İçeriğe Yönlendir

Yeni Xenon Led Far Ampül

Alican Söğüt

Recommended Posts

Alican Söğüt

Herkese merhaba öncelikle 2009 Astra h aracım var aracım normal sarının üzerine yeni çıkan beyaz LED far ampulü takmak istiyorum tavsiye eder misiniz takan var mı direkt söküp takılıyormuş deniyor ama tam olarak öyle mi onu da bilmiyorum fiyatları uygun

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bir saat önce, Alican Söğüt yazdı:

Herkese merhaba öncelikle 2009 Astra h aracım var aracım normal sarının üzerine yeni çıkan beyaz LED far ampulü takmak istiyorum tavsiye eder misiniz takan var mı direkt söküp takılıyormuş deniyor ama tam olarak öyle mi onu da bilmiyorum fiyatları uygun

Yerinizde olsam Astra H nin orijinal xenon mercekli farını alırdım. Led ampüller randıman vermez.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bekir Memur

Köşebaşındaki aksesuarcılar led ampüle xenon diyerek satış stratejisi geliştiriyor fakat ledin xenon ile uzaktan yakından alakası yok.

Lede xenon dedikleri için muayenedeki teknisyenlerde böyle bilip led lambalı arabaları xenon var diyerek muayeneden bırakıyor. Şuna xenon demeyi bırakalım artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alican Söğüt

Peki beyaz ampül olurmu

Yorum bağlantısı
Emre Akbas
(düzenlendi)

Ben kullanıyorum led çok memnunun aliexpresten almıştım halajonden daha iyi xenon gibi tefarruatı yok normal ampul gibi sök taki var

tarihinde Emre Akbas tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

Ben aldim hic memnun kalmadim mercekli far olmasina ragmen.Soktum tekrar halojene dondum.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Bende mercekli halojen vardı. Beyaz ampül istiyodum. Aldım LED ampül taktım. Sarıya göre güzel duruyor. Ama uzağı sarı halojen ampul gibi iyi aydınlatmıyor. Şahsen ben Xenona geçmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

diyoruzda dinletemiyoruz arkadaş,  arkadaşlar bir kere şunu net olarak bilin, şuan için en baba led ampül bile xenon ampülden zayıf (fabrika çıkışı led farlı araçlar başka, onlardaki zaten basit bir led değil komplike apayrı bir sistem)   yani xenondan lede e geçince tatmin olmayacaksınız, kesin:

mercekli halojen farda uzunlar zaten led olmayacak bunu geçtik, kısalarda merceğe taktığınızda dağılım güzel olmayacak, güçte düşecek, buda kesin:

tek çareniz var, Servet king in dediği şey, yeni model mercekler bu konuda çok iyiymiş, artık hangi modelse bu mercekler bilmiyorum, merceklerinizi bunlarla değişeceksiniz ki adam gibi aydınlatsın, yani şekil olarak aydınlatsın, ama unutmayın, halojenden daha iyi olacak ama xenondan daha zayıf...

xenon kullananlar içinse benim gibi mesela, lede dönüş mercekte süper olsa dahi ışık gücünde kayıp yaşatacağından sonunda tekrar xenona geri dönüşle sonuçlanacak, ama olan merceğimi yeni tip mercekle değişip yine xenona devam edersem alayından  iyi über sonuç alacağım, durum budur arkadaşlar, tercihinizi buna göre yapın :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bir saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

diyoruzda dinletemiyoruz arkadaş,  arkadaşlar bir kere şunu net olarak bilin, şuan için en baba led ampül bile xenon ampülden zayıf (fabrika çıkışı led farlı araçlar başka, onlardaki zaten basit bir led değil komplike apayrı bir sistem)   yani xenondan lede e geçince tatmin olmayacaksınız, kesin:

İki tane ledi birbirine kaynaklasak ? :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Serkan Toker yazdı:

:good1: büyüksün ne diiim :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 saat önce, Serkan Toker yazdı:

triac ta olacak mı

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

triac ta olacak mı

Şart, triacsiz olmaz. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bundan 10-15 yıl önce bu durum xenon kitler için geçerliydi , "arabama 6000 mı iyi gider 8000 mi iyi gider ?, 10 binlik en iyisiymiş usta öyle söyledi" günlerinden bugüne geldik. H7 bi-xenon merceği, motorlusu motorsuzu, çiftlisi teklisi, orjinalinin yan sanayisi vs. birilerinin daha fazla mal satmak için sonuna kadar bir şeyler uydurduğu bir pazar oluştu. Oysa ki, oem üreticilerde çözüm basit, belli, net ve tek tipteydi. :) 

Bugünlerde aynı durum led ampuller için söz konusu. 4 mm uzunluğunda, nerdeyse 360' ışık yayan bir halojen ampul ve milimetrenin 1/10'u hassasiyetinde yansıma alanlarına sahip olan bir merceğe ya da reflektöre geometrik olarak uyabilen, yol üzerinde düzgün aydınlatabilen ürün var ise paylaşılsın. 

Artılar :
Beyaz renkte (cool görünüyor)

Eksiler :
Aydınlatma gücü düşük (uzun farda çok yetersiz)
Optik geometrisi farklı (farın yansıtıcı alanlarına uyumlu değil)
Standardı yok (aydınlatma gücü, geometrisi, renk ısısı, bağlantısı vb. herkes farklı bir şey tutturmuş gidiyor)

Uyumlu değil (araç beyni ile elektronik sorunlar, fara montaj sorunları)

Ek bilgi : Led ampuller için ECE düzenlemeleri (Halojen R37, Xenon R99, Led R128) oluşturulmaya başlandı. Güç tüketimini azaltmak için araç iç aydınlatmalarında da kullanılan wedge, sofit vb. ampuller de artık ledliye doğru geçiş yapacak. Tabii ki, çinlilerin ürettikleri ürünlerle değil.

Otomobil üreticileri birliği, ECE komisyonuna verdikleri raporda, eski tip ampulleri kullanan bu altyapıdaki araçlarda sonradan ledli ampul kullanılmasının oluşturacağı sorunlardan sorumlu olmayacaklarını bildirdiler.

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...