İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Benzinli Motor Rektefiyesi

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Ersen Tapan

Geçmiş olsun hocam. 2 sene kullan öyle sat. Alacağın arabayı bilindik birinden almadıktan sonra aynı şeyleri yaşama ihtimalin olacak. 

En azından bunun kalbine kadar biliyorsun ne olduğunu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
5 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Geçmiş olsun hocam. 2 sene kullan öyle sat. Alacağın arabayı bilindik birinden almadıktan sonra aynı şeyleri yaşama ihtimalin olacak. 

En azından bunun kalbine kadar biliyorsun ne olduğunu. 

Zaten binecek gibi yaptırıyorum Ersen. Yani ben bu araca 5 yıl daha binmeyi düşünüyorum. Ama araçtan soğudum. Duruma göre bakacağım. Zaten bir süre binip sorunsuzluğu test etmeden satmam beni tanıyorsan.

Yok Sabri Usta'nın hakkını yeme her zaman bir telefon işte o kadar yakın[emoji6]Biliyorsun bu motorun böyle olacağını sana yataklar değişmediğinde söyledim hep usta suçlu değil :yes:hepimiz öz eleştiri yapabilmeliyiz[emoji4]

Eyvallah Sabri baba. Her zaman destek oldun. Her telefonumda yardımını esirgemedin Allah razı olsun abi.
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Çok geçmiş olsun Mehmet hocam, araç toplanıp da keyifle sürünce belki ısınırsın araca. 2.el ne alsan riskleri var, Allah gönlüne göre versin.

Yorum bağlantısı

neredeyse 10 bine yakın masraf çıkarmış üzüldüm gerçekten erken teşhis koyup önlem almak lazım sanırım 

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Ali Gök

epey bi zaman geçmiş. nasıl şuan da hocam araba istediğiniz gibi oldumu son durumda

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mehmet Kaya
On 28.11.2018 at 18:42, Ali Gök yazdı:

epey bi zaman geçmiş. nasıl şuan da hocam araba istediğiniz gibi oldumu son durumda

Şimdi gördüm mesajı :)

Bundan 2 ay sonra radyatör hortumu patladı. 

Hararet yükseldi. Kapak kontrolü yapıldı sökülmeden. Sorun görünmüyordu.

Tatile gitmek için yola çıktım. Arabada gariplik sezinledim. Duam aynen şöyleydi " Rabbim bu araç beni rezil edecekse şehiri çıkarma" 3 km sonra hararet sağa direk vurdu. üst kapak gitti. Sıfırı 1300 tl ben çıkma hiç ellenmemiş orjinal kapak getirttim 1750.

Tüm hortumları değiştirdim. Değişmeyen Devir daim poması ve termostat kalmıştı onlarıda ben çöpe attım. Usta bakıyor. Gidin bunlarında yenisini alın dedim :D

Sonra araç sanayiden çıktı. Fan sürekli açık. Araç servis dahil 45 gün sanayide yattı. sorunun kaynağı bulunamadı. Meğer Klima basınç Müşürüymüş. (180tl işçilik dahil :D ) usta 4-5 kez söktüğü halde anlayamamış. Meğer fişi çıkarınca aracı kapatıp açmak gerekiyormuş. Ancak opellerde fişi çekince klima devre dışı kalıyormuş. Servis 3 gün uğraştı bulamadı.

Şükür araç şimdi yağ gibi oldu. Sessizleşti. Meğer önceden çok sesliymiş. Hızlanması falan tamamen değişti. Satmaktan vazgeçtim. Eşim biniyor uzun yolda da ben :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Hocam sabrına maşallah. Lpg olayından sonra bunlar da oluyor ve hala arabayı yakmamışsın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Tekrar geçmiş olsun Mehmet öğretmeni m.

Biz de yaktık contayı, bugün kapağı açıyoruz [emoji16] mutlaka değişsin dediğiniz neler var? [emoji848][emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
On 17.04.2019 at 11:54, Mahmut Yıldız yazdı:

Hocam sabrına maşallah. Lpg olayından sonra bunlar da oluyor ve hala arabayı yakmamışsın. 

Sıkıntı yok :) Arabanın ne suçu var :D  2. Usta hatasında 10 yıldır benim gülen yüzümü gören sanayi esnafı tersimi gördü. (rektefiye ustası ileri geri konuşunca iyice kalayladım. Üstüme elinde piston ve biyel koluyla yürüyünce Çöküyordum millet şoka girdi :) )Ha dedim 4S kuralına göre bunu yapacaksın. Yoksa elindekiylse senin aranda bağı kurarım dedim. Yaptı. 

Klima Basınç Müşüründe de Servis bile bulamadı. Tesadüf bir usta çözdü :) 45 gün sürdü :)

On 17.04.2019 at 12:33, İsa Acar yazdı:

Tekrar geçmiş olsun Mehmet öğretmeni m.

Biz de yaktık contayı, bugün kapağı açıyoruz emoji16.png mutlaka değişsin dediğiniz neler var? emoji848.pngemoji4.png

Conta yanmaz çelik. Ancak üst kapak eğilmiştir. Ona dikkat edin. Eğilme fazlaysa ve taşla sonucunda piston aralığı ne kadar daralıyor ona bakın. Benim en son gittiğim rektefiyecim ben bunu böyle yapmam. Eğilme çok fazla sınırda risk var dedi. Sıfır alalım mı dedim. Parçacımda Rektefiyecide Çıkma oynanmamış orjinal al dedi. Şu anda araba saat gibi oldu. Bunlara dikkat edin. Üst kapak ölçümü yapılırken iyi bakın.120 olacak kalınlık.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Konuyu İsa Bey'in konusundan gördüm. Maşallah, peygamber sabrı varmış sizde. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
(düzenlendi)
Bir saat önce, Mehmet Kaya yazdı:

...

Conta yanmaz çelik. Ancak üst kapak eğilmiştir. Ona dikkat edin. Eğilme fazlaysa ve taşla sonucunda piston aralığı ne kadar daralıyor ona bakın. Benim en son gittiğim rektefiyecim ben bunu böyle yapmam. Eğilme çok fazla sınırda risk var dedi. Sıfır alalım mı dedim. Parçacımda Rektefiyecide Çıkma oynanmamış orjinal al dedi. Şu anda araba saat gibi oldu. Bunlara dikkat edin. Üst kapak ölçümü yapılırken iyi bakın.120 olacak kalınlık.

Mehmet öğretmenim, bu konuşa kitap yazmayı düşündünüz mü hiç? 😁

tarihinde İsa Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
On 17.04.2019 at 11:39, Mehmet Kaya yazdı:

Şimdi gördüm mesajı :)

Bundan 2 ay sonra radyatör hortumu patladı. 

Hararet yükseldi. Kapak kontrolü yapıldı sökülmeden. Sorun görünmüyordu.

Tatile gitmek için yola çıktım. Arabada gariplik sezinledim. Duam aynen şöyleydi " Rabbim bu araç beni rezil edecekse şehiri çıkarma" 3 km sonra hararet sağa direk vurdu. üst kapak gitti. Sıfırı 1300 tl ben çıkma hiç ellenmemiş orjinal kapak getirttim 1750.

Tüm hortumları değiştirdim. Değişmeyen Devir daim poması ve termostat kalmıştı onlarıda ben çöpe attım. Usta bakıyor. Gidin bunlarında yenisini alın dedim :D

Sonra araç sanayiden çıktı. Fan sürekli açık. Araç servis dahil 45 gün sanayide yattı. sorunun kaynağı bulunamadı. Meğer Klima basınç Müşürüymüş. (180tl işçilik dahil :D ) usta 4-5 kez söktüğü halde anlayamamış. Meğer fişi çıkarınca aracı kapatıp açmak gerekiyormuş. Ancak opellerde fişi çekince klima devre dışı kalıyormuş. Servis 3 gün uğraştı bulamadı.

Şükür araç şimdi yağ gibi oldu. Sessizleşti. Meğer önceden çok sesliymiş. Hızlanması falan tamamen değişti. Satmaktan vazgeçtim. Eşim biniyor uzun yolda da ben :D

Konudaki fisi cikarinca klima devre disi kaliyor demissiniz hocam, Hangi fis?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
On 18.04.2019 at 18:19, İsa Acar yazdı:

Mehmet öğretmenim, bu konuşa kitap yazmayı düşündünüz mü hiç? 😁

Burda amme hizmeti veriyoruz :D  Bazen Sevap Lazım :D

On 18.04.2019 at 19:12, Alpay Sumer yazdı:

Konudaki fisi cikarinca klima devre disi kaliyor demissiniz hocam, Hangi fis?

Fİşi Çekince Klima devre dışı kalmıyor. Aracı kapatıp açınca klima çalışmıyor. Aracın sol tarafında Yedek su kazanının önünde bulunan klima gazı bastıkları yerde bir fiş var.

On 18.04.2019 at 17:36, Yusuf Berke yazdı:

Konuyu İsa Bey'in konusundan gördüm. Maşallah, peygamber sabrı varmış sizde. Geçmiş olsun.

Saygı kaybedilmediği sürece sabredilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...