İçeriğe Yönlendir

Bisiklet Tavsiyesi

Ali Karadağ

Recommended Posts

Ali Karadağ

Merhabalar,

Özellikle evlendikten sonra bir hayli aldığım kilolarım vardı, spor salonuna başladım ama koşu bandında askerde yırtılan sol diz çapraz bağlarımda yırtık oluşunca doktor belirli bir süre ara vermemi istedi ve kesin bir dille koşu bandını yasakladı. Ben de çok uzun süredir (2005'den beri) ara verdiğim bir hobim olan bisiklet'e dönme kararı aldım. Özellikle Lise döneminde tırmanış ve turlara katılırdım, üniversiteye başlayınca kopuş oldu. Şimdi ise hafta sonları sabah erken uyanıp başlangıçta en azından bir 5+5km, ileride en az 10+10km yapmak istiyorum.

- İzmir, Karşıyaka'da oturuyorum, güzergahlarımda bozuk yollar da mevcut bisiklet yolu da.

- Bütçem 500-600TL arası bu nedenle 2. ele yönelmek durumundayım.

- Aklımda Kron markası var, seçeneklere açığım. (Örnek)

- Boyum 180cm, kilom 103kg.

- Kadro-Jant vs. seçimine karar veremedim. 

Özellikle @Mert Gulkokan'ın da tavsiyelerini bekliyorum.

Saygılarıma

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

E bilader bir otoruşta bir dana 5 lavaş ,3 ekmek yersen bu olur .bide 103 dedin de sanki 133 gibi hele Müdür oldun ice patron göbe yaptın ha . veeee bisiklet taşımaz la seni :sandalye:

Not : beni taşımıyor bisiklet ordan bilim

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ercan Pamukcu

kron xc 250 kullandım çok memnundum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

sadece sedona 300 serisi bisikletlere bindiğimden 52-54 kadro arası şehir bisikleti tavsiye ederim.Benim boyum 185 cm ve 58 kadro kullanıyordum.Kadro küçük olursa bel ve boyun ağrısı yapar,kollar uyuşur.Koltuğu kaldırmak çözüm olmaz.Gidon aşağıda kalır.Deneyerek almanızı tavsiye ederim.Mtb ler kalın tekerlerinden dolayı daha yorucu olmaktadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

E39 konusu beklerken bisikletle karşılaştım. Nerde BMW? :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ
7 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

E39 konusu beklerken bisikletle karşılaştım. Nerde BMW? :) 

Takas dışında esneme şansım kalmadı, galerilerde de hep mi hep döküntü araçlar vardı bir de sağ kapıdaki sürttüğüm yer yüzünden 5.000₺ öldürünce gırtlak gırtlağa gelmeden vazgeçtik ? 

Satıp bekleyip alabilsem seçenek çıkıyor da şuna hiç kımıldayamıyorum inan.

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ
29 dakika önce, Ercan Pamukcu yazdı:

kron xc 250 kullandım çok memnundum.

Benim baktığım xc 150 ile ne farkı var acaba?

22 dakika önce, Eren Yavuz yazdı:

sadece sedona 300 serisi bisikletlere bindiğimden 52-54 kadro arası şehir bisikleti tavsiye ederim.Benim boyum 185 cm ve 58 kadro kullanıyordum.Kadro küçük olursa bel ve boyun ağrısı yapar,kollar uyuşur.Koltuğu kaldırmak çözüm olmaz.Gidon aşağıda kalır.Deneyerek almanızı tavsiye ederim.Mtb ler kalın tekerlerinden dolayı daha yorucu olmaktadır.

Birazdan bir satıcıya gidip en azından fikir edineceğim, denemek tecrübe etmek önemli. Tavsiyelerinizi dikkate alıp Sedona da bakacağım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Ben 5 yıldır carraro CRX 2012 kullanıyorum. Sıfırları biraz pahalı yada şu an üretimi yok bildiğim kadarı ile ama orta bütçe ile tek geçerim açıkcası. Tabi artık eskisi gibi değil çok fazla alternatif var bisiklette.

Bir diğer marka da sedona. Türk malı kadroya sahip. Oldukça iyi bir bisiklet markası. Tabi bisiklet işi arabadan beter. Vitesti, frendi , vs vs o kadar çok farkediyor ki. Hepsi toplama zira. Aynı bilgisayar gibi. Marka dediğiniz şeyin sadece kadrosu nereneyse o markaya ait kalanlar toplama. Onlarda da kalite ve işlevselliğe göre fiyat acayip değişiyor.

Bence de bütçe sınırlı ise ikinci el temiz bir şey bakmanız ve denedikten sonra hoşunuza giderse almanız mantıklı.

Ama bisiklet işine girip niyet etmeniz hepsinden mantıklı. Şimdiden hayırlı olsun diyeyim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ
Bir saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

Bu fiyatlara şu marka bu marka demem zor
Ne denk geliyorsa onu almak lazım
Boy kilo nedir
Yerinizde olsam bu kadar kısa mesafe için katlanır bisiklet kovalarım 2. Elde

180cm, 103kg. 

Markadan ziyade tür ve ölçüler konusunda bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Biraz daha bütçeyi zorlayarak "Mosso" marka alabilirseniz, tavsiyem olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
3 saat önce, Okan Tansel yazdı:

E bilader bir otoruşta bir dana 5 lavaş ,3 ekmek yersen bu olur .bide 103 dedin de sanki 133 gibi hele Müdür oldun ice patron göbe yaptın ha . veeee bisiklet taşımaz la seni :sandalye:

Not : beni taşımıyor bisiklet ordan bilim

Nota kadar beni tarif ediyor dedim ya :hohoho:

Yorum bağlantısı
Ercan Pamukcu
Bir saat önce, Ali Karadağ yazdı:

Benim baktığım xc 150 ile ne farkı var acaba?

aralarındaki farkı bilmiyorum ama kadro boyu olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bisiklet alırken sadece ön maşa, önden amortisör olsun digerler ortadakiler güc kaybına neden oluyor.

simdiki yeni kaliteli bisikletlerde hem ön amortisörü var hemde kiliti yaylanmayı kapatabiliyoruz. mükemmel bişey. disk frenleride varsa zaten kaliteli oldugu bellidir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...