İçeriğe Yönlendir

Forumun Denim Mavisi İkinci Aracı C-Max Mk1 Ghia

Mehmet Yeter

Recommended Posts

Alpay Sumer
4 dakika önce, Mehmet Yeter yazdı:
6 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:
Cok tatli gorunuyor... ama bence vites cevresindeki kismada yapmalisiniz.. eksik kalmis gibi gorunuyor...

O bolgeye girmek istemedim cunku maunsu bolge zayif geldi bana.

bisey olacagini dusunmuyorum...İlk gozume eksik geldi o nedenle yazdim... tabi zevk sizin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mehmet Yeter

Yeni Vites topuzumuz ve körüğümüzde kayıtlardaki yerini alsın. Yenisinde vites geçisi daha rahat oldu.d2c376bdf1b2f6f621b3d2b98f27eebc.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Sizde çift bölgeli klima varda bizde niye yok. Eyyy ford:rtfm:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
39 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Sizi unutmuşlar Harun hocam.😁

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
25 dakika önce, Alişan YILMAZ yazdı:

Hayırlı olsun:nazar:, güle güle kullanın.

Teşekkür ederim daha iyileri sizlerin olsun.

3 saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Bu arada migrosun daimi müşterisisin sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
17 saat önce, Mehmet Yeter yazdı:

Teşekkür ederim daha iyileri sizlerin olsun.

Bu arada migrosun daimi müşterisisin sanırım.

Ev migrosun ustunde 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Yeter

Köşeye bir not daha atalım. Yağ ve filtrelerini değiştirdik. Farları parlattık. Yepisyeni oldu.önceki hali ilk fotolarda mevcut.f54170d43bcef11c9541a8564e878c24.jpg737902ffeb61c946820d887584f78f36.jpgb005e66af7db48878a644a64fd78a553.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Teşekkür ederim. Yeni aldım. Orjinali çok yıpranmıştı. Ve orjinali çok sertmiş. Yenisinde vites geçişleri daha çok yumuşadı. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Orijinal mi aldınız yerli mi demek istemiştim. Benim Focus da aynı topuzu kullanıyor, iyice yıprandı ondan soruyorum.
ST vites topuzu çok pahalandi, bulunmuyor da, standart alacağız artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
35 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Orijinal mi aldınız yerli mi demek istemiştim. Benim Focus da aynı topuzu kullanıyor, iyice yıprandı ondan soruyorum.
ST vites topuzu çok pahalandi, bulunmuyor da, standart alacağız artık.

Yerli aldım 50 liraydı sanırım. Yırtılınca yeniden alırım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bu da yapılanlar köşesinde dursun. Tekrardan teşekürler Çağlar abi. Ayrıca Köksal abiden aldığımız ledleri de uzunlara taktık.a725e9eb199228b3d8779055f46a6789.jpg87dcfe8b9e1e4af5a446a14641cfcf67.jpg0b895d66f9aa29082da876322623fd34.jpg0ee6d859be77ef22e449376216ab6d88.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Hayırlı olsun, titreşim sorunu mi vardı?
Motor takozu orjinal mi? Ben geçen sene 190 a almıştım şimdi uçmuş fiyatlar.
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
(düzenlendi)
6 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Hayırlı olsun, titreşim sorunu mi vardı?
Motor takozu orjinal mi? Ben geçen sene 190 a almıştım şimdi uçmuş fiyatlar.

Teşekkür ederim. Açıkcası titreşim çok yoktu ancak artık ömrünü tamamlamış içindeki yağ boşalmış. Parçayı Çağlar abiden aldığım için orjinal gibi bir soru sormadım. 

tarihinde Mehmet Yeter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
17 dakika önce, Mehmet Yeter yazdı:

Teşekkür ederim. Açıkcası titreşim çok yoktu ancak artık ömrünü tamamlamış içindeki yağ boşalmış. Parçayı Çağlar abiden aldığım için orjinal gibi bir soru sormadım. 

muadil yerli üretim. motor kaç cm aşağıda imiş?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Çağlar abi ona hiç bakmadım açıkcası çünkü bu teknik detayı bilmediğim içindir. Ben açıp kapatırken oluşan sarsıntıdan dolayı durumunu biliyordum onun için değiştirme ihtiyacı duydum. Ayrıca zaten sizinle de baktığımızda ustamla da baktığımızda eskisinin bitmiş olduğunu gördüm onun için değiştirdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Çağlar abi ona hiç bakmadım açıkcası çünkü bu teknik detayı bilmediğim içindir. Ben açıp kapatırken oluşan sarsıntıdan dolayı durumunu biliyordum onun için değiştirme ihtiyacı duydum. Ayrıca zaten sizinle de baktığımızda ustamla da baktığımızda eskisinin bitmiş olduğunu gördüm onun için değiştirdim.
O sarsıntı takoz ile geçmiyor maalesef, volan dan kaynaklanıyor diyorlar. Benim titreşime metal sesi de eklendi stop ederken, kapı açıkken duyuluyor tabi.
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Volanı arabayı aldığım anda değiştirdim. Belki de ben yanlış yorumluyor olabilirim tekrar kontrol ettirmem lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
21 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:
21 saat önce, Mehmet Yeter yazdı:

O sarsıntı takoz ile geçmiyor maalesef, volan dan kaynaklanıyor diyorlar. Benim titreşime metal sesi de eklendi stop ederken, kapı açıkken duyuluyor tabi.

Bir de beni kıllandıran esas durum eski kulağın oldukça fazla yıpranmasıydı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aşınıyor. Sürekli baskı altında.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
49 dakika önce, Mehmet Yeter yazdı:

bende ömrü max 2 yıl o kulağın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Aynen abi benden önceki sahibi sadece bininci araç bakımsız kalmış şimdi yavaş yavaş toplamaya çalışıyorum. Zaten birçok işini hallettim. Şimdi amortisörler kaldı. Ondan biraz pasta cila ve film kaldı. Müsait olursanız birgün damarlarını açalım.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
bende ömrü max 2 yıl o kulağın.
Bende 8 sene iyi dayanmış [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...