uygulamalarındaki tercihi oldu. Lansmanın hemen ardından AutoClub'a gelen Rolls-Royce Phantom'da artık AutoClub ile koruma altında.


Tamamen alüminyum bir alt yapıya geçen Rolls-Royce Phantom VII'in "dünyanın en iyi otomobili" hedefi ile üretildiğinin altı çiziliyor. 

6 mm kalınlığında çift cam yanında lastiğin içinde kullanılan köpük otomobili içinde sessize yakın bir ortamda seyahet etme imkanı sunuyor. Rolls-Royce yöneticileri otomobilin dünyanın en sessiz otomobili olduğunu iddia ediyor.

Çift turbolu 6.75 litrelik V12 motor 563 bg güç üretiyor. 1.700 devirde 900 Nm tork sunan Rolls-Royce Phantom bu sayede çok yüksek devirlere ulaşmadan sağlam bir çekiş imkanı sunuyor. Sürati ön planda tutan bir otomobil olmamasına rağmen 0-100 km/s hızlanması 5.3 saniye ve bu tarz bir otomobil için çok iyi sayılabilir. Maksimum süret ise 250 km/s.


Otomobilin jantlarının da çok etkileyici olduğunu söylememiz gerekiyor. (önde 255/45 R22, arkada 285/40 R22) Lastik subabın kapağındaki Rolls-Royce logosu bile ayrıntıyı gösteriyor. 

Otomobilin içi ise gerçekte büyüleyici. "The Gallery" adı verilen gösterge paneli her hattı ile lüksün mimarisi özelliklerini taşıyor.Sertleştirilmiş cam ile kaplanmış olan panel müşteri isteğine göre düzenlenebiliyor.

Koltuklar dışında kol dayama ve kafalıklarda da ısıtma olduğunu söylememiz gerekiyor. Ön ve arka koltuklarda masaj fonksiyonu, arkada buzdolabı, kamera, televizyon, çalışma masası ve tabii ki yıldızların altında çalışma hissi veren yıldız tavan uygulaması!

Rolls-Royce Phantom'da "The Embrance" adı verilen kendi kendine kapanma özelliği de hayata geçirilmiş. 

 

 

Mesajı paylaş


Mesajın linki
Çağlar Bayur

40 yaşındakine binmiştim . o bile 2018 üst segmentlerden iyi idi. Abcak garip bu arablaar korumasız mı çıkıyor fabrikadan. yakarım o ROlls u :D

Mesajı paylaş


Mesajın linki
Mert Gulkokan

Hangi modeli bilmiyorumda araçta 150 kg yalıtım malzemesi varmış

Mesajı paylaş


Mesajın linki
Çağlar Bayur

lpg ye uyumlu mu acaba

Mesajı paylaş


Mesajın linki
Evren Erakçora

Bilmem kaç kg boya var derlerdi

  • Mutlu 1

Mesajı paylaş


Mesajın linki