İçeriğe Yönlendir

Hibrid; Hemen Şimdi mi, Bekleyip Elektrikli mi?

Turkay Enez

Recommended Posts

Servet Aydın

50 yıldır hep rezervler 50 sene kaldı deniyor. Milyarlarca insan fosil oluyor, yakıt bitmez dünyada

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Citroën ds5 hibrit gibi yapsalar keşke. Arka elektrik, önler içten yanmalı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

Citroën ds5 hibrit gibi yapsalar keşke. Arka elektrik, önler içten yanmalı

kaç adet sattı acaba

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Arkadaşın babası 170 bine toyota rav4 hibrit aldı
200bin altı yok ikinci el. 4x4 imiş. Güzel kombinasyon
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Eylülde girer girmez 190 bin diyorlardı. Çok düzgün içi. deri felan.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
39 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

1

Kıymetini bilen yok aracın

:sandalye:

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Şu an elektrikli araç almayı düşünen herkesin tek derdi batarya ömrü bitince ne olacak. 

Ben bunu laptoplar ilk yaygınlaşacağı zamanda olduğunu hatırlıyorum. Pili bozulunca ne yapacaz? Pili zaten çok pahalı gibi sözler duyuyorduk.

İlerde batarya değişimi belki de aracımızdaki akü değişimi kadar kolay olacak. Bataryanın tamamı değil arızalı olanları ünite ünite değişebilecek belki. (Sanırım Tesla kısmen yapıyor bunu.)

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Ford bu konuda biraz geride mi Mondeo hibrit den başka bişi görmedim ?

Misal Focus veya Fiesta ya yapsa ecoboost ile birleştirse yakıt ekonomisinin dibine vursa daha iyi olmaz mı ?

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Bir saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Misal Focus veya Fiesta ya yapsa ecoboost ile birleştirse yakıt ekonomisinin dibine vursa daha iyi olmaz mı ?

Amerika' da var.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
34 dakika önce, Tamer Topaç yazdı:

Amerika' da var.

Bizde yok :biggrin: normal demi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
16 saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

Kianın yeni hibrit aracı çok başarılı mini suv gibi birşey ama fiyatı kardeş araçtan biraz fazla
Oda çelik motordan kaynaklı

Niro. İoniq ile aynı araç ama bana ioniq daha iyi geldi. Fiyatı da ioniq’den daha pahalı dediğin gibi.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
3 saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

C-Max vardı.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Ağırlık şehir içi ise Hybrid mantıklı bence. Ne kadar çok elektrik motoru devreye girerse o kadar tasarruf yapılır.

Yorum bağlantısı
TamerErdoğan
(düzenlendi)

Herkes fikrini sölemiş bende söyleyeyim arkadasım 2 seneyi geçkindir yaris hybrit kullanıo.sessiz olması gayet güzell..hatta esime almayı bile düşndüm ama  bana kalırsa mantıklı tarafı trafikte düz yolda az yaktığını düşünmüyorum  kimse 30 km ile gitmrk için hybrit almaz diye düşünüyorum..

Bu arada bu paraları vericeksem tam elektrikli almayı tercih ederim acıkcası,arkadasımda BMW İ3 kullanıyor ve her konusmada ne kadar memnun oldugunu anlatıyor.arkadasın önceki arabası A5 dizel idi ama suanda bundan cok memnun muş (O'ı alamayız ama :s )

tarihinde TamerErdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Herkes fikrini sölemiş bende söyleyeyim arkadasım 2 seneyi geçkindir yaris hybrit kullanıo.sessiz olması gayet güzell..hatta esime almayı bile düşndüm ama  bana kalırsa mantıklı tarafı trafikte düz yolda az yaktığını düşünmüyorum  kimse 30 km ile gitmrk için hybrit almaz diye düşünüyorum..

İst şehir içinde 30 km ciddi hız :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

CHR oldukça iyi bir araç. tek sıkıntısı biraz küçük.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Chr ciddi ciddi düşünmüştüm ama o yol sesini alması hala değişmemiş.İnsan biraz yalıtım malzemesi kullanmazmı bir türlü anlayamadım.Megane 4 dizel aracıma binen hayırlı olsun ne kadar benzin yakıyor? diye soruyorlar bende dizel diyorum kimse inanmıyor...Demekki isteyince yalıtım yapılıyormuş.Darısı japonların başına...Hyprid araçlar İstanbul gibi yoğun trafikte kullanılacak ise iyiler.Açık trafikte yada uzun yolda normal benzinli motor ile gidiyor avantajı yok.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Japonlar ve yalıtım ikisi birbirinden çok uzak olgular... adamlar hala Japonyaya göre tasarım yapıyor
Mazda bu konuyu çoktan aştı. 180 ile giderken çıt yok içeride
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
5 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

Honda hala aynı kafada mesela

2012 jazzın arka çamurluğunda davlumbaz yok

Şasinin üzerine pütür sıkıp bırakmışlar

Yeni Honda testine çıkmıştım geçen yıl. Biraz gittim fren yapıp durdum yanımdaki görevli ne oldu diye sordu ? Arka kapı aralık herhalde yol sesi çok geliyor dedim.Yok dedi açık olsaydı uyarı verirdi :D biraz yol sesi alıyor maalesef dedi...

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
13 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Megane 4 dizel aracıma binen hayırlı olsun ne kadar benzin yakıyor? diye soruyorlar bende dizel diyorum kimse inanmıyor...

Fatih bey;

Kesinlikle katılıyorum.Bir kaç yıl önce, öğretmen arkadaşımın Megan 3 üne bindiğimde aynı şeyi ben de söylemiştim. aracı benzinli zannetmiştim. Yanılmıyorsam km si 15-20 bin civarı idi. Km arttıkça ses nasıl olur bilmem. Onuda sizden öğreniriz :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...