İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - 2006 Baskı Balata

Mehmet Salih Bostan

Recommended Posts

Mehmet Salih Bostan
(düzenlendi)

Öncelikle herkese selamun aleykum. Foruma yeni katıldım, biraz inceledim ve araçlar konusunda tecrübesizim diyebilirim. Siz değerli abilerimin desteğine ihtiyacım var. 2006 model benzinli 120 bin kilometrede ilk kez tüp takılmış ve şu an 140 bin kilometrede aracım var. Bir ara üst üste kokular geldi sonra debriyaj zamanla çok üstte kavramaya başladı. Eski çekiş gücünden de düştü. Şimdilerde ise özellikle 3. viteste uğultu sesi gelmeye başladı. Usta bin bitene kadar bir şey olmaz diyor, bazı usta çok geç kalmadan değiş diyor. Bilemedim ve size danışmak istedim. Değişim yapmalı mıyım? Değişim olacaksa belli bir marka var mıdır? Uğultu sesi neden olabilir. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler...

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hemen değiştir, ustaya bak hele, volanıda yesin, iyice bozulsun diye uğraşmış resmen, hemen başa bir tamirciye kardeş, kullanma öyle...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Salih Bostan
Hemen değiştir, ustaya bak hele, volanıda yesin, iyice bozulsun diye uğraşmış resmen, hemen başa bir tamirciye kardeş, kullanma öyle...
Daha büyük bir sıkıntı çıkarabilir yani. Peki belli bir marka oluyor mu bu parça için. Tahmini ne kadara değişir acaba?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

iş gelmiş dükkana debriyajı da bitik malumun ilanı olmuş? neden değişmedi usta?

Yorum bağlantısı
Mehmet Salih Bostan
iş gelmiş dükkana debriyajı da bitik malumun ilanı olmuş? neden değişmedi usta?
Ben de anlamadım, seni daha götürür bitince değişiriz gibi konuştu. Ben de farkındayım ki eski performans da yok araçta.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

dizel 1.4 ise  300-400 tl falandır sanırım, baskı-balata-bilya, işçilik hariç...

google a arat hemen bulursun...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Değiştirin derhal. Olmadık yerde kalırsınız (yokuş olur genellikle) sonra başınızı duvarlara vurursunuz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Salih Bostan
Değiştirin derhal. Olmadık yerde kalırsınız (yokuş olur genellikle) sonra başınızı duvarlara vurursunuz.
Farklı fiyatlar var orijinal Ford ve luk diye markalar gördüm. Bu hafta gideceğim acaba yine orijinal parça mı alayım?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ford'ların orjinalinde Luk ve Sachs çıkıyordu. İki markaya da bakabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Fordun üstünden çıkan fabrikasyon parçayı bulmak zordur, aynı markada bulsanız aynı değil, daha kısa ömürlüdür, o yüzden iyi bir markanın ürününü alı geçin, fazla düşünmeyin...

Yorum bağlantısı
Mehmet Salih Bostan
Fordun üstünden çıkan fabrikasyon parçayı bulmak zordur, aynı markada bulsanız aynı değil, daha kısa ömürlüdür, o yüzden iyi bir markanın ürününü alı geçin, fazla düşünmeyin...
Teşekkür ederim, bugün yeni şeyler öğrendim.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Valeo marka baskı Balata, debriyaj bilyası, şanzıman yağı ve hidrolik işlik dahil 750 tl civarı verdim 2003 benzin+lpg

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...