İçeriğe Yönlendir

Jetta - Yağ seçimi

Mustafa Dilbirliği

Recommended Posts

Mustafa Dilbirliği

Selamun aleyküm arkadaşlar.

Bir konuda ihtilafa düştüm...

2013 model 1,6 tdi aracıma bakım yapmak için yağ araştırırken motulün sitede yağ seçici bu yağı gösterirken

811d0f2fff4690386a76196595f26cfb.jpg

Piyasada tanıdığım ustaların hepsi de e13c0c84f4fe1ab6cc1a7eff2ea9f1d1.jpg bu yağı kullanmam gerektiğini söyledi

Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği

Selamun aleyküm arkadaşlar.
Bir konuda ihtilafa düştüm...
2013 model 1,6 tdi aracıma bakım yapmak için yağ araştırırken motulün sitede yağ seçici bu yağı gösterirken
811d0f2fff4690386a76196595f26cfb.jpg

Piyasada tanıdığım ustaların hepsi de e13c0c84f4fe1ab6cc1a7eff2ea9f1d1.jpg bu yağı kullanmam gerektiğini söyledi

Sizce hangi yağı seçmeliyim?
Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği
FE olan yağ DPF’li araçlar için. 

Hocam fe olan daha ucuz :) Mantıken sitenin önerdiği doğrudur gibi geliyor bana. Siz bilgiden emin misiniz?
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
3 dakika önce, Mustafa Dilbirliği yazdı:

Hocam fe olan daha ucuz :) Mantıken sitenin önerdiği doğrudur gibi geliyor bana. Siz bilgiden emin misiniz?

Pardon tam tersi olacak. X-clean DPF’li araçlar için. FE olan normal. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Mobil1 5-30 DPF ye uygun kullanıyorum. Normal 5-30 dan daha pahallı. 4+1 litre alıyorum. 4,5 litre motora koydurup yarım litreyi bagajıma alıyorum ne olur ne olmaz bulunsun diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

dpf li modele uygun olanı diye sorun birde sahteleri var piyasada aman dikkat ben servıse devam :)) emisyon yazılım guncellemesını yaptırdınızmı sız acaba bu arada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği
Senin araçta dpf yokki niye daha çok para veriyorsun [emoji4]

Benim işim belli Olmaz bakarsın kafayı bozar dpf bulur takarım :))
dpf li modele uygun olanı diye sorun birde sahteleri var piyasada aman dikkat ben servıse devam :)) emisyon yazılım guncellemesını yaptırdınızmı sız acaba bu arada

Yaptırdım. Yaptırmaz olaydım :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
mustafa çetinkaya

Serviste ney kullanıyorlarmış baktın mı hiç

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
2 saat önce, Mustafa Dilbirliği yazdı:

Benim işim belli Olmaz bakarsın kafayı bozar dpf bulur takarım :))
Yaptırdım. Yaptırmaz olaydım :)

Ben yaptırmadım daha üstü kapalı sordum yaptırmak zorundamıyım bakanlık zorunlu ıstıyor dedıler ama yaptırmadım daha bakalım ne gıbı eksı artı olusdu acaba, sızın aracınızda dpf var aynı motor takılı araclarımızda, dpf söküp attım deme :))

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

resimdeki motulu kullandım güzel yağ ! castrol edge mobil esp de kullandım size tavsiyem hepsinden daha sessiz olan shell helix (d.gaz ile üretilen yağı tercih edin) dexos 2 onaylı olanı alın.

Mobili bir daha kapımdan sokmam , castrol edge motuldan da mobilden de üstün ama fiyatı pahalı. Birde önereceğim yağ liqy moly var 2016 da Almanyada yılın yağı seçilmiş.

birde piyasadaki kaç usta yağları araçtırıp bilgi sahibi iki parmaklarını geçmez eminim ! tamirhane kendilerinin ise kendilerine en uzun vadeyi yapan en ucuz veren yağın iyi olduğunu söylerler. 

Ben po yu bile en yağ diyen gördüm duydum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği
resimdeki motulu kullandım güzel yağ ! castrol edge mobil esp de kullandım size tavsiyem hepsinden daha sessiz olan shell helix (d.gaz ile üretilen yağı tercih edin) dexos 2 onaylı olanı alın.
Mobili bir daha kapımdan sokmam , castrol edge motuldan da mobilden de üstün ama fiyatı pahalı. Birde önereceğim yağ liqy moly var 2016 da Almanyada yılın yağı seçilmiş.

birde piyasadaki kaç usta yağları araçtırıp bilgi sahibi iki parmaklarını geçmez eminim ! tamirhane kendilerinin ise kendilerine en uzun vadeyi yapan en ucuz veren yağın iyi olduğunu söylerler. 
Ben po yu bile en yağ diyen gördüm duydum

O iş geçti ben yağı bu kez mobili deneyeyim dedim şuan arabamın motorunun içinde [emoji23]
Ben yaptırmadım daha üstü kapalı sordum yaptırmak zorundamıyım bakanlık zorunlu ıstıyor dedıler ama yaptırmadım daha bakalım ne gıbı eksı artı olusdu acaba, sızın aracınızda dpf var aynı motor takılı araclarımızda, dpf söküp attım deme :))

Yaptıranlarda, dünya çapında bir memnuniyetsizlik var...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Bende dpf olmadığı halde dpfli olan model yağ kullanıyorum araçta, daha iyi diyor çoğu kişi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben de yıllarca mobil esp kullandım.
Hiç dpf’m olmadı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği
Ben de yıllarca mobil esp kullandım.
Hiç dpf’m olmadı

Olmaması en iyisi [emoji23]
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yaptırdım. Yaptırmaz olaydım [emoji4]

Yazılım güncellemesinden bir ben memnun kaldım herhalde :) yakıt artmadı benzinli gibi oldu çalışması. Birden patlayıp sonra yığılma yerine her devirde gider oldu.
Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği

Yazılım güncellemesinden bir ben memnun kaldım herhalde [emoji4] yakıt artmadı benzinli gibi oldu çalışması. Birden patlayıp sonra yığılma yerine her devirde gider oldu.

Yabancı forumlarda da araştırdı arkadaşlar, yakınma şekli genelde aynı
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Motul X-Clean FE aldım, yağı değiştirdim. Usta bu dandik yağları nereden buluyorsunuz, ilk defa görüyorum dedi :)

sanayide varsa yoksa Castrol, Mobil. Gerisi tukaka :)

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği
Motul X-Clean FE aldım, yağı değiştirdim. Usta bu dandik yağları nereden buluyorsunuz, ilk defa görüyorum dedi [emoji4]
sanayide varsa yoksa Castrol, Mobil. Gerisi tukaka [emoji4]

Aracınız benzinli mi
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
4 dakika önce, Mustafa Dilbirliği yazdı:

Aracınız benzinli mi

1.9 TDI

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

0-40 alacağım bu sefer. Dpf yok. Kampanya gören olursa haber verirseniz sevinirim :)

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
On 15.04.2018 at 00:59, Mehmet Ozyurek yazdı:

0-40 alacağım bu sefer. Dpf yok. Kampanya gören olursa haber verirseniz sevinirim :)

Kaç Litre ?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
On 15.04.2018 at 00:59, Mehmet Ozyurek yazdı:

4 litre 130 lira iyi mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...