İçeriğe Yönlendir

Nevada'lı 3.7 Liberty

Ali Gök

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Kış geldikçe heyjan basıyor heyjan j ile hemde

Kar bulamayacaksın.
Yorum bağlantısı
Ali Gök
9 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kar bulamayacaksın.

Aman diyim habermi geldi yukardan 😂

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kar bulamayacaksın.
İç Anadolu için kış fena olmayacak deniyor
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
10 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

haldex bir çok 4 çekerlerde var, iç parçalarının bir çoğu da volvo bunun, aslında üretimde ülke felan sınırı yoki kim neyi iyi yapıyorsa toplanıyor kasa içinde.

öyleymiş, Ford C1 platformu ve Volvo, gerçi oda Ford duya bir ara, neyse bileşenler gayet güzel, şanzımanın jatko 2 olması ayrıca güzel :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Getrag uretimi. Ford Galaxy, smax,kuga,volvo s60, dodge journey, freelander 2, mitsubishi de kullanilmis.
Ayni şanzımandan bahsediyoruz muhtemelen. Getrag 450 ler 1.6 ve 2.0dci larda da kullanılıyor.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

ben web sitelerinin yalancısıyım.

2.0 ve 2.2 litre LR2 neyse, bu parça MPS6 dct450 nin yağ kapağı.

https://www.newco-autoline.de/index.php?atnr=O-FCV-DCT450&atnr=O-FCV-DCT450

şüpheliyim bende, çünkü jatko 6 vites değil, LR2 6 vites, evet Servet bey, açıklama bekliyoruz :)  DCT ise beş para etmez çünki...

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

beş para etmez demeyelim gücenir sonra Dodge Journey :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

beş para etmez demeyelim gücenir sonra Dodge Journey :)

hadi öyle olsun :)   Audi gibi dayanırsa iyi...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Araştırmaya devam, 2011 TD4 2.2 PSA dizel motorda, Aisin Warner AWF21 six-speed automatic transmission var denmekte...

https://tr.scribd.com/document/330921841/6-Speed-Automatic-Transaxle-AWF21

Yeni Altı Hızlı Otomatik ve Manuel Şanzımanlar
Freelander 2 motorları altı ileri vitesli otomatik şanzımanla birlikte sunuluyor. TD4 için de altı ileri bir manuel mevcuttur (dizel otomobil modelleri ilkbahar 2007'den itibaren piyasaya sürülmüştür).

Her ikisi de Land Rover'ın karayolu ve yol dışı sürüşlerinin zorlu karışımı için özel olarak geliştirilen yeni yayınlardır ve Freelander 2'nin benzersiz tam zamanlı akıllı 4x4 yürüyen aksamına güç sağlar.

Aisin Warner AWF21 altı vitesli otomatik şanzıman, Land Rover'ın wade hattının (500 mm su derinliği) üzerinde kasten yönlendirilmiş benzersiz bir uzaktan havalandırmaya sahip, hafif ve kompakt bir ünitedir. Yeni bir tam entegre elektronik İletim Kontrol Modülü ile kesintisiz vites kalitesi sağlanır. Modül, şanzımanın tam otomatik, spor veya manuel CommandShift modunda olmasına ve aracın özel Terrain Response programlarından birini kullanmasına bağlı olarak farklı vites değiştirme haritaları kullanır.

• Spor modunda, otomatik şanzıman düşük vitesleri daha uzun tutmak ve hızlanmaya yardımcı olmak için daha kolay aşağı kaydırmak için programlanmıştır.
  • CommandShift manuel sıralı vites değiştirmeye izin verir.
  • Terrain Response özel programları devreye girdiğinde, seçilen moda bağlı olarak farklı eşlemeler uygulanabilir. Şanzıman Kontrol Modülü ayrıca seçilen Arazi Cevap Moduna bağlı olarak farklı gereksinimlere sahip tork konvertörü kilitlemesini de yönetir.

Sadece TD4 dizelinde bulunan altı vitesli düz şanzıman, Land Rover kullanımı için özel olarak uyarlanmış bir Getrag M66 ünitesidir. Kısa, pozitif değişiklikler sağlamak için dört şaftlı bir tasarıma ve ikiz kablolarla vites seçimine sahiptir. Çift kütleli volan tek plakalı 250 mm (9.84 inç) hidrolik olarak çalışan debriyajı taşır. Sistem, aracın ömrü boyunca sabit pedal yüklerini korumak için tamamen kendinden ayarlıdır.k

başka bir kaynak, yine Aisin  FW21 :)

http://autodeadline.com.au/Content/Land-Rover/Land-Rover-home-/Article/Land-Rover-updates-Freelander-2-for-2011/1044/1240/5900

Yani yırttık :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

belki benzinli 2.2 filan vardır. çünkü bu kadar açık şekilde bir çok yerde ortak parçalar satılıyorsa kesin kullanılmış olmalı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Aisin awf21 benim s max de vardı, harika bir şanzıman bence.

Buna kısaca Jatco mu diyoruz...

klasik tork konvertörlü şanzıman, cillop gibin :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Yav al gitsim bitane jatkoymuş patkoymuş düşünme bu kadar yahu 

koskoca landrover yapmış işte kötü mü yapacak

cherokeyle çekemedim frelander 1 i motoru yarı hacminde hemde neyden bahsedionuz landrover kral 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çok problemsiz bir araç değil, sıkıntılı modelleri de var. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

2.0 td4 iyi araba . ben sonuç odaklı adamım 200 beygir araba ile 100 beygir arabayı çekemedim 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

o kadarmı farkeder lastik . 100 beygir var arada yahu

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Eder tabi, sende aynı lastik olsa çekerdin muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
25 dakika önce, Ali Gök yazdı:

o kadarmı farkeder lastik . 100 beygir var arada yahu

Videolarda bizondan tuhaf sesler geliyordu, sıkıntı mı oldu?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
O videodaki fark bence lastik.
Kesinlikle. İsterse 1000 bg olsun. Lastik yoksa icraat yok
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
31 dakika önce, Ali Gök yazdı:

2.0 td4 iyi araba . ben sonuç odaklı adamım 200 beygir araba ile 100 beygir arabayı çekemedim 

çekmeyi becerememiş olabilirmisiniz? :) ben aynı araba ile çamura batmış alüminyum yüklü Dodge 250 çekmiştim de.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

çekmeyi becerememiş olabilirmisiniz? [emoji4] ben aynı araba ile çamura batmış alüminyum yüklü Dodge 250 çekmiştim de.
4 çeker yapıp gaza bastı. Başka ne yapsın
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...