İçeriğe Yönlendir

Focus I - Headers

Zafer Pehlivan

Recommended Posts

Zafer Pehlivan

Kullanmakta olduğum 2001 model  2.0 st focus zetec motorlu aracıma Verim alabileceğim Performans filtre kiti ve  headers arayışı içerisindeyim bi kaç model headers buldum fakat benim aracıma hangi model uyumlu yada hangisinden daha güzel Performans alırım kestiremiyorum

konuya vakıf olan siz değerli üyelerimizin tecrübesine ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler 

AŞAĞIDA SIRALAYACAGIM LİNKLERDEN EN VERİMLİ VE EN UYUMLU LİNK HANGİSİ ACABA 

1- https://m.ebay.com/itm/Maximizer-Header-Manifold-For-2002-2004-Ford-Focus-SVT-ZX3-ZX5-2-0L-Zetec/182480968874?fits=Make%3AFord%7CModel%3AFocus&epid=20009563292&hash=item2a7cb69caa:g:aG0AAOSwNSxVbjUC

2-https://m.ebay.com/itm/OBX-Exhaust-Header-for-2000-2001-2002-2003-2004-Ford-Focus-ZX3-ZX5-2-0L-Zetec/182480959030?fits=Make%3AFord%7CModel%3AFocus&epid=905577363&hash=item2a7cb67636:g:FbUAAOSwPhdU3ptt

3-https://m.ebay.com/itm/FOR-00-04-FORD-FOCUS-ZETEC-ZX3-5-4-1-S-STEEL-RACING-PERFORMANCE-EXHAUST-HEADER/201162166263?fits=Make%3AFord%7CModel%3AFocus&hash=item2ed6330ff7:g:aJQAAOSwdW9aPiZz

4-http://ticiz.com/p148567-ford-focus-long.html

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

eecV beyinli arabada yazılım değişmeden hiçbiri, (fiesta St 2.0 hariç)

Yorum bağlantısı
Zafer Pehlivan

Çağlar bey rica ediyorum vaktiniz varsa daha açık ve izlemem gereken yola klavuz olurmusunuz 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

burtonpower dan egzantrik alınırsa +10 Ps civarı gelir (2000 sterling ingiltre fiyatı) egzantirk+beyin(3500 gibi sterling ) +25 ler, bu setin 3 farklı tipi var,

3. tipi 10bin sterling e 190 ps düzgün rölantili cadde ayarlısı, 240 ps 1500 rölanti ye ayarlı yarış ayarlısı var. rakamlar ortada, kimse almaz.

başka çözümü yok .

iyi sıkı bir bakım ile kayıp beygirleri toplayın derim. volanta ayarlanmış yeni sert balatalı debriyaj ile de kalkış iyileştirilir. en makul çözüm bu oluyor.

Yorum bağlantısı
Zafer Pehlivan

Çağlar bey size çok teşekkür ediyorum sağolun 

Yorum bağlantısı
Zafer Pehlivan

Cayalar bey Şimdi ben aracımı ustaya götürsem

volanta ayarlanan yeni sert balatayla aracın kalkışlarını az daha düzeltebilirmiyiz desem bana güler ve yok öyle bişey der 

Diyeceğim Ankara’da bu işi gönül rahatlığı ile yaptırabileceğim bir yer varmı

aracımın bakımlarını zaten kilometresi kilometresine yaptırıyorum zaten kalitesiz yakıt kullanmıyorum mobil marka yağ 

motorcraft buji ve  kablosu vs vs kaybolan gücünü nasıl alırım değindiğiniz volan ve balata olayına girsem  gaz tepkimesi bariz belli olurmu  mesela maliyeti hangi rakamları bulur vaktinizi almak istemezdim ama bu bi tutku maruz görüp kardeşinize yol gösterirseniz sevinirim teşekkürler 
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

baskı balata normal değiştiğiniz rakam ile aynı olur, farkı ehil bir tornacıda balata ile volantın yüzeyini biribirne %100 temas ettirtmekte ve baskı ayak baskısını ayarlatmakta, emeğe göre bir işçilik ister tornacı cüzdiri yapılan işleme göre.

bakım konusunda: basitten başlayalımi kompresyon testi yaptırın sonuçlar 10.5 11 çıkarsa kaçan beygir var demektir, sonuca göre yapılacak gerçek bakım var demektir.

bobin+buji kablosu olarak yurt dışında güzel markalar var. isimleri hatırımda yok ama.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zira zetec motorları genelde el yapımı vs. yarış arabalarına monte ediyorlar, fabrikasyon hali belli etmez ama devirlenmeyi çok seven bir motordur.

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Çağlar bey rica ediyorum vaktiniz varsa daha açık ve izlemem gereken yola klavuz olurmusunuz 

Sizin aracın egzos manifoldu bu bakın :)
Kısaca boşa almayın linklerini gönderdiğiniz
Ürünleri sadece gidin egzoscuya egzos boru çapını büyütün biraz
a7749de7340ce0b8ac040ed1062d6bf2.jpgaa2fb48db1abd84c6e9f2f1cee684264.jpg4205583c9e09f07b609348a984ae6093.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Pehlivan

Serkan bey Yazılım değişmeden verim alamayacağım söyleniyor yani kat iptali ve boru çapı büyütmeyi denemeden sonuç ne olur bende bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
VAHİT YALÇINKAYA

Neler yaptın  kardeşim arabaya ne gibi sonuçlar aldın bizleride aydınlatırmısın? Yapılabilecek  birşey varsa bende yapıyım biraz daha canlandırayim makineyi

Yorum bağlantısı
Rifat Berber

Sport Trend sahibi iken ben de çok araştırdım, hatta headers vs. yapan arkadaşlarla görüştüm. Fakat deyim yerindeyse attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değmiyor. Onun için ayırdığım bütçeyi  ateşleme,süspansiyon vs. mümkün olduğunca orjinal parçalarla yeniledim, sürerken daha çok keyif almıştım o dönem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...