İçeriğe Yönlendir

Linea - Kronik Sorunlar

Cemil Aygün

Recommended Posts

Mert Yeldan

:D Valla kimlerin gözü kalmadı ki. Tarcanlara ekspertiz yaptırdık 5 saatimi yedi. Çok şükür yüzüm kızarmadı ne dediysek birebir çıktı. Hatta onların lokal boyalı dediği yere bile ben tam boyalı diye düzelttirdim. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mert Yeldan yazdı:

:D Valla kimlerin gözü kalmadı ki. Tarcanlara ekspertiz yaptırdık 5 saatimi yedi. Çok şükür yüzüm kızarmadı ne dediysek birebir çıktı. Hatta onların lokal boyalı dediği yere bile ben tam boyalı diye düzelttirdim. 

Yani herşeyini yazdığınız aracı tarcanlara götürmekde ne bileyim. Gülme geldi bana şimdi :exc1:

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ümit Türk yazdı:

Yani herşeyini yazdığınız aracı tarcanlara götürmekde ne bileyim. Gülme geldi bana şimdi :exc1:

Biz tanıyoruz ama demek ki tanımayan biri almış :) Bende bilmediğim birinden araba alınca ıncık cıncık baktırıyorum. Lineayı lifte bile kaldırdılar inceleyecez diye :D Satıcı da tanıdık yani, abi söküp içine de bakacaklar mı diye sormuştu :D 

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Linea kullanan arkadaşlarımın birçoğu geri vites dişlisi problemi yaşadılar. Linealarda geri vitese geçmeme gibi bir kronik sorun var mıdır?

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Murat Sahın yazdı:

Biz tanıyoruz ama demek ki tanımayan biri almış :) Bende bilmediğim birinden araba alınca ıncık cıncık baktırıyorum. Lineayı lifte bile kaldırdılar inceleyecez diye :D Satıcı da tanıdık yani, abi söküp içine de bakacaklar mı diye sormuştu :D 

Baktırsın tabi. Ama 5 saati alarak değil :) 

Ben Ford'u satarken 45 dakikalık expertiz yapmışlardı. 30 dakika noter işlemi bu kadar. 

M. Asım Kahraman yazdı:

Linea kullanan arkadaşlarımın birçoğu geri vites dişlisi problemi yaşadılar. Linealarda geri vitese geçmeme gibi bir kronik sorun var mıdır?

Evet var. Murat hocamda bahsetmişti bu konudan.

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Ümit Türk yazdı:

Dedim boşa para veriyorsun, gerçi eksper yapsın sorun yok ne aldığını bilsin de yarın başım ağrımasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mert Yeldan yazdı:

Dedim boşa para veriyorsun, gerçi eksper yapsın sorun yok ne aldığını bilsin de yarın başım ağrımasın.

En güzeli olmuş boşver abi.  Suistimal eden çok. Belgeli olması iydir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

198 bin kilometrede araç alacak olsam kaportasına bakmazdım ya neyse :)

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
M. Asım Kahraman yazdı:

Var, geri viteste sekromenç yokmuş o her neyse. O yüzden cartlamadan geçmez geriye :) Alışınca geçiyor ama, devir rölantiye tam düşecek, önce başka bir vitese geçirilecek, sonra debriyaj bırakılmadan geriye takılacak. Ama çoğunlukla uygulanabilir değil. O yüzden genelde cartlar.

Mert Yeldan yazdı:

198 bin kilometrede araç alacak olsam kaportasına bakmazdım ya neyse :)

Bir 198 bin km daha gideceğine inanıyorsa kişi bakar hocam :D Kaportadan kasıt şu tabi, ağır kusuru var mı, yoksa boya varmış bilmem ne önemli değil. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Linea'ların kronik bir problemi de ampul patlatmasıdır, kullananlar bilir. Ben de yaşadım ve haliyle araştırdım. İllaki çıkıyor yine patlak ampul ancak, farlar ve parklar tamamen kapalıyken marş basmak stop etmek (mesela ben eskiden önce stop eder sonra farları kapalı konuma getirirdim) işe yarıyor. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
Murat Sahın yazdı:

Linea'ların kronik bir problemi de ampul patlatmasıdır, kullananlar bilir. Ben de yaşadım ve haliyle araştırdım. İllaki çıkıyor yine patlak ampul ancak, farlar ve parklar tamamen kapalıyken marş basmak stop etmek (mesela ben eskiden önce stop eder sonra farları kapalı konuma getirirdim) işe yarıyor. 

Ampulü patlamamış taksi daha görmedim. Bence elektrik sisteminde bir sorun var.

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Sani Gerşon yazdı:

Ampulü patlamamış taksi daha görmedim. Bence elektrik sisteminde bir sorun var.

Garip şekilde alternatörün ürettiği akım stabil değilmiş. İşi iyi bilen ve linea kullanmış bir kaç üstada danıştım konu hakkında. Teferruata hakim olmamakla birlikte temel sebep bu dediler bana.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...