Bekir Memur

Taksiciler Uber Çağırıp Dövdü

Recommended Posts

Servet Aydın
Mert varken kimse zenginim demesin

Ve hala bekar
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Ozyurek
11 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
9 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:
Mert varken kimse zenginim demesin emoji4.png

Ve hala bekar

Evlenmek olayını yanlış anlayınca... Böyle olmuş.. 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Murat Sürücü

Dün Ankarada taksiye bindim, oldukça şikayetçiler Überden :) Tüm uzun yolları Über kaptı, bize kısa mesafeler kaldı dedi. İstanbullu taksiciler konuşuyor ama Ankaralı taksiciler şimdilik sabrediyor dedi. Bıçak kemiğe dayanmış yani. 

Bence yakında ya über yasak yer yada tüm taksiciler übere geçer :) 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Murat Öngür

Yine olay olmuş taksici ben şimdi seni öldüreyimmi demiş uber şoförüne , ne dersin şimdi 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Osman Bilgin

yedirmezler agaa, bir yerde son bulacak bu bakalım ne zaman.. ne devlet yedirir ne de taksiciler, en başta devlet paypala çöktüğü gibi bir şeklide bulur yolunu ubere çöker.. taksiciler de yasal yollarla haklarını ararlar. yetki belgesiz araçla iş yapmak 2-3 ay bağlama 3-5 bin kadar da cezası vardı, ağır yani cezalar.. 
nasıl yasallaştırılır diye düşünüyorum belediyeler tarafından kayıt altına alınabilir, misal taksi km ye 50 kuruş alır, uber 1 lira alır diye ayırım yaparlar, aynı parayla daha kaliteli hizmeti yaptırtmazlar (sorun da burada zaten)  e ubere plaka çıkacak taksi rayiç bedelle tahsis edilmek istense dünya para, pek alan olmaz, zaten taksiciler hoplarlar ekmeği paylaşmamak için, hoop başa döndük :=)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Önder Özcan

Bakın sapla samanı ayıralım. Taksilerin bir kısmının kötü olduğu doğrudur, esnafının bir kısmının (belki çoğunluktur) kötü muamele yaptığı, güzergah seçtiği, turisti kandırdığı vs. doğrudur- doğru. Taksicilerin tv den sağa sola tehdit yağdırmaları kesinlikle yanlıştır, tehdit var ise suçtur. Ama uber durumunda taksiciler haklıdır. Hizmeti geçin, uber iyi hizmet veriyor olabilir. Burada bakmamız gereken yetki meselesidir. Şehir içi yolcu nakli hakkı taksilerindir. Vergi vermek yapılan işi yasal kılmaz. Kahvehane ruhsatı alıp kumar oynatmak yasaktır mesela. Kahvehane vergi vermektedir diye içerde yapılan her faaliyet yasal olmaz. Hazır gıda satan market, pişmiş yemek satabilir mi? Market vergi veriyor? Karşısındaki restoranttan daha lezzetli yemek yapıyor diye, restorantı haksız görüp market daha lezzetli, yemek yapmaya devam etsin denir mi. (şimdi lütfen bunlar nasıl örnek demeyelim, her tür sektöre uygulanabilir, aklınıza gelen mesleğe siz uygulayın)

Ben taksicileri savunmuyorum, hiç bir bağım da yok. Ama uberinki haksız kazanç. Bu iş için dünya para yatırmış ve emeğini veren insanların hakkından çalmak.

• Beğen 3

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mert Yeldan

Önder abi itiraf et kaç tane taksin var?

• Beğen 1
  • Mutlu 3

Mesajı paylaş

Mesajın linki