İçeriğe Yönlendir

Pioneer Teyp Yüksek Seste Ses Kesme ve Seste Bozukluk

Erol Mutlu2

Recommended Posts

Erol Mutlu2

merhaba arkadaşlar

ford focus2 pioneer deh-s2050ui teyp takılı ve ön kapılarda potenza 200watt coaxial, arka kapılarda ise Cerwin Vega 300watt coaxial takılıdır.

sıkıntım; yüksek seste 50 ile 55 arası ses seviyesinde en az 45 dakika dinledikten sonra seste kesik kesik bozulmalar oluyor ses seviyesini 48 yada 49 a düşürdüğünde ise coaxiallerden gelen ses düzeliyor ve tekrardan ses seviyesini 51-52 çıkardığımda tekrardan seste kesik kesik bozulma oluyor.

bu durumda teyp yeterli besleme yapamıyor mu yoksa teype gelen akım güçümü yersiz oluyor.

yardımlarınızı bekler teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz

Basları kıstığınızda da yapıyor mu aynı kesmeyi?

Yorum bağlantısı
Erol Mutlu2

amfi yok bende coaxiallerden de öyle çok bass gelmiyor ama bassı kısmayı denemedim hiç.

benim pioneer teypte kapanma henüz yaşamadım. bu sorunun çözümü amfi taktırmak mı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ezelden paynırcıyım, sesi de severim, bana garip gelen: seviye 50-55 te 45 dak... bağlantılar doğru ise, o kombinasyonda kimse dayanamamalı o kadar sese. seri bağlı hoparlör vr mı? anfi var mı?

Yorum bağlantısı
Erol Mutlu2

Okay bey tavsiye için teşekkür ederim.

bahsettiğiniz amfiye bass bağlantısı yapılabiliyor mu

Çağlar bey pioneer deh-s2050ui teyp takılı ve ön kapılarda potenza 200watt coaxial, arka kapılarda ise Cerwin Vega 300watt coaxial takılıdır.

amfi yok. 45 dakika normal bir süre benim eski tesisatımda en az 1 saat müzik dinliyordum jbl gti üst seri mid takımı 38 cm kare kicker bass 4 kanal amfi ve bass amfisi ve kapasitör vardı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
On 29.03.2018 at 09:32, Erol Mutlu2 yazdı:

Okay bey tavsiye için teşekkür ederim.

bahsettiğiniz amfiye bass bağlantısı yapılabiliyor mu

Çağlar bey pioneer deh-s2050ui teyp takılı ve ön kapılarda potenza 200watt coaxial, arka kapılarda ise Cerwin Vega 300watt coaxial takılıdır.

amfi yok. 45 dakika normal bir süre benim eski tesisatımda en az 1 saat müzik dinliyordum jbl gti üst seri mid takımı 38 cm kare kicker bass 4 kanal amfi ve bass amfisi ve kapasitör vardı.

valla bilmiyorum ben alıcam ama sanırım baglanmıyor sadece hoparlörü güclendiriyor.

benim aracın ön kapılarda bunlar var 76nqoL.jpg

arka kapılarda infinity var 16 cm bide bagajda bundan var pioneer deh 4800 var bende de 45ten sonra kaldırmıyor diye alıcam.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Düzgün bağlantı yapıldığı zaman kesmemesi gerekir bu 45 dakikalık süre boyunca eğer araç çalışır halde ise fan açıyor bu nedenle voltaj yetmiyor teyp kesiyor olabilir çıkışı problemli olabilir zaten Pionner teypler yüksek seste distorsiyon yapar 55 den sonrası sıkıntı amfi olmazsa bozar.Teypte crossover var hpf yi 63hz yada 80hz ye getirin hem alt frekans kesilip çıkış rahatlar hemde crosslar daha serbest çalışır

Yorum bağlantısı
Erol Mutlu2

teşekkürler Furkan Bey

aşağıdaki 4 kanal amfiler ile ilgili bilgisi olan var mıdır

goldmaster anf-918 4 kanal amfi

- Jameson USA 6004 amfi

- soundmax sx-4070.4

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...