İçeriğe Yönlendir

2009 Scirocco 1.4 Tsi 60 Bin Bakım Ücreti - Yetkili Servis

Nihat Palolu

Recommended Posts

Nihat Palolu

Bu ay başında yetkili serviste 60 bin bakımı yaptırmıştım. Bakımı 15 bin km de yaptırmam gerekirken 20 bin km de yaptırdım.

Fikir vermesi açısından paylaşıyorum.

LbzDBJ.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Vay be... Dizel aracımda benim ağır bakımım bu kadar tutacak muhtemelen önümüzdeki haftalarda.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bunun fiyatı da iyiymiş diyebileceğim bir kalem göremedim. Ama yetkili servis sonuçta. Normal geliyor insana. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

giriş seviyesi arabalar 60 binlerde, 100-120 bin orta seviye normal hali iken %1 den aza bakım çok iyi

Yorum bağlantısı
Hakan Bayrak

Tek başına bakıldığında parça da işçilik de pahalı, araç satış fiyatlarına göre uygun.

Yorum bağlantısı
Emre Cetin
6 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

giriş seviyesi arabalar 60 binlerde, 100-120 bin orta seviye normal hali iken %1 den aza bakım çok iyi

Çağlar abi belirttiğin fiyatlar aracın gerçek fiyatları değilki vergi üstüne vergi yemiş fiyatları .

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

olsun ..gerçek fiyatlı veya ötvli.... onu öyle hesapladım ben bir kere, 1 hafta uyku uyumadım.

verigili ötv li sıfır araba ile, yedek parçadan parça parça toplarsak hele... benzin döker yakardık arabaları. parçada ötv de yok ama parça parça bakınca 2-3 misli oluyor toplamı.

plaza kirasını biri ödeyecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

İşçilik çok yüksek... Shell helix yağ koymuşlar birde, çok daha iyi marka bir yağ ile sağlam bir ustaya neredeyse yarı fiyatına bu iş yaptırılabilirdi. Yetkili servis tuzağı işte :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

karın %20 si vergi, toplam bedelin %18  i vergi. Harcamaların plaza işlerinin yine %25 i vergi.

usta hiçbirini vermiyor olsun o kadar. 

SGK yı saymadım.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yağ marka seçimi bayinin anlaşmasına göre değişebilir. hangisi karlı ise

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

karın %20 si vergi, toplam bedelin %18  i vergi. Harcamaların plaza işlerinin yine %25 i vergi.

usta hiçbirini vermiyor olsun o kadar. 

SGK yı saymadım.

Benim taraftan bakınca, %18 ve %20 'yi bende ödeyeceğim vergiden mahsup ediyorum.

Sanayide dükkanından büyük tabela asıp distribütör havasına giren parçacılarla muhatap olmamakta var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
11 dakika önce, Nihat Palolu yazdı:

Motor yağını castrol 5 30 bekliyordum, helix 0 30 koymuşlar.

nihat bey yag bakımından yag bakımına yag ekleme yapıyormusunuz tsi motoro acaba

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Benim taraftan bakınca, %18 ve %20 'yi bende ödeyeceğim vergiden mahsup ediyorum.
Sanayide dükkanından büyük tabela asıp distribütör havasına giren parçacılarla muhatap olmamakta var.

Vw parçacıları bi alem. Serviste 308 lira olan stop lambasına 310 lira fiyat çekiyor o da tanıdık ayağına :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Şimdi, Mert Yeldan yazdı:

Vw parçacıları bi alem. Serviste 308 lira olan stop lambasına 310 lira fiyat çekiyor o da tanıdık ayağına :D

passat ın aynanın sinyal camı kırıldı dışarıdaki parcacılar 130-150 ve orjınal degıldı servısden 67 liraya aldım ayrıca aracın yag bakımı ıcın gıttım km dolmamıs ama yıl dolmusdu abı sen sımdı gıt km nı doldu gel öyle yapalım dedıler bosuna 700 lıranı almayalım dedıler eylulde :)) vw de yetkılı servısde 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
47 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

nihat bey yag bakımından yag bakımına yag ekleme yapıyormusunuz tsi motoro acaba

Arabayı geçen sene aldım. Ben almadan önceki bakımı 42 bin de yapılmış. Ben bakımı 62 bin de yaptırdım.

Ben aldığımda 49 bin küsürdü km si. 13 bin km kullandım. Aldığım gün yağ seviyesi neyse bakıma girdiği gün de yağ seviyesi aynıydı.

Kullanırken yağ eksiltecek diye bekledim ama eksiltmedi.

56 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Tahmin ediyorum ki, çoğu vw parçacısı orijinal yedek parçayı yetkili servisten küçük bir ıskontoyla alıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
(düzenlendi)

BEnim dikkatimi polen filtresi çekti.

tarihinde Yasin Mümin Şimşek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Vw parça fiyatları konusunda fena değil. Benim 15 yaşındaki aracımın bile her parçası bulunuyor ve fiyatlar mantıklı.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Vw parça fiyatları konusunda fena değil. Benim 15 yaşındaki aracımın bile her parçası bulunuyor ve fiyatlar mantıklı.
Emmi ile konuşuyoruz. Senin mevzu geçti vaktinde. Kaç yaşında araba, üç krşluk bi kopça dahi stokta, yok ise de bir haftada elde. Bu ciddi bir iş.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
29 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
4 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Emmi ile konuşuyoruz. Senin mevzu geçti vaktinde. Kaç yaşında araba, üç krşluk bi kopça dahi stokta, yok ise de bir haftada elde. Bu ciddi bir iş.

Aynen abi iç mekandaki en ufak trim parçasına kadar halen stok var. TR’de yoksa da Almanyadan hemen geliyor. Daha bulunamayan bir parça olmadı. 

Bazıları beklediğimden çok uygun çıkıyor. Bazen de fiyat olarak uçuk olanlarda çıkmadı değil :) 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

1 lt cam suyu 10,93tl. İçeriğini merak ettim.

9 yaşında bir araba için yaklaşık 1000 tl fazla bir rakam ama servis kaydını bozmama adına söylenecek birsey yok. Güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...