İçeriğe Yönlendir

Bir Tavsiye de Bana Lütfen

Korhan Şenörer

Recommended Posts

Korhan Şenörer

Değerli arkadaşlarım merhaba. Çok uzun zamandır işlerimin aşırı yoğunluğundan dolayı foruma hatta internete bile giremiyordum. Ancak artık daha fazla vaktim var ve tekrar forumda olmaktan mutluyum. Bu süreçte ayrılan arkadaşlar olmuş, yeni arkadaşlar gelmiş, hayırlısı olsun. Yaklaşık 3,5 yıldır kullandığım Mitsubishi ASX’imden aslında çok memnunum ama annemin artık bizimle yaşaması nedeniyle bagajda tekerlekli sandalye ve ufaklığın çocuk arabasını birlikte taşımak çok zor oluyor. Bagaj zor da olsa ikisinide alıyor ama haliyle diğer yüklere pek yer kalmıyor ve şehiriçinde annemi bizimle birlikte bir yere götürürken tekerlekli sandalyeyi ve çocuk arabasını indirip bindirmek baya zor oluyor. Özellikle bu nedenden dolayı aracımı değiştirme ihtiyacı hissetmeye başladım. Uzun yolda 7.2-8.0 lt, şehiriçinde de 8,3-9,5 civarı lpg tüketen, şuanda konfor, güvenlik ve ekonomi anlamında çok memnun olduğum ve çok sevdiğim ASX’ten ayrılıp başka bir araca karar vermek gerçekten zor. Bagajı geniş, fazla yakmayan ve bu sefer otomatik bir araç istiyorum. Aslında Vito, Transporter gibi araçlar hoşuma gidiyor ama nasıl olur bilmiyorum. 7 kişilik araçlarda olabilir. Bütçe olarak, aracımın 58-60 bin tl civarında olduğunu düşünürsek birebir veya üzerine bir miktar para alabileceğim takas yapabileceğim araçlar olabilir. Yada aracımı satıp öyle alabilirim. Önemli olan tavsiyelerinizle bir karara varabilmek. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

S-Max tam aradığınız araç gibi ;)

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
3 dakika önce, Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

S-Max tam aradığınız araç gibi ;)

Aslında tekrar Forda dönmek istiyorum. Neden olmasın. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
8 dakika önce, Korhan Şenörer yazdı:

Temiz ve donanımlı bir S-max makbuldür :) Bagaj, yüksek, konforlu, güvenli :) 

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Korhan Abi, Köksalın s-maxını kaçırdın. Keşke sana nasip olsaydı. Yakıtı hariç tam senin aradığın özelliktetdi. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 saat önce, Serkan Karadağ yazdı:

Korhan Abi, Köksalın s-maxını kaçırdın. Keşke sana nasip olsaydı. Yakıtı hariç tam senin aradığın özelliktetdi. 

Aynen abi, bütçeden kalan para da uzun yıllar yakıt farkını karşılardı. Gitti gül gibi araba dışarıya.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
7 saat önce, Korhan Şenörer yazdı:

İlk önce aklıma gelen araç Audi A6 Station fiyatları hakkında pek fikrim yok :)  ama iş yerinde 2013 molde S max kullanıyoruz, gerçekten aradığınız özellikleri barındırıyor, geçen gün arka koltukları yatırıp tek kişilik yatak zorlanmadan sığdı :) yakıt şehir içi 7-8 gibi yakıyor  

Hele titanyum falan olursa tadından yenmez, fiyat aralığında biraz esnemek gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

C4 Grand Picasso veya bütçeye göre pejo 5008. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Annenizin durumunu tam olarak bilmiyorum ama mpv veya crossover  araçtan ziyade Sizin için bence en uygunu minibüs olur, kısa şase minibüsler zaten bir mpv kadardır.
portatif bir rampayla Teyze koltuğunda yolculuk yapabilir. transporter, vito custom olabilir.
Örn:

vjVXZD.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

elinizdeki bütçenin üstüne çıkarsanız 70 bin bandında otamatik ford connect işinize bal kaymak olur,genişlik ve yakıt olarak bence bu araçlar kaçınılmaz heryıl vize derdi olsada çok rahat.....

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Öncelikle ne seçersen seç hayırlısı olsun vee eğer imkanın var .vito transporter ,custom tercihin olsun dehşet rahat haaa dersen onlar çok büyük ilacın connect tarzı araç birkere çocuklu ve yaçlı aile ferdi olanlara sürgülü kapı yüksen tavan şart . s-max ,c-max çok güzel araç ama olmuyor be bir connect gibi test et ne demek istedimi anlıcaksın.

bende 2017 connect var yakıt ortalaması 100 km 5 ile 6 litre arası çok iyi

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

katılıyorum...

sana transporter gibi, connect gibi araçlar lazım, senin ihtiyacı smax yada sedan falan çözmez,  büyük suvlarda zor, ancak kodyak gibi heyhula boyutta araçlar olacakki oda ilk yazdığım araç kadar seni rahat ettirmez....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Connectin bagaj derinliği s maxten kısadır, tavan yüksekliğinden kurtarabilir(kullanım ihtiyacına göre), kangoonun bagaj derinliği 80 cm, focus 2 sedan 100 cm, s maxi söylemiyim :D

Ekleme, c max focusun mpv hali, s max mondeonun ;)

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

ford turneo connect araçlar çok mantıklı, bir arkadaşımda citroen berlingonun otomobil ruhsatlısı vardı 200 km kadar kullandım çok rahat bir araçtı. Özellikler connectin uzun şaseli olanları ile çok rahat edersiniz. Ama bunların hiç biri Smax konforu vermez, birde vito nun arka aksı hava körüklü olanlar var oda rahat olabilir.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Bugün otomatik bir WW Cady inceledim. Baya aklımı çeldi. Cady veya Connect, Vito veya Transportera göre daha uygun gibi. Sonuçta minibüsler çok büyük, hanım kullanamaz. Ama Cady yada Connect i kullanabilir. 

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu
3 saat önce, Korhan Şenörer yazdı:

Bugün otomatik bir WW Cady inceledim. Baya aklımı çeldi. Cady veya Connect, Vito veya Transportera göre daha uygun gibi. Sonuçta minibüsler çok büyük, hanım kullanamaz. Ama Cady yada Connect i kullanabilir. 

Bizim arkadaşta var otomatik caddy,  yakıt durumu üzebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
12 dakika önce, Yalçın Dağlıoğlu yazdı:

Bizim arkadaşta var otomatik caddy,  yakıt durumu üzebilir.

Bakalım, bir karara varacağız. Bir kaç modeli kıyaslayacağım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Korhan hoşgeldin.
Almadan önce uygulama yap.
Çağlar araba almaya giderken yanına çocuk arabası alıp gitmişti. :)
Gerçi bagajı tutturdu ama yol tutturamadıydı [emoji23]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Sanırım bütceyi aşacak ama fikir olması babından önerim malum siteden 478890349 budur.
Seat alhambra 1.4 dsg

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

tam neye ihtiyacınız olacağını siz daha iyi bilirsiniz lakin minibüs göründüğü kadar büyük değil, s max: 4,77 connect: 4,41 transporter: 4,90 vito: 4,89

yüksekte araç sürmeye alıştıktan sonra alçak araçlara alışması zor oluyor, tecrübeyle sabit.  ticari olarak değilde ailenin bindiği temiz bir otomatik vito bulunursa tadından yenmez, yollarda yıldızı takip etmek gerekir.;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

ben connect almaya giderken 3 çocuk oto koltu götürdüm montaj ettim salladım ,itirdim-kapı kapatım ,çocuklarım cam kapı kolu mesafesine ulaşımına baktım ve conect aldım diyore.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
13 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Korhan hoşgeldin.
Almadan önce uygulama yap.
Çağlar araba almaya giderken yanına çocuk arabası alıp gitmişti. :)
Gerçi bagajı tutturdu ama yol tutturamadıydı emoji23.png

Sağol abim. Aynen. Bende bagaja tekerlekli sandalye, cocuk arabası yükleyip denemek istiyorum. 

12 saat önce, Hayrettin Gücin yazdı:

Sanırım bütceyi aşacak ama fikir olması babından önerim malum siteden 478890349 budur.
Seat alhambra 1.4 dsg

Teşekkür ederim güzelmiş gerçekten. Ama üste para veremem. 

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Peugeot 5008’i nasıl bilirsiniz? Eski bir 308 kullanıcısı olarak peugeot’ya sıcak bakarım genelde. 1.6 olması S-Max’e göre avantaj. Ama düzgün bir araç bulmak zor. Kilometreler 200 -250 K yı bulmuş. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Yarı otomatik şanzıman diye biliyorum iyice test etmeli rahatsız etmiyor ise bakılabilir. Lokman abide 3008 vardı c maxe dönüş yaptı

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

10 gün İkame araç 2015 508 kullandım. Şanzımanı yaramaz, değişimlerde çok sarsıyor  ancak oldukça ekonomikti. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...