İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Lastik Seçimi Yardım

Mehmet Salih Bostan

Recommended Posts

Mehmet Salih Bostan
(düzenlendi)

İyi günler arkadaşlar. Fiesta 2006 aracım için yol sesini daha az alacak bir lastik tavsiyeniz var mı acaba? Üzerindeki lastikler markasını bilmiyorum ama geçen sene tanesi 115 liraya almıştım. Çok ama çok ses yapıyor. Teşekkürler

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

michelin saver+   ,epey sessiz fakat çok pahalı 250lira tanesi(175 65 14)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Salih Bostan
michelin saver+   ,epey sessiz fakat çok pahalı 250lira tanesi(175 65 14)
Epey varmış hocam[emoji52]

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Hankook kinergi Eco k425 kullanıyorum. 170 180 civarında fiyatı ve sessiz bir ürün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Salih Bostan
İnceledim hocam evet yorumlar iyi ve daha uygun görünüyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
49 dakika önce, Mehmet Salih Bostan yazdı:

Mehmet Bey :)

Profil bilgilerinizi tamamlayıp, tapatalk imzasını da kapatmanız gerekiyor 

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

daha yeni falken aldım 175/65R14 150 tl oldakca iyi bir lastik etiket değeride Yakıt c Yağmur A ve 69 db. ses

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Salih Bostan

Mehmet Bey [emoji4]
Profil bilgilerinizi tamamlayıp, tapatalk imzasını da kapatmanız gerekiyor 
Hemen bakıyorum[emoji4]

Yorum bağlantısı
Abdullah Hayırseven

yaklaşık 4 yıldır energy saver kullanan biri olarak tavsiye ederim.yumuşak bir lastik olduğu için sessiz ve konforludur.geçen yıl 4 lastik+rot balans+metal siboplara 950 tl civarı vermiştim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Michelin +

Ortalama 5 yıl kullanılacak bir malzeme için 1.000 tl bence fazla değil gibi.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
  • 6 ay sonra...
Celal Aydın

Konu hortlayacak belki ama, yeni katıldım aranıza.

Öncelikle Merhaba,

195/50/15 - 175/65/14 ebatlarındaki Good&Year EfficientGrip Performance ve Compact lastiklerini iki yıldır iki ayrı Fiesta aracımda kullandım, kullanıyorum.

Yanağı yumuşak, tabanı sert, sessiz, ıslak zeminde verdiği güven gayet güzel bir lastik.

15” ebatındaki lastikle 60.000 km yol yaptım, bozuk yola da çok maruz kaldı, diş derinliklerinde çok az bir aşınma vardı. Oldukça uzun ömürlü çıktı.

Dezavantajlarına gelecek olursak, yanaktan gümleme riski fazla [emoji3]

3-4 tane leşim oldu [emoji3] 

Malumunuz Fiesta’nın süspansiyonları sert olduğundan, çukurlara sert düşünce, ya yanağa balon yaptırır, ya gümletir ya da jantı eğer. O yüzden dikkatli kullanım gerektiren bir lastik.

Şayet yolları güzel memlekette yaşıyorsanız, kesinlikle tavsiye ederim.

Sessiz, yumuşak, yol tutuşu gayet iyi, frenlemede verdiği güven harika, uzun ömürlü bir lastik (benim tecrübelerime göre)

Saygılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

O ebatta Yokohama C-Drive kullanmıştım zamanında. Halen var mı o lastik bilmiyorum ama fiyat/performans oranı çok iyiydi.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Öykü Akbulut

175/65/R14'ler için kışlık olarak Pirelli Snowcontrol Serie 3 önerebilirim, böyle bir kış lastiği henüz kullanmadık, hakikatten koskoca kış silme kar olduğunda bile bir kez olsun kaydığına, patinaj çektirdiğine şahit olmadım. Kesinlikle uzak durun diyeceğim lastik ise yazlık Matador Stella 2, kışlıkların aksine yazlık lastiğe geçince lanet ettirecek kadar kötü. Kanallarından mıdır nedir, yerdeki en ufak su birinkintisinde bile hemen patinaj çekmeye başlıyorsunuz, silme yağmurda yokuş aşağı el freni çekip durmama rağmen freni bıraktığımda kaymaya devam ettiğine bile şahit oldum. Eğer ben patinaj el freni çekip eğleneceğim diyorsanız hafif kabağından ucuza alın ama yolda gideceğim diyorsanız çok ama çok kötü.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...