İçeriğe Yönlendir

Nevada'lı 3.7 Liberty

Ali Gök

Recommended Posts

Ali Gök
(düzenlendi)

Herkese merhabalar.

Fordcluba  ( Otocluba ) üye olduğumuz süre epeyce bir yıllandı artık.  geçen yıllarımızda hepimizin hayatında mühim değişiklikler oldu . ilginç ilginç hobiler hevesler ihtiyaçlar şekillendi ve herkes kendi mantığına uyan bir çok şeye heves etti. Benimde içimde epeyce bir süredir var olan 4*4 cheroke hayali şartların uyması ile 6 aylık bir arayış sonunda hayat buldu. Hedef netti 4*4 cheroke başka bir 4*4 değildi.

İlanı gördüm akşam kuzenim  sami demirpaza  attım nedir vs muabbet ettik biraz . adamla iletişime geçtim sabaha sözleştik gittim baktım 30 40 km test ettim tarlaya çamura otoyola trafiğe vs vs girdim çıktım baktım baktırdım ve anlaşmaya vardık.

Arabam 2004 model cheroke 3.7 limited versiyon. Bayiden alındığındaki ilk günkü kesilen faturaları garanti belgeleri orjinal kitapçıları yedek anahtarı vs. hepsi saklanmışve teslim edildi.  üzerinde kapı etiketleri  dahi durmakta.  

Boya zerrece umrumuzda olmasada bagajdaki avuç içi lokal boya harici hiç boyasız olması çok enteresan geldi kaç yaşında araba ..

Lakin bu arabalarda esas mühim olanı motor şanzıman dı onada denedik baktırdık önemli bir sorun olmadığına kanaat ettik.

Çalışmayan en ufak bir aksamı çok şükür bulunmuyor.  ( El freni hariç  ayar istiyor) 

Hız sabitleme elekrikli ısıtmalı koltuklar sunruf , bagajda orjinal cd changer vs. vs Tamamı aktif olarak zımba gibi çalışıyor maşallah.

Üzerinde cooper discoverer AT3 Sport lastikler var 2017 üretimi 1 ay önce takılmış henüz yeni ve iyi durumdalar. 15 gün önce muayenesi yeni yapılmış

İç döşemeleri tavan döşemesi kapı içleri vs aşırı derecede temiz ve iyi durumda bana göre .

Allah herkesin gönlüne göre versin Herkesin istediği hayali bir gün nasip olsun inşallah. Dünyaya bir defa geliyoruz şartlar uyarsa herşey mantık değil denemek lazım.

Biraz uzun oldu amma içimdeki heves ve sabırda epeyce bekledi  :good1:

Birkaç resim ve  acemi bir çamur videosu atayım . Herkese keyifli forumlar dilerim.

Lb0yBG.jpg

rOv3A7.jpg

QVGa6k.jpg

Z9RZva.jpg

bBRrO8.jpg

W7R0lY.jpg

nOoRv0.jpg

BLgAmp.jpg

Md4vYg.jpg

sami usta farları tokatladı:D

6JGXRv.jpg

buda acemi ofroadcunun çamurta gezintisi

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 16
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İlk iş motor suyu komple boşalacak, organik antifrezee konacak. Kesinlikle su konmayacak. Su tahliyesi yapıldıktan sonra kalorifer temizliği yapan yerde motor ve blok içi yıkanacak.

Tüm yağların değişmiş olması gerekiyor kmye göre. Bunları yap ömürlük olacak araç.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
21 dakika önce, Haşmet Güngör yazdı:

Hayırlı olsun. Bizon2 diyelim buna da.

Sağol Haşmet abi  teşekkürler:good1:

13 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

İlk iş motor suyu komple boşalacak, organik antifrezee konacak. Kesinlikle su konmayacak. Su tahliyesi yapıldıktan sonra kalorifer temizliği yapan yerde motor ve blok içi yıkanacak.

Tüm yağların değişmiş olması gerekiyor kmye göre. Bunları yap ömürlük olacak araç.

İlk fırsatta yağ filtreler ve ihtiyaç olan şeyleri dediğin gibi yapacağım servet abi.

tabi dediğin ayrıntılardan bi haberim ara ara rahatsız edip danışırım uygun görürsen.  Özellikle bu makinelere  parça nerden alınır hangisi orjinaldir daha iyi olur vs 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:nazar: 2 anfi 3 seri hoparlör çıkışlı multimedia alınacak, kapı içi rezil hoparlör ve aktif frekans dağıtıcı çöpe atılıp bf goodrich tez elden alınacak. hayırlı olsun

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Jeep garage. Şevkatli kollarına bırak aracını. Mis gibi olacaktır

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Deriler parlak görünüyor yani kirli. Gel beni gezdir yolda temizlerim gezerken :D

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Masallah, canli gorduk boyle temiz binilmisi sasirtti. Homurtusu hala akilda.

Gule gule kullan bro

Yorum bağlantısı
Ali Gök
3 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Deriler parlak görünüyor yani kirli. Gel beni gezdir yolda temizlerim gezerken :D

ne demek abi her daim gezdirrim :)  detay ayrı bi konu tabi :D

3 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Masallah, canli gorduk boyle temiz binilmisi sasirtti. Homurtusu hala akilda.

Gule gule kullan bro

eyvallah bro.

Eline sağlık epey emek ettin farlara sağolasın 

19 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

:nazar: 2 anfi 3 seri hoparlör çıkışlı multimedia alınacak, kapı içi rezil hoparlör ve aktif frekans dağıtıcı çöpe atılıp bf goodrich tez elden alınacak. hayırlı olsun

istediğim radyo kanalını ne hikmetse bulamıorum bu arabada sebebinide çözemedim :D  detaylı bir bakım işini halledeyim de modern bir teyp hoparlör aklımda lakin orjinalliğide bozacak tereddütteyim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Süper bir araç.
Doğru seçim yapmışsın. Güle güle kullan Ali
Artık özgürsün. ;)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hayırlı uğurlu olsun Ali :)  Maaşallah canavar canavar.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bence ses sistemine müdahale etme. Az ancak doyurucu sistemi var. Lpg ne marka?

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Maşallah. Güzel günlerde kullan Ali.

34 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Bende var ikinci el ???

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

doyurucu sistemi

ocakbaşından yeni kalkmışsan doyarsın anca

19 dakika önce, Ali Gök yazdı:

modern bir teyp hoparlör

buna uygun kesimli teyp harici ön göğsü çok bozar universal ünite

Yorum bağlantısı
Ali Gök
16 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Süper bir araç.
Doğru seçim yapmışsın. Güle güle kullan Ali
Artık özgürsün. ;)

Teşekkür ederim mehmet abi. 

Bugün çatalcaya gittim dönüşte yol çalışması vardı 5 6 araba herkes bekliyordu  . girdim yandaki tarlaya dozerin arkasından dolanıp devam ettim :D

Doğru tanım özgürlük :good1:

6 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun Ali :)  Maaşallah canavar canavar.

teşekkür ederim Önder abi :)

4 dakika önce, Ertan Çabuk yazdı:

Maşallah. Güzel günlerde kullan Ali.

Teşekkür ederim Ertan abi :good1:

3 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

ocakbaşından yeni kalkmışsan doyarsın anca

buna uygun kesimli teyp harici ön göğsü çok bozar universal ünite

Direk bu çıkınca giren bi kaç model var sanırım. Lakin Renk uyumu olmicak birde Nedense bi orjinalliği kaybolacak gibi geliyor 

6 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bence ses sistemine müdahale etme. Az ancak doyurucu sistemi var. Lpg ne marka?

LPG atiker . Tank dikine duruyor küçük koymuşlar bagaj için.  iki bir yakıt almak gerekcek gibi .

Bunlarda simitde olmaz heralde bakalım idare edecez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Hayirli olsun guzel gunlerde binmeniz dilegiyle... :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Eğer uzun yıllar binilecek ise o kitten kurtulmalısın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Eğer uzun yıllar binilecek ise o kitten kurtulmalısın

prins mi takılmalı ?

Niyet uzun süre bakımlar ona göre yapılacak ..

11 dakika önce, Erkut Uysal yazdı:

Hayirli olsun guzel gunlerde binmeniz dilegiyle... :)

teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Rifat Berber

Uzun süredir forum sayesinde takibimde olan bir araç. Kaç km de? Ayrıca kullandıkça deneyimlerinizi yazarsanız (bakım, yakıt vs.) çok sevinirim. 

Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Lpg nin bir iyi bir de kötü yani var.  İyi yanı 150 km de bir durup dinleniyorsun.

Kötü yanı 150km de bir duruyorsun

?

Kullandıkça, limitleri gördükçe çok seveceksin. Dozer arkasından kaşkay bile gider. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Kocaayağınız hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Hayırlı olsun ali. İyi günlerde kullanman dileği ile.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...