İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Ön Cam Yan Direk Çıtası

Yılmaz Çaparkaya

Recommended Posts

Yılmaz Çaparkaya
(düzenlendi)

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım ama üye olmadan da takip ediyordum. 2006 ford mondeo ghia TDCİ arabam var. Ön cam yan direk çıtası olarak geçen 2 sert plastik parçaya servis 280 TL/adet, özel yedek parçacı 210 TL/ adet fiyat verdi. Daha evvel okuduğum yorumlarda genelde bu parçada gevreme ve dökülme hep oluyormuş. Yalnız bazı arkadaşlar 2005  VW  passat  ön cam yan fitili diye geçen parçanın az bir traşlama ile mondeoda ki yerine olduğunu yazdı. Gerçekten dış görünüş ve görünen kısmın ölçüleri tutuyor. Ancak yerine oturup oturmayacağını kestiremedim. Gerçekten bu uygulamayı yapan bir mondeo daş varsa bilgi verirse sevinirim. Zira passatın aynı parçası 85 TL/ adet internet sitesinde, parçacıda ne kadardır araştırmadım.

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mondeo 280
Passat 85 lira iyiymiş.
Otosan marsta falan ürettiriyor galiba parçaları. Bir çok parça fiyatı bu şekilde. Bunlar yüzünden çıkmacılarla ahbap, kırık kopuk parçaları tamirde usta olduk.

Passat parçasını uydurduklarını duymuştum.
Yerine tam oturmaz ise silikonla sabitlersiniz.
Bence alın ve deneyin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

B6 passat oluyor diyorlar.Ama denemek lazim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)
13 saat önce, Yılmaz Çaparkaya yazdı:

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım ama üye olmadan da takip ediyordum. 2006 ford mondeo ghia TDCİ arabam var. Ön cam yan direk çıtası olarak geçen 2 sert plastik parçaya servis 280 TL/adet, özel yedek parçacı 210 TL/ adet fiyat verdi. Daha evvel okuduğum yorumlarda genelde bu parçada gevreme ve dökülme hep oluyormuş. Yalnız bazı arkadaşlar 2005  VW  passat  ön cam yan fitili diye geçen parçanın az bir traşlama ile mondeoda ki yerine olduğunu yazdı. Gerçekten dış görünüş ve görünen kısmın ölçüleri tutuyor. Ancak yerine oturup oturmayacağını kestiremedim. Gerçekten bu uygulamayı yapan bir mondeo daş varsa bilgi verirse sevinirim. Zira passatın aynı parçası 85 TL/ adet internet sitesinde, parçacıda ne kadardır araştırmadım.

Maalesef pahalı bir parça, ben passat için olanı almıştım. Eve geldiğimde yoktu yerinde, iyi ki eskisini atmamışım.. :D

Parça fiyatının pahalı olmasının Otosanla falan alakası yok, Passatın cam çıtası ucuzdur ama motor parçasında bir yazarlar aklınız durur.. ;) ürün kendi yerinde bile pahalı. Aşağıda linklerini veriyorum, geldisi gittisi uğraşmaya değmez.

https://www.fordpartsuk.com/rh-windscreen-moulding-1966

https://www.ebay.co.uk/itm/FORD-MONDEO-2000-2007-WINDSCREEN-RUBBER-RIGHT-OUTER-MOULDING/112803990134?fits=Car+Make%3AFord|Model%3AMondeo&epid=2158331903&hash=item1a43a44a76:g:4CEAAOSwNmVafGXR

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yılmaz Çaparkaya
15 saat önce, Yılmaz Çaparkaya yazdı:

Serkan kardeşim teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Zamanında ta Almanya'dan getirmiştik. Gereksiz pahalı. Ya tanıdık ile öyle yapacaksınız yada Passat çıtası takacaksiniz

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Kemal Çakmak

Yılmaz Bey,

Aynı dert benim araçta da var. Ford parçacı tanesine 180 tl dedi bana da. Bu çıtaları ebay ın İngiltere sitesinde buldum fiyat da çok uygun ama gel gör ki Türkiye ye gönderim yapamıyorlar. Ödemeyi de kredi kartı ile yapamıyorsunuz, paypal ile oluyormuş bu da ülkemizde tanınmıyor ne yazıkki. Baktım olmuyor  Almanya da yaşayan bir akrabaya rica ettim o ebay dan sipariş verip getirecek bana. Yurt dışında yaşayan tanıdığınız varsa bu yolla çözebilirsiniz sorunu.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
On ‎30‎.‎03‎.‎2018 at 09:17, Serkan Toker yazdı:

Maalesef pahalı bir parça, ben passat için olanı almıştım. Eve geldiğimde yoktu yerinde, iyi ki eskisini atmamışım.. :D

Parça fiyatının pahalı olmasının Otosanla falan alakası yok, Passatın cam çıtası ucuzdur ama motor parçasında bir yazarlar aklınız durur.. ;) ürün kendi yerinde bile pahalı. Aşağıda linklerini veriyorum, geldisi gittisi uğraşmaya değmez.

https://www.fordpartsuk.com/rh-windscreen-moulding-1966

https://www.ebay.co.uk/itm/FORD-MONDEO-2000-2007-WINDSCREEN-RUBBER-RIGHT-OUTER-MOULDING/112803990134?fits=Car+Make%3AFord|Model%3AMondeo&epid=2158331903&hash=item1a43a44a76:g:4CEAAOSwNmVafGXR

Passat çıtasını nasıl taktın Abi?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bir saat önce, Tamer Topaç yazdı:

Passat çıtasını nasıl taktın Abi?

Düzgün oturmadı, tutar dedim ama uçmuş gitmiş. Farketmedim..

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
10 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Düzgün oturmadı, tutar dedim ama uçmuş gitmiş. Farketmedim..

O zaman maceraya gerek yok. Kırık devam ya da, parayı basıcaz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu tür parçaları bulur bulmaz alın... 

Çünkü Otosan getirmiyor, diğer tedarikçiler de getirmez ise parça bulamazsınız.. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
38 dakika önce, Tamer Topaç yazdı:

O zaman maceraya gerek yok. Kırık devam ya da, parayı basıcaz.

Temmuz ortasına kadar bulamazsak haberleşelim. Bizim Yıldız sanayide bir araba var mk3, adam focus 3 cam çıtasından yapmış gayet güzel duruyordu. Değerlendirelim.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
2 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Temmuz ortasına kadar bulamazsak haberleşelim. Bizim Yıldız sanayide bir araba var mk3, adam focus 3 cam çıtasından yapmış gayet güzel duruyordu. Değerlendirelim.. ;)

Konuyu takibe alıyoruz :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Osman Şimşek

Çıtaların takıldıktan sonra foto eklerseniz sevinirim bende takipteyim

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
On ‎04‎.‎05‎.‎2018 at 12:39, Serkan Toker yazdı:

Abi, ikisinin arasında 10 TL. fiyat farkı var.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bu cam çıtalarından isteyen varsa bana bilgi versin. Sağ Sol takım olarak tek tek satılık değil. Fiyat belli değil ama tahminim 250 TL takım olarak orjinal FORD. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
2 saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Bu cam çıtalarından isteyen varsa bana bilgi versin. Sağ Sol takım olarak tek tek satılık değil. Fiyat belli değil ama tahminim 250 TL takım olarak orjinal FORD. 

Mesaj attım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Harun Kocaçalışkan

Elimde 1-2 takım daha kaldı isteyen varsa ulaşsın. 230 tl takım fiyatı sağ sol sıfır orjinal ford.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
50 dakika önce, Tamer Topaç yazdı:

Ben aldım. Alın kaçırmayın.

cam çıtasına naaptın yahu ben daha görmedim bile  o parçayı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
5 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

cam çıtasına naaptın yahu ben daha görmedim bile  o parçayı

Ön sağ koltukda duruyor @Osman Dumanlı Abi takacaktı. Ama çok işi var.

Yorum bağlantısı
Uluhan Uygun

Merhaba,

Benim çıtalarda bitik durumda dokunduğum yer elimde kalıyor.

Siyah silikon sıksak çıta yerine çok mu kötü olur?

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
11 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Alt ve üst ucuna birazcık siyah silikon sık bence, kıymetli parça.. ;)

Yeni takılacak olanlara mı Abi?

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
5 dakika önce, Tamer Topaç yazdı:

Yeni takılacak olanlara mı Abi?

Söküp çalmasınlar diye :biggrin:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...