İçeriğe Yönlendir

Malûm Havalar ile Lastik Değişim Zamanı

Remzi Karaca

Recommended Posts

Ramazan Turan

Yozgat'ta Gündüz sıkıntı değil ama gece çoğunlukla 5 derecenin altında, sabahları 2-3 derece oluyor, riske atamıyoruz biz, Nisan ortasını bekleriz gibi...

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Ordu da bugün araca bindiğimde 26 dereceyi gördüm. Haliyle üzerimizde kazak vs olunca klimayı açmak geçti içimden. Camı açarak idare ettik.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

İstanbulda 25 günlük hava tahminine göre kar yağışı gözükmüyor.

20 sine kadar bekler sökerim.

Yorum bağlantısı
Emin Önal
19 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Bu sene kış lastikleri boşa gitti. En azından yaşadığım bölge için durum böyle. Sökmek için nisan ayını beklerim. 

Aynen öyle. Acıdım kışlık lastiklerime bu sene.

Mart sonu bakımım geliyor sanayiye gitmişken yeni takım yazlık lastik alacağım, söktüklerimi saksı yapıcam :D ?

Abiler benne alacağım ya yazlık lastik ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
16 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Bir soru :

Bu vatandaş 35 derece havada kazaya karıştı. Mevsime uygun olmayan lastik sebebiyle kaza yapmış ise ne olur?

Ülkemizde zorunlu kış lastiği uygulaması var, zorunlu yaz lastiği uygulaması yok. bence sorun olmaması lazım kışlık lastik yazın kullanılmaz diye bir yasa ve yönetmelik yokki.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Nisanı görmeden yazlıklara geçerim heralde. Bu sene haybeye oldu kışlıklar. Soğuk bile olmadı doğru dürüst.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Ben haftaya müsait olursam sökecem. Diyarbakır’a hiç kar yağmadı. Sadece memlekete gittim o zaman lazım oldu. Haftaya daha da ısınıyor havalar burada. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Denk getirebilirsem bende bu hafta sökeceğim, zaten kışlıklar çok kullanılıyor burada.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek
19 saat önce, Sezgin Yılmaz yazdı:

Değişim tamam

hayırlı olsun.

biz ne zaman değişsek ?

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Ben yazlık lastik satın alıp taktıracağım ama burada hiç bir lastikçiye daha 2018 yazlıklar gelmemiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Ben yazlık lastik satın alıp taktıracağım ama burada hiç bir lastikçiye daha 2018 yazlıklar gelmemiş.
Aynı şekilde benim de yazlık lastiğim yok. İlk lastiğini 7 yıl kullandıktan sonra geçen sene kış başında attım. Hangi marka düşünüyorsunuz?
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
26 dakika önce, Murat Gedik yazdı:
16 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Aynı şekilde benim de yazlık lastiğim yok. İlk lastiğini 7 yıl kullandıktan sonra geçen sene kış başında attım. Hangi marka düşünüyorsunuz?

Hala karar veremedim ama marka odaklı bakmayın kendi ebatınıza göre seçmelisiniz. Harika denilen marka model bazı modellerde aynı kaliteyi vermeyebiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ben de Lassa greenways aldım. 170 lira balans , rot. 10 lirada subap. İlk izlenim, konforlu sessiz geldi, yuvarma direnci düşük gibi. Fakat direksiyon hissi biraz zayıf , ya da bana öyle geldi. Süngersi biraz. Yüksek süratte denemek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Kuzenin megane ye 205 60 16 Goodyear egp alıp taktık sottozero lardan sonra araba baya rahatladı, konfor arttı lastik sesi azaldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Lastikçi de goodyear efficent grip Compact vardı, 175 dedi, neden bu kadar ucuz dedim şikayet çok dedi, çok çabuk aşıyor yıpranıyor dedi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bende değiştim son iki gün 20 dereceleri gördü lastik yazık oluyor.

Lastik eski ama napak tanesi 500 600 lira 225 50 16 lastiğin79d630cd6a4b9c5ae32a6d6df2ee3b42.jpg3825759b6c1547b0b5a4eacbbc48fe10.jpg7e3245c9346aecb90ba2a487195dd4a7.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
40 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Lastikçi de goodyear efficent grip Compact vardı, 175 dedi, neden bu kadar ucuz dedim şikayet çok dedi, çok çabuk aşıyor yıpranıyor dedi.

Yerli üretim compactlar.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Arkadaş da efficent performans var o da çabuk aşındı yıprandı, kolayca yardı hiç memnun değil.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ne alacağız da takacağız bilemedim bir haftadır bakınıyorum. 205/55r16 uygun ama hazır yay taktım jantı da en azından 17" yapayım diyorum kafam allak bullak, 17 ye geçince seçenek de azalıyor uygun fiyatta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...