İçeriğe Yönlendir

Taksiciler Uber Çağırıp Dövdü

Bekir Memur

Recommended Posts

Önder Özcan
5 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Kriterlere uyan aracınla sisteme üye olup evde yatıyorsun. Telefondaki uygulamadan bir müşteri eğer sana yakın ise çağırıyor ve alıp istediği yere bırakıyorsun. Ücret önceden belli, gideceğin güzergah belli ama bazen dışına çıkılabilir sanırım ama ücreti etkilemiyor. Sonra bir kısmını Uber komisyon olarak alıyor. Tabi bu arada bir taksici senin uber sürücüsü olduğunu anlarsa av başlıyor. Hani amerikan filmlerinde devriye gezerken bir anons gelir ve sağ koltuktaki çömez iki blok arkamızda, biz gidiyoruz olay yerine der ve tecrübeli olan tepe lambasının yakıp U çeker ya onun gibi bir şey.. :D

Hey adamım bu kadar amerikan filmi seyretme istersen ha. Haklarını biliyorsun avukat tutabilirsin, paran yoksa Cem sana yardımcı olur. Bu arada sorarlarsa söylersin Önder şehre döndü.

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
3 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Hey adamım bu kadar amerikan filmi seyretme istersen ha. Haklarını biliyorsun avukat tutabilirsin, paran yoksa Cem sana yardımcı olur. Bu arada sorarlarsa söylersin Önder şehre döndü.

İstanbul artık güvenli bir şehir değil yani..

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Dünya kötüye gidiyor arkadaşlar, sadece bizim ülke değil. Bizim ülkedeki sorun başka, adam taksicilik işi benim hakkım deyip, hakkını alanın, hakkından gelmek istiyor. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

Bu sabah havaalanı taksicileri protesto amacıyla konvoy halinde çağlayan adliyesine gitmişler

Daha bu sabah bindim taksiye. Bozuk parası yok, ağzında sigarası... Ne diyeyim bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Acil bir işim olmadığı sürece Taksiyle hiç bir işim olmaz bu ülkede ! aynen katılıyorum.

Sıkıştıkları zaman amme hizmeti yapıyoruz yok biz hizmet ediyoruz ne hizmeti ya ne hizmeti ? Sanki bedava yapıyorlar , taksiye binersin nereye sorar ? yok orası çok yakın gidemem yok orada bu saatte çok trafik var gidemem ! artı yollarda herkesin önüne kırarlar sağa yanaşmadan müşteri indirir bindirirler sanki arkasındakiler onu beklemeye mecbur ! Turistleri dolandırırlar 

ama sorsan biz amme hizmeti yapıyoruz. 

Bu ülkede trafik polisleri en çok taksicileri ve minübüscüleri denetlemeleri lazım trafiğin bütün kurallarını her şartta çiğniyorlar...

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Şiddet şart... 

bu şerefsizi bulamamışlar mı ?

Allah yaşatmasın ama benim eşime çocuğuma böyle bir şey yapacak birde öyle bir laf söyleyecek düşünmek bile istemiyorum. Bu şerefsizi bulup cezasını versinler

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
(düzenlendi)

Taksicilerin İstanbulda o kadar kötü bir ünü var ki, ne yapsalar düzelmez.

Radikal önlem şart.

Über yasal çerçeveye oturtulsa taksiler komple biter.

Taksicilik mesleğinin sorunlarının çözümü bana göre eğitim ile olur.

25 yasından küçük taksi şoförü olmayacak.

25-30 arası üniversite mezunu

30 dan buyükse lise mezunu

Olma şartı aranacak.

Arkadasların da belirttiği gibi cezalar inanılmaz caydırıcı can yakıcı olacak.

Tüm taksiler elektronik ödemeye gecirilecek.

Tüm taksilerde merkezi kamera kayıt sistemine gecilecek.şikayetlerde bu kayıtlar ile anında karar verilecek.

Bunlar olsa bir iyileşme saglanır.Yoksa taksicilik mesleği yok olmaya mahkum.

Über veya müşteriye saygı gösteren güvenli baska bir uygulama mutlaka yasal olacaktır.

Not: Kardeşim 17 yıllık taksi şoförü.

tarihinde İbrahim Arslan tarafından düzenlendi
imla
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Adaletin olmadığı yerde insanlar kendi adaletini yaratmaya çalışır ve orman kanunları devreye girer. Dişinin kestiğine veryansın edip, gücü yetmeyene ağamsın paşamsın der. Deriz. Havaşta, belediye de havaalanına yolcu taşıyor. Kimse sesini çıkarabiliyor mu? Ben UBER in yerinde olsam çoğu kişinin  çekineceği, kanunen güçlü birilerini kendime ortak yaparım, olay çözülür. Gönlümden geçen bu değil. Kanun, kaide, adaletle başlayan cümleler kurarak, "çözebiliriz" diyeceğim. Ama maalesef.... 

14 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Toplum olarak bozulduk.
Yabancı gezi kitaplarında, 20-25 yıl önce Türkiyenin tanımı; Güneş, deniz, doğa, tarih ve sıcak kanlı insanlar iken.
Artık tanımımız şu şekilde; Dikkat çarpılırsınız, kaç lira istiyorlarda %20 sini verin, çantanızı cüzdanınızı koruyun şeklinde.
Boş kalınca hırsızlık planı, 3 kişi bir araya geldiysek gıybet, 5 kişi bir araya geldiysek birinin işini bozmak için senaryolar yazıp iftiralar üretiyoruz.
İğrenç bir toplum olduk.
Hırsız müslüman, vicdansız Toplumuz. Haram helal bilmez olduk.

Çok asab bozucu fakat gerçekçi tespitler. Bırakın yabancıyı, kendi içimizde bile güven duygusundan yoksunuz. Kimse kimseye güvenmiyor. Sahte bir milliyetçilik var. endimden geçtim, çocuklarıma yazık

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
(düzenlendi)

Bu resmi suraya birakayim. ( Mizah amaçlıdır ) 

9e1fac3311bb1eed326a8909529fbfd2.jpg

tarihinde Sami Demirpaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Terör olaylarında havalimanlarından 300TL'ye çıkmayı teklif edenler de UBER'di di mi, unutmuşum!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Taksiciler iflah olmaz. İşini düzgün yapan taksicileri hariç tutuyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Terör olaylarında havalimanlarından 300TL'ye çıkmayı teklif edenler de UBER'di di mi, unutmuşum!

fake haberdi o, aslında önce turuncu taksiciler için yayıldı troll haberler.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

taksiciler ülkenin resmi mafyası olmuş da haberimiz yok, taksiciler işini düzgün yapsa zaten ubere büyükşehirlerde ihtiyaç olmaz ve bukadar sevilmezdi ama taksicilerden illallah ettiğimiz için düzgün ve kaliteli hizmet sunan uber bir ihtiyaç haline geldi,dün haberlerde taksicilerin temsilcisi ubere izin vermeyeceğiz gibi mafyavari tehtid ediyor önce bi kendilerine baksınlar,afedersiniz de ş.siz Çoğunluğu sürekli insanları söğüşleyen bir kurum olmuş,sırf uberden fazla vergi veriyor diye devlet de hiçbirşey yapmıyor senelerdir,nede olsa vergi ceza vs alıyorda alıyor.İnş. Şu mayıs ayında greencard çıkarsa ülke değiştireceğim.İnsanlara saygısızlık,haksızlık,suç,şiddet ülkyeyi çok kötür bir duruma soktu,yaşanılacak biryer halinden çıktı ülke.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
On 11.03.2018 at 18:09, Serkan Toker yazdı:

Ben çözümü yıllardır söylüyorum dinleyen yok, bir daha yazayım belki birinin dikkatini çeker. :) Taksilerin plakası değil sürücüsü para ettiği zaman bu işler çözülür. Milyonluk plakayı al, tanımadığın birine kirala yan gel yat. Oysa sürücüler eğitimden geçirilse, sertifika verilse, üç yamukta üç ay uzaklastirilsa ne güzel olur. İnsan kıymetli olacak insan.. ;)

Yapacak hiç bir işi olmayan adam taksicilik yapar ve yaptığı ile saygı duymazsa olacağı budur. Yakındır allah korusun can da alırlar. 

40 dakika önce, Mesut Eyibil yazdı:

taksiciler ülkenin resmi mafyası olmuş da haberimiz yok, taksiciler işini düzgün yapsa zaten ubere büyükşehirlerde ihtiyaç olmaz ve bukadar sevilmezdi ama taksicilerden illallah ettiğimiz için düzgün ve kaliteli hizmet sunan uber bir ihtiyaç haline geldi,dün haberlerde taksicilerin temsilcisi ubere izin vermeyeceğiz gibi mafyavari tehtid ediyor önce bi kendilerine baksınlar,afedersiniz de ş.siz Çoğunluğu sürekli insanları söğüşleyen bir kurum olmuş,sırf uberden fazla vergi veriyor diye devlet de hiçbirşey yapmıyor senelerdir,nede olsa vergi ceza vs alıyorda alıyor.İnş. Şu mayıs ayında greencard çıkarsa ülke değiştireceğim.İnsanlara saygısızlık,haksızlık,suç,şiddet ülkyeyi çok kötür bir duruma soktu,yaşanılacak biryer halinden çıktı ülke.

Çare kaçmak mi? Mücadele etmek mi? 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
44 dakika önce, Mesut Eyibil yazdı:

GreeenCard veren ülke de yaşamak bizden çok daha zor, benim 20 yıl önce giden arkadaşım süren mahkemesini kazanmak üzere. Direk gelecek tekrar Türkiye' ye. Bizde yine iki gün ortada görünmesek kapımızı çalacak eş, dost, akraba veya komşu var. Orada çalışmayan, kazara işi kötü giden kendisini no-frost buzdolabı kutusunda yaşarken buluyor, homeless.. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Bir saat önce, Mesut Eyibil yazdı:

İnşallah çıkar greencard ve gidersiniz.

Zaten Türkiye dışında tüm dünyada herşey güllük gülistanlık, kimsenin derdi, tasası, geçim derdi gelecek kaygısı yok. O greencard veren yerde hiç yok. Bir biz kötüyüz.

Taksiler taksiciler iyi veya kötü hizmet veriyordur bu ayrı bir şey. Taksicilik her önüne gelenin market açması yapılabilen bir iş değil. Yeni plaka verilmiyor, mevcut plaklar da 1.700.000 tl (aşağı veya yukarı) civarında. Adam tabi ki ekmeğini koruyacak. Tekrarlıyorum hizmet iyidir kötüdür o ayrı bir konu. Burada haksız kazanç var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Dün haberlerde izledim adam açık açık tehdit etti böyle olmazsa böyle yaparız diye ! + birde son olarak bir cümle söyledi bu ülkenin en namuslu esnafı Taksiciler diye, o ara gülmekten kopmuşum :) Turistleri dolandıran bunlar değilmi ya ? ben kısa mesefe gidemem diyen +  yok abi oraya gidemem orda trafik vardır diyen ! trafikte boşken kağnı gidip müşteri arama derdine trafiği katl eden doluyken de herkezin önüne direksiyon kıran bir an önce müşteriyi bırakıp yeni müşteri almak için yine trafiği birbirine katan taksiciler değilmi ?

Başıma gelen bir olayı anlatayım size :

Bir gün tatilde Antalyaya gittim otel side deydi dön dolaş bir türlü bulamadım ağaç altında park etmiş bir taksici gördüm durdum x otel nerede biliyormusunuz dedim aracımın plakasına baktı (plaka 34 ) usta sen beni takip et ben seni götüreyim dedi benim kendi aracım var dedim , sen takip et banada 50 tl verirsin götürürüm dedi. ŞOK OLDUM.

Bende sabaha kadar arasam sana bu parayı vermem dedim. Aynı cümleyi 10 dk sonra başka bir taksicide söyledi ,  sonra kendim buldum :) 

işte taksicilerle yaşadığım ufak bir anı , daha niceleri var anlatsam sığmaz buraya.  

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
(düzenlendi)
2 saat önce, Murat Ersel Çevik yazdı:

Yapacak hiç bir işi olmayan adam taksicilik yapar ve yaptığı ile saygı duymazsa olacağı budur. Yakındır allah korusun can da alırlar. 

Çare kaçmak mi? Mücadele etmek mi? 

Abim toyluğu atlattıktan beridir yaklaşık 10 senedir müdacadele ediyorum, özellikle son 5-6senedir de iyice durumlar ayyuka çıktığı için birazda şansımı farklı yerlerde deneyip en azından aklımdan çıkarmak istiyorum,son 3 senedir başvuru yapıyorum zaten bakalım 3.ye çıkarsa inş. gidip birde orda deneyeceğim şansımı.saygılar.

2 saat önce, Serkan Toker yazdı:

GreeenCard veren ülke de yaşamak bizden çok daha zor, benim 20 yıl önce giden arkadaşım süren mahkemesini kazanmak üzere. Direk gelecek tekrar Türkiye' ye. Bizde yine iki gün ortada görünmesek kapımızı çalacak eş, dost, akraba veya komşu var. Orada çalışmayan, kazara işi kötü giden kendisini no-frost buzdolabı kutusunda yaşarken buluyor, homeless.. :) 

bence olması gereken de o en azından insanların birbilerine saygısı var,yaptığı işle yadırganmıyor,adalet sistemi bildiğim kadarı ile gayet iyi, benimde giden tanıdıklarım var biri uzaktan akraba diğeri eski işyerimde çalışan bi abimiz,hayatlarından memnunlar Allah bozmasın,ben lise yıllarımdan beri aklımda olan birşeydi zaten greencard şu son durumlardan sonra 3.kez başvuru yaptım,hee gidipde umduğunu bulmamak var tabi bende zaten orda herşey 10 numara gidince kurtulacağım diye bir düşünceye sahip değilim ama en azından denemiş olacağım tutunursak devam ederiz tutunamazsak gittiği yere kadar gideriz.

1 saat önce, Önder Özcan yazdı:

İnşallah çıkar greencard ve gidersiniz.

Zaten Türkiye dışında tüm dünyada herşey güllük gülistanlık, kimsenin derdi, tasası, geçim derdi gelecek kaygısı yok. O greencard veren yerde hiç yok. Bir biz kötüyüz.

Taksiler taksiciler iyi veya kötü hizmet veriyordur bu ayrı bir şey. Taksicilik her önüne gelenin market açması yapılabilen bir iş değil. Yeni plaka verilmiyor, mevcut plaklar da 1.700.000 tl (aşağı veya yukarı) civarında. Adam tabi ki ekmeğini koruyacak. Tekrarlıyorum hizmet iyidir kötüdür o ayrı bir konu. Burada haksız kazanç var.

inş.3.kez başvurdum çıkmasını bekliyorum busefer ona görede hazırlık yapıyorum 3-4 aydır,türkiye dışında herşeyin güllük gülistanlık olduğunu savunmadım savunmuyorumda, hatta gittiğimde şuandaki statümden daha kötü bir statüye sahip olup çok zorluk çekeceğimide iyi biliyorum 2 evladım da var bunlarda çekeceğim çilenin X3 demek zaten ama ben bunu göze alıyorum,benim düşüncem ülkenin durumu hiç iyi değil heryer maganda dolmuş taşmış,sokağa çıkmaya insanlarla konuşmaya bile çekinir olduk,sesi çıkanın kavga edenin şiddetle sorun çözmeye çalışanların haklı olduğu,arkası olan,zengin olanın haksızlık yapmaya hakkı olduğunu düşündüğü,gaspın,hırsızlığın,insanlara saygısızlığın,işyerlerinde ve devlet dairelerinde sesini çıkarmayan insanların hor görüldüğü,eğitim sisteminin çok kötü durumda olduğu,vergiler yüzünden ay sonunu zor getirdiğimiz bir gerçek.Bu nedenle evet çıkarsa gideceğim,şu saydılarımı daha çok uzatabilirim zaten sizde nelerin kötü olduğunun farkındasınız sayamam bile gerek yok.Aslında bu nedenlerden sadece 1 i olmasa diğer ekonomik konular bana göre bir hiç ama sırf insana saygının zerre kadar olmadığı güzel ülkemde yaşamak bana senelerdir zor geliyor mağlesef.Çocuklarımıda kısmet olur ise bu şartlarda büyütmek istemiyorum.son olarak da taksicileri kimse bana haklı olarak gösteremez isterse 10milyon versinler taksiye öyle çok binen biride değilim ama 10 parmağın 10unu geçmeyecek kadar tecrübem olmasına rağmen sadece 1 i olumluydu o da 20 senedir taksicilik yapan bir bayan denk geldi okadar sanırım oda bayan olduğu için.

tarihinde Mesut Eyibil tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Burada haksız kazanç var

Yanlış. Hepsi lisanslı, vergisini veren turizm firmaları. Toplu yerine kişisel taşıyor olması haksız kazanç yaptığını göstermez.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Şimdi, Sani Gerşon yazdı:

Yanlış. Hepsi lisanslı, vergisini veren turizm firmaları. Toplu yerine kişisel taşıyor olması haksız kazanç yaptığını göstermez.

haklısınız ayrıca haksız kazancın feriştahını her fırsatta insanlara kitlemeye çalışan taksiciler yapıyor, zibilyontane örneğini gördük,bizim burda bir taksi durağı var mecburi olarak ordan taksi çağırıyoruz adamlar her geldiğinden duraktan çıktıktan sonra şirkete gelene kadar taksimetreyi açıp geliyorlar yasak olduğu halde, şikayet ettiğimizde de taksi göndermemekle tehtit ediyorlar yani tamam iyisi olur kötüsü olurda bütün taksiciler mi aynı olur nerdeyse hepsi aynı,o nedenle uber inş.daha çok yaygınlaşır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
9 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Turizm firması alenen taksicilik yapıyor. Vergi vermesi yaptığı işi yasal yapmıyor maalesef. Daha önce de konuşuldu vergi başka. Devlet alabildiği her yerden vergi alır. Git başvur firma kurdum beni vergi mükellefi yapın diye, hemen yaparlar. Turizm firmasını kurarsın, taksicilik yaparsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

uber in şu anda yasal bir dayanağı yok, D2 yetki belgesi ile taşıma sağlıyor, o da karşılamıyor. Şehir içi değilde şehir dışı olsa onda bir sıkıntı olmaz, kapalı kapı a şehrinden b şehrine götürebilir. 
ben vergimi veriyorum demek yaptığı işi yasallaştırmaz, yani; tuafiye iş yeri açıp lokanta işi yapmak gibi. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
45 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Turizm firması alenen taksicilik yapıyor. Vergi vermesi yaptığı işi yasal yapmıyor maalesef. Daha önce de konuşuldu vergi başka. Devlet alabildiği her yerden vergi alır. Git başvur firma kurdum beni vergi mükellefi yapın diye, hemen yaparlar. Turizm firmasını kurarsın, taksicilik yaparsın.

Taksicilik yapıyor dediğin, ben özel şoför tutup arabası ile, kendime bağlatsam, o da mı taksicilik oluyor?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
12 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Taksicilik yapıyor dediğin, ben özel şoför tutup arabası ile, kendime bağlatsam, o da mı taksicilik oluyor?

Ne diyim şimdi sana :)

Aynı şey  mi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...