İçeriğe Yönlendir

Yakıt Fiyatları

Efe Serhan Oğuz

Recommended Posts

Eren Gökmen

Japonyada devlet resmi tatil koymak istemis de halk ayaklanmisti...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bi de başımıza 15 temmuz belası geldi çok enerji kaybettirdi. Gerçi olumlu yönü çok büyük. Burda yazamadığım şeyler var ekonomik olarak ülkeye avantajı uzun vadede çok oldu.

Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz
12 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

5 belediye işçisi 1 çukuru beraber kazar. 1 i kazar diğerleri bakar. Tabi maaşı 5 te biri olur.

Kısacası önce eğitim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Yaşadığım şehri baz alarak söylüyorum; Benzin fiyatlarını protesto edecek olsam, önce vatan haini olur sonra da linç edilirim...

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz
10 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Bi de başımıza 15 temmuz belası geldi çok enerji kaybettirdi. Gerçi olumlu yönü çok büyük. Burda yazamadığım şeyler var ekonomik olarak ülkeye avantajı uzun vadede çok oldu.

15 temmuz belası geldi, sorun şu ki geleceği zaten çok önceden belliydi. Ekonomik anlamda ülkeye avantajı çok büyük olabilirdi lakin gidenlerin yerine kimler alındı? Başka bir cemaatten insanlar :) Yani bu iş kısır döngüye girdi. Eğer ki birisinin eline haddinden fazla güç verirsen o kişi kendisini çok üstün ve her şeyi yapabilir görür..

Konu fazla sapmadan kısaca benzin pahalı yapılabilecek hiçbir şey yok :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Düzelecek inşallah zamanla herşey. Herkes işine baksın çalışsın. Bir süre sonra iş yapanın kıymeti illa ki bilinecektir.

Bu türbülanslardan batılı ülkeler çok daha önce geçti, şimdi sıra bizde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

peki şuan mazot 3tl benzin ise 4tl olarak kabul etsek ne gibi şeyler olur hiç düşündüz mü ?

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Görünüşe göre doların yukarı hareketi potansiyel bir ÖTV zammını engelliyor. 2017 Ağustos başında LPG'de yapılan eşitleme düzenlemesi ile 20 kuruşluk (KDV ile 23 kuruşluk) bir ÖTV zammı yapıldı. O günden beri Benzin ve Motorinde de bir zam bekliyorum ama  doların bu yukarı hareketi sebebiyle bu gerçekleşmiyor. 

Bu devlet politikamız şu an.  Otobanlar, toplu taşıma yetersizliği ve kalitesizliği,  yeni arabalar  vb. halkı araç almaya ve kullanmaya yönlendiren unsurlar. KDV rafa kaldırılmış, kasa ÖTV ile dönüyor. KDV sistemi düzgün işletilmediği sürece de bu şekilde gider. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Birinci
G3 otomatik tüfek 20 mermiyi kaç saniyede atar ve bir mermi kaç tl?

Bak bu çok inceydi. [emoji846]
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
16 saat önce, Erdem Çağla yazdı:

avrupadaki 1,3 € luk benzini euro kuru olan 5TL ile çarpanlar çok haklılar. O zaman almanyadaki asgari ücretin 300 € olması lazım ki benzinin litre fiyatını 5'ile çarpmak mantıklı olsun.

Avrupadada asgari ücret TL cinsinden Türkiye'dekine eşit olmadıkça avrupa benzini 1.3 TL'den alıyor. Nokta.

İçimden küfür etmek geldi. Bu hesaba verilecek yanıt ancak "mal mısın?" olur.

15 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Bu benzinin bir fiyati var. O fiyattan asagiya satilamaz. Vergi yok mu var... Az  da degil. Ama sadece Turkiyede degil bu vergi. 

Sokagacikip bakinca herkes dip gaz gidiyor... Sanirsin bedava. Eskiden sitedeki otoparkta top oynardik biz. Simdi arabalar bile sigmiyor. Talep de yuksek yani. 

Bizim etimiz budumuz bu. Gelirimiz dusuk. Alabilecegimiz yapabilecegimiz seyler belli. Ama kendimizi sampiyonlar liginde goruyoruz hala. İsin garibi insanlarin davranislari harcamalari da bu yonde. Bu arada bence bizde asgari ucret 1000 euro olsa, sapitir bizim millet...

Almanyada asgari ucret 300 euro olsa herkes arabasini satar. Kemer cezasi mesela 70 euro. Kendi cani icin takar bu gavur ama ayni zamanda 70euroyu devlete hediye etmemek icin de takar. Biz de ise. Noolcak abi oderim 70tl gider. Derler... İsim geregi arabada kemer takmiyorum diyeni bile duydum ben. İki sokak sonra arabadan inmesi gerekiyormus...

İyi yazmışsınız da 10 TL ye 10 takla atanlara ne demeli? Tedes devreye girince kimse ben öderim cezayı istediğim gibi giderim demedi. Para bu millet için birçok şeyin önünde.  

15 saat önce, Emre Demir yazdı:

Cam filmi yasağına güzel tepkiler gelmişti , İstenildiği zaman nasıl da tepki verilir gündem oluşturulur ,yeterli tepki geldiği zaman nerelerden açıklama geldi gördük.

Zam ise alışılmış bir durum haline geldi , getirildi vs vs . :fiuw:

Polis o cam yasağını protesto edenlere 2 çop sallasaydı, "En büyük polis bizim polis olurdu." daha da kimsenin sesi çıkmazdı, çıkamazdı.

11 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Dünyanın en büyük petrol rezervi venezuelada. Yunanistanın nüfus 11 milyon. Sen de 11 milyon ol ücretin 5 kat olsun ;)

Hocam bu şaka değil mi? Ne diyeceğimi bilemedim. Anlayamadım. 

İnsanlar tembel doğmaz ki! 15 yılda yapılanları 80 yıldır yeyip bitiremedik. O insanlarda yabancı değillerdi. Bizim analarımız babalarımızdı. Tekne aynı, hamur aynı. Ütelik sıkıntı daha büyüktü. Üretmeden tüketirsen, vazgeçmek kolay olur. Kendi yaptığımız bir şeyden vazgeçmek ne kadar zordur değil mi? Emeğim vardı deriz. Fakat hazırı yemek her zaman kolaydır. Türkiye nin içinde bulunduğu durum bilirsiniz ki budur. Üretemeyen toplum köleden başka bir şey olmaz. Varlığını sürdürmek adına hep birilerinin istediğine önce "hayır" der, sonra istenilenden fazlasına razı olarak "Aman başıma bir şey gelmesin." diyerek günü gelir özgürlüğünden vazgeçer. Hiç donkişotluğa lüzum yok. Sahte milliyetçiliğe karnımız tok olmalı artık. Belkide Dünya nın en dinamik nüfusuna sahibiz. Tarımı, hayvancılığı, sanayii yi bir çivi çakmazsan öldürürsün. Çiftçinin tütününe fındığına çayına pamuğuna ,zeytinine ,üzümüne adına ne dersen de kota koyarsan, üstelik bir süre sonra memlekette az diye ülke dışından ithal etmeye kalkarsan ne üretmek için ne iş yapsın bu millet? 

Üretim olmazsa dolar 5 te olur 10 da olur. El aya gider sen de ben de arkasından "vay be gavura bak." deriz. 25 binlik mustang ı 100 bine de alırız. Dün akşam Ordu da ş.içinde bir otomobil gördüm. İran plaka idi. Bagajın orta yerinde el yazısına benzettiğim bir şekilde  "MUM" yazıyordu. Belki Acemce dir. Markası olduğunu sanıyorum. Zamanında bir şeyden anlamaz bunlar deyip  küçümsediğimiz İran kendi aracını üretmiş. Bu sektörde kim bilir kaç markası vardır? diye geçirdim içimden. "Üretme, ne gerek var, sen otur. Ben sana ucuza veririm." diyenlere kanarsan, üretimin kümülatif ve makro ekonomik değerlerini hesaba katmazsan anca bu kadar olursun. Ötesi olmaz. Nüfus bana göre engel değil. Bilakis avantaj. Tabi değerlendirmeyi bilirsen...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

anlaşılmayan hangisi venezuela mı?  nüfusumuzun saçmalığı mı? Dinamik nüfus ne demek? işsi felan demek ne iş olsa yaparım abi diyenlerin çok olması mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
18 saat önce, Metin Mankal yazdı:

Yaşadığım şehri baz alarak söylüyorum; Benzin fiyatlarını protesto edecek olsam, önce vatan haini olur sonra da linç edilirim...

Aman hocam sakın!

Söylediğinizin doğru olduğunu bildikleri halde sırf "Bende sorumluyum." dememek adına afaroz ederler sizi. İğneyi kendine batırmak acıtır. Suçu başkasına atmak kolaydır.  Yanlışı bile bile savunan, geri adım atmanın, özür dilemenin zayıflık olduğunun düşünüldüğü bir toplumuz artık. Erdemli insanların devri bitti. Eskidendi...

5 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

anlaşılmayan hangisi venezuela mı?  nüfusumuzun saçmalığı mı? Dinamik nüfus ne demek? işsi felan demek ne iş olsa yaparım abi diyenlerin çok olması mı?

Dinamik nüfustan kastım genç ve üretime kısa sürede adapte edilebilecek, harekete hazır nüfustur. Yaş ortalaması düşük bir ülkeyiz. Ve genç insan avantajdır. Yeter ki doğru yönlendirilsin . Ama yanlış yönlendirilirse de en tehlikelisidir. Alevlenmesi en kolay kitledir. Doğru eğitmezsen, kandırması da kolay. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Şuradan herşeyi anlabiliriz.

“Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.” Mustafa Kemal Atatürk

• Beğen 10
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

Bunun için gencleri meslek liselerine yonlerdirmeliyiz. Bir millet kurtaracak şey zanaatkarliktır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)
20 saat önce, Efe Serhan Oğuz yazdı:

Diyanet İşleri Başkanlığına 8 milyar TL bütçe ayrıldı. Bütün G3 mermilerine bunun yarısı yeter sanırım. 

Diyanete ayrılan bütçenin sizi rahatsız etmesini anlayamadım? Anlaşılan derdiniz akaryakıt fiyatları üzerinden kendi kafanızdaki bişeyleri eleştirmek. Forumdaki genel ahengi bozmamak adına bu tepkiyi dozunda bırakıyorum, Haddinizi bilin!!!

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Had bildirmek ...konu ne olursa olsun...şık bir cümle değil ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
45 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Yanlış... herkes üniversite ya da yüksek okul (2y) okuyacak

Bence bu teoride yanlış.Her şeyden kararınca lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
13 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

İnsanoğlunun dünyadaki amacı kendini tanımak bilmek, insan olmak. İnsanların "çalışması" amaç değil. Endüstri 4.0 ile zamanla bu döneme geleceğiz. Dolayısı ile devletlerin amacı işçi yetiştirmek değil okumuş, kültürlü, düşünmesini bilen (burası tartışılır tabi), eleştirmesini bilen, yenilikçi bireyler yetiştirmek. Bu da üniversite ile olur. 

Taksi şöförlüğü yapılır, çiftçilik yapılır ama gider sosyoloji okur, tarih okur, arkeoloji okur, kendini geliştirir. Düzgün kendi hayatını değerlendirebilen bir adam olur.

Benim hedefim 100%.

Gelişmiş ülkelerin de budur hedefi. 

Ben bazı insanların toplumda "ikinci sınıf" olmasını bu şekilde bir düzen kurulmasını doğru bulmuyorum kültürel olarak.

18 dakika önce, Hasan Basri Bayraktar yazdı:

Had bildirmek ...konu ne olursa olsun...şık bir cümle değil ...

yakalım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
yakalım
Litre si 6 lira olan benzinle [emoji23]
  • Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
1 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Yanlış... herkes üniversite ya da yüksek okul (2y) okuyacak

1 saat önce, Muhammet Ergün yazdı:

Bunun için gencleri meslek liselerine yonlerdirmeliyiz. Bir millet kurtaracak şey zanaatkarliktır. 

48 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Sanirim en dogrusu mesleği ogrenirken ayni zamanda mesleki egitim.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sanirim en dogrusu mesleği ogrenirken ayni zamanda mesleki egitim.
Bu işi yaşayan şanslı azınlık arasında olmaktan onur duyuyorum
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...