İçeriğe Yönlendir

Lümen Değeri Nedir, Hangi Lümen Daha İyi Aydınlatır

Hami Erışık

Recommended Posts

Ali Gök
8 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

işte aradığım nokta atışı. ben şimdi ford ka ya osram Night breaker laser şundan taktırsam kimseyi rahatsız etmeden önümü görür ışıl ışıl giderim değil mi, çünkü şu anki farlarımla parlak bir ışık görüyorum muhabbetine dahil olmaktan korkuyorum :D

sıradan h4 e göre epeyce fark ediyor. lakin bixenonun flan yanından geçmez 

kullanmadığım test etmediğim performans ampülü kalmadı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
4 saat önce, Azad Mirzade yazdı:

Valla ben sellektör yapmıyorum kornaya basmıyorum uzunları açmıyorum önüm boşsa ve karşıdan araç gelmiyorsa o zaman yakarım. Benim tek derdim kısaları yaktığımda insanca önümü göreyim yolumda gideyim. Aranan ideal istanbul şoförü ben olabilirim :D

osram night breaker o zaman hocam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bence böyle bişi yapmayın.

Karşı aracın sürcüsünün bir anda (özellikle gece ) irkilmesine ve dikkat bozukluğuna neden olursunuz. Ben doğru bulmuyorum.

Zafer merhaba,

Akkor flaman olmayan uzun hüzme aydınlatma sistemleri ani ışık parlaması yapar.

Ancak MB'nin bir kaç bi xenon serisinde uzun hüzme veya selektör perde hızı 1 saniye civarı. Soft hareket ediyor. Bu araç haricinde tüm oem bi-halojen, bi-xenon farlarda uzunlar ani ve hızlı perde hareketi ile dediğin olayın yaşanmasına neden oluyor, hele ki oem led aydınlatma sistemleri çıtayı arşa çıkardı. Hem mercek bi-led, yetmezmiş gibi uzunlar da led olarak sahne alıyor.

Bu işin karşından gelene zararı olmaz selektör ile ancak hayızdan nifastan kesilen ve sol şeritte 50 ile gidenleri, ehliyetin üzerinde mühürü kurumadan yola çıkan acemileri korkutuyor.

Bilinçli sürücü önünde gidenin durumuna göre farları kullanır ise hiçbir sıkıntı olmaz.

Konuya dönelim ;

Cmax için uzunlara kullanılan bir seri led var. Işığı mükemmel şekilde nokta haline getiriyor. Uzun ve karanlık yollarda ciddi nimet ama, ışığı o kadar iyi topluyor ki yakın mesafe takipte öndeki araç eğer farı kapadı ise selektör belli olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ak
Bir saat önce, Azad Mirzade yazdı:

osram Night breaker laser 

Çok doğru seçim.

Bir önceki aracımda h7 olarak kullanmıştım. Gayet memnun kaldım. Rengi gün ışığına yakın olduğundan standart halogenler gibi değiller. Aydınlatması çok başarılı.

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Aydın sert arkadaşıma verdigi ürün linkinden,diger arkadaşlarada verdigi bilgilerden dolayi  teşekkürlerimi sunarım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 23.03.2018 at 19:45, Servet Aydın yazdı:

hayızdan nifastan kesilen

sözlüğe bakacağım tuttuu karnımmmm :rofl:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

H4 led almistm deneme yapim dedim ptldı 2 günde biri 

söktm philips %130 taktm geri h4 de ledin tadı yok

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
H4 led almistm deneme yapim dedim ptldı 2 günde biri 

söktm philips %130 taktm geri h4 de ledin tadı yok
Ledin tel maşa ise normal, ikincisi kendi farı zaten kalitesiz. Led ne yapsın
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Avensis alın. Karşıdan gelenler mutlu olsun. Kısalar hiç göstermiyor. Güya mercekli far :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Avensis alın. Karşıdan gelenler mutlu olsun. Kısalar hiç göstermiyor. Güya mercekli far [emoji4]
Normal bir kusur. Mercek reflektörü plastik ve iç krom dökülüyor. Ya yeni mercek yada çıkan tekrar krom kapanacak :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

MK3 Mondeo ve b kasa ve Vectra da öyle, ufacık mercek +20 yıl el feneri oluyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
6 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

MK3 Mondeo ve b kasa ve Vectra da öyle, ufacık mercek +20 yıl el feneri oluyor.

o mercekleri kim kastırdı ise fabrikalara, o dönemin Range de Jaguarı da fındık gibi mercek taktılar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...