İçeriğe Yönlendir

Mondeo Sunroofun Elektrik Soket Uçları

Hasan Özçakır

Recommended Posts

Hasan Özçakır

selamlarr ,98 model Mondeo'ya ait webasto marka sunroof'um var, bu sunroof'u başka bir araca takıcaz , açma kapama düğmelerini bağlayabilmem için sunroof motoru üzerindeki soket uçlarının hangisi elektrik hangisi buton olacak bilmiyorum , yakmamak için deneme yanılma yapmak istemiyorum , uçların şeması olan veya bilenlerin yardımına  ihtiyacım var, teşekkür ederim,,,,

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bir fotoğraf atarsanız belki bir bilen çıkabilir. Aklıma avometre geliyor ama onu nasıl kullanırsınız bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Hasan Özçakır
3 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Bir fotoğraf atarsanız belki bir bilen çıkabilir. Aklıma avometre geliyor ama onu nasıl kullanırsınız bilmiyorum.

ilginize teşekkür ederim , uzun bir araştırma ile sonunda yabancı bir forumda uçların bağlanma şeklini gösteren fotoğraflar buldum , 

sunroff 98 model ford mondeo'ya ait ama başka marka ve modellerdede kullanılmış , webasto marka , 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
19 saat önce, Hasan Özçakır yazdı:

ilginize teşekkür ederim , uzun bir araştırma ile sonunda yabancı bir forumda uçların bağlanma şeklini gösteren fotoğraflar buldum , 

sunroff 98 model ford mondeo'ya ait ama başka marka ve modellerdede kullanılmış , webasto marka , 

Buraya da resim atarak bizimle paylaşın ki bir dahaki sefere başkaları da faydalansın ;)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Özçakır
(düzenlendi)

öncelikle şunu belirteyim sunroof bağlantı uçlarını bulsamda sorunum daha çözülmedi , motor kapağı kırık olduğu için düzgün çalıştıramıyorum , forumunuzda aynı motora kapak yapan " Fuat GÜVEN " 'den yardım istedim mesaj attım ama daha cevap alamadım , şu kapak sorununu çözmem lazım ,

bağlantı şemasına gelince , arabası mondeo olanlar için sorun olmayacak birşey ama benim aracım BMW E30 , biz bu arabaya takacağımız için elektrik uçlarını bilmemiz gerekiyordu , aşağıdaki resimlerde bu uçlar var , birilerinin  işine yarar diye koyuyorum , düğme 15 tl ye parçacılarda var ,

1J0zlp.jpg

76ZRrW.jpg
XPpOrR.jpg
1J0zqA.jpg
PlzXm9.png
vj7M9z.jpg
A1PBaL.jpg
mondeowebastosunroof8.jpg

tarihinde Hasan Özçakır tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...