İçeriğe Yönlendir

2018 Model Toyota Auris

Efe Serhan Oğuz

Recommended Posts

Efe Serhan Oğuz
(düzenlendi)

toyotaauris1.jpgBüyük değişiklikler var!!

• Yeni bir tasarım ve yepyeni bir motor yapısı bizlerle.
  • Kendisi zaten ülkemizde en çok satan Hybrit otomobil.
  • Aracın toplam uzunluğu 40 mm arttı. Dingil mesafesi uzatıldı. Aks mesafesi uzadı. Ayrıca aracın toplam yüksekliği 25 mm, motor kapağı yüksekliği ise 47 mm azaltılmış durumda.
  • Slim LED gündüz farları, LED arka stoplar, sportif tamponlar var. Ön panjur, difilizör ve egzos çıkışları da sportif bir hava katıyor. 
  • Toyotanın yeni platformu TNGA üzerine geliştirilen 2018 Auris büyük eksiklikliği olarak görülen sürüş dinamiğini çok iyileştirmiş durumda.

Motor Seçenekleri:

122 beygir gücündeki 1.2 litrelik turbo benzinli

1.8 litre 180 beygirlik güç üreten hibrit

2.0 litrelik  hibrit

tarihinde Efe Serhan Oğuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Hibritleri o rezil şanzıman ile hiç bir işe yaramaz... Türkiye'de satacak olan 1.2 Benzinli motor, karoserde pek farklı değil... Ufak tefek oynanmış sadece.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ufak dokunuşlar güzel. Fakat halen mm şanzıman mı kullanılıyor  bu araçlarda? Eğer öyleyse büyük eksiklik.

Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Toyota Hibrid de çok başarılı,Cvt şanzıman şehir içinde bazen sapıtabiliyor fakat uzun ömürlü ve masrafsız oluşu bazı konularda çift kavramaların önüne geçiyor.

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Hibrit versiyondaki benzinli motorları biraz küçültüp, Türkiye pazarına vergi avantajı ile gelebilseler, ne güzel olur.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Hibrit versiyondaki benzinli motorları biraz küçültüp, Türkiye pazarına vergi avantajı ile gelebilseler, ne güzel olur.

Hacmi düşürmezler, dizel gibi tork ihtiyacı var hibrit aracın
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
4 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Vergi avantajı, daha düşük verimi tüketiciye kabul ettirebilir belki diye düşündüm, temenni ettim :)

Hyundai İyonik ve Kia Niro' da, nisbeten daha ağır olmalarına rağmen, 1.6 atmosferik motor mevcut.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

2016 Auris kullanıyorum şanzımanı ile ilgili herhangi bir eksiklik veya negatif bir yanını görmedim bugune kadar. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:
2 saat önce, Kerem Kurluva yazdı:

tork mu dedin ;)

27 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

Cvt şanzıman pişmanlıktır
2012 honda jazzdaki versiyonu performansı törpüleme konusunda çok başarılı

şanzıman ya tam oto olacak, yada audi bmw deki gibi olacak arkadaş...

daha ötesi zaten tam elektrik, şanzıman vites falan yok, bas uç....

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

atmosferik motorların artık yüzüne bakılmasa da bence Türkiye gibi benzinin uçuk fiyatlarda olduğu ülkeler için lpgye uyumlu bir motor şart,şu an ben bu arabayı almak istesem bana uygun hiçbir motor yok

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
On 22.03.2018 at 23:47, Mehmet Göktürk yazdı:

nasıl rezil? gayet güzel gidiyor?

Hocam;

Mehmet beyin sahip olduğu araca bakınca bu şanzımanı beğenmemesini fazla görmemek gerek. Yinede BMW ye ulaşıncaya kadar rezil CVT şanzıman bana vezir.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bence çok güzel olmuş şekil olarak açıkçası. Motor olarak 2.0 kaç tane satar o belirsiz bana kalırsa. Hibrit otomobil bana kalırsa herkese ve her şehire uygun değil. Biraz kullanım tarzı ve yol ile alakalı sanırım. 60 70 km üstünde hersekilde benzini kullanıyorsa yada rampa gördüğünde. Benim şehrim ve kullanımim için uygun düşmüyor. Dizel yada LPG one çıkıyor bu durumda. Ama LPG uyumlu seçenek yok gibi.

Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz

İddalarına göre şehir içinde %50 elektrikle ilerleyebilecekmiş. 

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ahmet Gül

Kimisi çok seviyor CVT şanzımanları. Ben de sevmeyenlerdenim. CVT varsa benim için almama nedeni. 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
13 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Kimisi çok seviyor CVT şanzımanları. Ben de sevmeyenlerdenim. CVT varsa benim için almama nedeni. 

Bugüne kadar 2 otomatik vitesli arabam oldu. Biri Focus HB 2011 benzinli, diğeri ise 2016 Auris benzinli. Aurisin şanzımanını daha çok beğendim. Taibiki tercih meselesi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...