İçeriğe Yönlendir

Fotokopi Toneri

Bülent Tarakçı

Recommended Posts

Bülent Tarakçı

Kyocera taskalfa 180 c-3100 hatasını nasıl gidereceğim? Bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
22 dakika önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Kyocera taskalfa 180 c-3100 hatasını nasıl gidereceğim? Bilen var mı?

lamba ünitesi doğru yerinde durmuyor diye başlayıp pcb karta kadar gidiyor. Home-position sensör arızasıymış...

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Yani tarayıcı kısmı hareket etmiyor anlamına geliyor. Eyvah tarayıcıyı hareket ettiren motoru mu gitti şimdi bu aletin?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
3 dakika önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Yani tarayıcı kısmı hareket etmiyor anlamına geliyor. Eyvah tarayıcıyı hareket ettiren motoru mu gitti şimdi bu aletin?

Hareket edip yerine geldiğini anlayamıyorsa da o kodu verir. Sensörü kirli olabilir. O motorun ben bozulduğunu ya bir ya da iki kez gördüm. ;)

Camı açıp tarayıcıyı en sona çek, makineyi çalıştır. Motor geri çeker ve en başa gelince tık tık diye vurursa motor sağlam sensör bozuktur.. :D Orada direk elektrik olabilir, makine prizde olmasın..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
22 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Hareket edip yerine geldiğini anlayamıyorsa da o kodu verir. Sensörü kirli olabilir. O motorun ben bozulduğunu ya bir ya da iki kez gördüm. ;)

Camı açıp tarayıcıyı en sona çek, makineyi çalıştır. Motor geri çeker ve en başa gelince tık tık diye vurursa motor sağlam sensör bozuktur.. :D Orada direk elektrik olabilir, makine prizde olmasın..

Evet. Dediğiniz gibi oldu. Bir iki fırça darbesinden sonra cihaz çalışmaya başladı. Yanlız drum ın durumu aşağıdaki şekildedir. Kenarları siyah ve çizgili çıkarıyor. Değiştirmek gerekir mi? Yada başka bir yöntemle düzelir mi? Yada şöyle diyelim, bakım anlamında başka neler yapalım da bu makinayı aktif kullanalım? 

yfW635.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...