Mert Gulkokan

Peugeot 3008 1.6 Bluehdi Motorları Serviste Ücretsiz Değişiyor

Recommended Posts

Mert Gulkokan

Merhabalar
İş arkadaşımın kayınpederinde Peugeot 3008 1.6 Bluehdi 2017 Gtline araç var
Servisten çağırmışlar gelin parça değiştireceğiz diye sonra değilmişler ki parça değil motor komple değişecek demişler. Tabi adamcağız şokta. Sebep olarak detaylı anlatmasalarda bir dönem üretilen 1.6 dizel motorlarda üretim hatası mevcutmuş.
Şimdş arkadaş diyor ki motor değişimi aracın değerini düşürür mü bende etkilemez eservis kaydında gözükecek dedim. Yerinizde olsam değişim sonrası birkaç bakımın ücretsiz yapılmasını isterim dedim.
Tüm motorlar aynı fabrikada üretildiğine göre hangi seri bilinmesede bir dönem üretilen pejo ve citroen araçlarda takılı olan 1.6 bluehdi motorlarda değişim olacaktır
Haber az önce geldi paylaşayım dedim

• Beğen 8

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Fikret Özsoy

İlginç sorun büyük demek ki. Yoksa kimse kolay kolay motor değiştirmez. Peki Kullanırken hiç sorun çıkmamış mı?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Serkan Toker

Ruhsat değişecek muayeneye gidecek vs. Zaman ve para gidecek, onlardan bahsetmişler mi ?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mert Gulkokan
Ruhsat değişecek muayeneye gidecek vs. Zaman ve para gidecek, onlardan bahsetmişler mi ?
Ruhsat değişcek demişler sadece toprağım ki bencede mantıklı
Araç bugüne kadar hiç muayeneye girmediki zaten
İlginç sorun büyük demek ki. Yoksa kimse kolay kolay motor değiştirmez. Peki Kullanırken hiç sorun çıkmamış mı?
Halada sorunu yokmuş motorun sahibi oldukça memnunmuş ya da sorunu fark edemiyor hala

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Eren Gökmen
gönderildi (düzenlendi)

Gecen yilin agustos ve kasim aylari arasinda degisik zamanlarda uretilmis az sayida motorda varmis sorun.  Giderken bir anda stop ediyormus. Su anda citroende boyle bir geri cagirma yok.

Bir de bazi araclarda yakit hortumu yakit tankina degiyormus. Yirtilma riski oldugu icin geri cagiriyorlar

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Ozyurek

İlginç.
Masrafları da karşılayacaklardır.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur
1 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

yakit hortumu yakit tankina degiyormus

205 gti larda da vardı. kaç yol geçti yahu

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Eren Gökmen
1 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

205 gti larda da vardı. kaç yol geçti yahu

Belki fabrikada rakiplerin ajani vardir ara ara yapistiriyordur hortumu oraya:biggrin:

• Mutlu 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Erdem Çağla

motoru kesin bizim superb'nın serviste kaldığı zamandan daha kısa sürede değiştirirler. yarın 2 hafta olacak servise bırakalı tavan 2. kez sokuluyor kol dayaması, sofor kapısı ve radar bolumundan aşırı derecede trim sesi mevcut bakalım ne yapacaklar.

Bu arada peugeot servisinin ruhsat değişimindeki tüm muamele işlemleri giderlerini karşılamaları lazım. yoksa günahsız kullanıcıya en az 500 masraf ve zaman kaybı olacak. 2 bakım hediye etseler anca karşılar.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Bekir Memur

Bizim insanımız çamurluğu bırakalım tampondaki çizik boyasını duyunca arabaya takla atmış muamelesi yapıyor. Eğerki yetkili servisten belgeli olarak sorun kapsamında motor değişmişse benim için bu + bir olaydır sonuç olarak servis değişmiş ve sıfır motor bu bir avantaj para kırmaya çalışmak saçma birşey olur. 

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Muhip Yılmaz

En sevdiğim araçlardan birisi, malesef temkinli bakıyorum artık :(

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mahmut Yurt

Belli bir seride Adblue tankı ve hortumlarında sorun olduğunu, bunun için değişim yaptıklarını duydum. Ancak motoru komple değiştirmek çok ilginç, bu motoru PSA gurubu birçok modelde kullanıyor. 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Serkan Karakoca
16 dakika önce, Mahmut Yurt yazdı:

Belli bir seride Adblue tankı ve hortumlarında sorun olduğunu, bunun için değişim yaptıklarını duydum. Ancak motoru komple değiştirmek çok ilginç, bu motoru PSA gurubu birçok modelde kullanıyor. 

pegeout cıtroen ford 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Akan Belen

Kesinlikle değer kaybı yaşar bence. Sıfır motor takılsa ne olur aracın km ile motor km uyumsuz olacak. Serviste bile değişecek olsa bizim milletimiz ciddi olarak uzak duracaktır bu araç satılırken bana kalırsa.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Göktürk

İkinci sahibi için mi araç kullanacağız? O zaman ikinci sahibi alsın sıfır sonra boyasız değişensiz bize versin sonra biz kullanalım.

• Beğen 5

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Nihat Palolu
5 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

İkinci sahibi için mi araç kullanacağız? O zaman ikinci sahibi alsın sıfır sonra boyasız değişensiz bize versin sonra biz kullanalım.

Kullanılmış araç satışı yasaklansın, o zaman bunlara kafa yormaya gerek kalmaz.

Herkes gidip sıfır alsın :D

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Yasir Bilici

Bir markanın malının arkasında durup müşteri memnuniyetine bu kadar önem göstermesi ne kadar güzel birşey Keşke bütün markalar böyle olsa..Konumuzla pek alakası yok ama söylemedende geçemeyeceğim, Allah FC5 lerinden yana problemi olan abilerimize de yardım etsin.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Serkan Toker
On 08.03.2018 at 11:47, Akan Belen yazdı:

Kesinlikle değer kaybı yaşar bence. Sıfır motor takılsa ne olur aracın km ile motor km uyumsuz olacak. Serviste bile değişecek olsa bizim milletimiz ciddi olarak uzak duracaktır bu araç satılırken bana kalırsa.

Bir sorun sebebiyle değiştirilmesini de artık anlayışla karşılasın ikinci el müşterisi yav.. :D 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur

focus S im de motor komple değişmişti, duacı oldum sahib,ne :nazar:

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Bahadır Taşpolat

Motor komple değişecek kadar ne arızaymış bu baya enteresan 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Hakan Bayrak
On 08.03.2018 at 11:47, Akan Belen yazdı:

Bu mantıkla aracın yağı filtresi değiştiğinde de değer kaybı olmuştur yaklaşımı yapmanız lazım. Siz ikinci el araç almayın bence.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Akan Belen

Bu mantıkla aracın yağı filtresi değiştiğinde de değer kaybı olmuştur yaklaşımı yapmanız lazım. Siz ikinci el araç almayın bence.
Yag filtresi ile motor aynı noktada nasıl birleşti anlayamadım. Ben genel kanı olarak söyledim. Kendim şahsım adına alırım. Türkiye de tampon boyalı diye fiyat indirimi isteniyor. Türkiye geneli olarak düşünün bu durumu.
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Selçuk Keleş

Komple motor değişir mi ya, nedeni ne, nasıl bişey ki bu?  Hortumu değiyosa onu uzatsınlar ? :)

Stop etme problemi sıfır aldığımda (2001) benim araçta da nadiren oluyodu yazılımı güncellediler düzeldi, 15 sene olmuş hala aynı şey, pejocular onu denesinler önce :) 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mutlu Kanter
gönderildi (düzenlendi)

Mert  Selam 

aracın motoru değiştimi  bendede 2017 model  3008  gt line var  motordaki  sıkıntı ne imiş  bilgi verebilirmisin

tarihinde Mutlu Kanter tarafından düzenlendi
eksik metin

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mert Gulkokan
Mert  Selam 

aracın motoru değiştimi  bendede 2017 model  3008  gt line var  motordaki  sıkıntı ne imiş  bilgi verebilirmisin
Motor değişmiş ama tam sebebini söylememişler
İsterseniz değiştirmeyin sizin kararınız demişler
İlerleyen dönemde sorun çıktığında parası ile yapacaklarını söylemişler.

Mesajı paylaş

Mesajın linki