İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Yağ Basıncı Düşük Uyarısı

Uğur Naldemir

Recommended Posts

Uğur Naldemir

Merhaba aracı ilk çalıştırma sırasında 1 saniyelik yağ basıncı düşük uyarısı alıyorum tekrar çalıştırmalarda olmuyor yağ değişimi yeni yapıldı yağ müşürü değişti 

Sırada yağ pompası mı değişmeli ne yapılmalı böyle bir olay yaşamış çözüme ulaşmış olanlar var mı ? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Filitre orjinal mi. Karter dibinde süzgeç mı ne vardı onda bı sıkıntı var mi

Yağ vizikotesi ne

Yorum bağlantısı
Uğur Naldemir

Filtresi yağı hepsi orijinal süzgeç olayını bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Geçen arkadaşın 207’de de yağ basıncı dğşük uyarısı vermiş. Ama ilk çalıştırma değil sürekli veriyordu. Meğer önceki bakımda Transit filtresi takmışlar :) Orjinal filtre taktılar düzeldi.

Ancak orada ustayla konuşurken eğer ilk marşa basar basmaz uyarı veriyorsa yağ pompasındandır demişti. İhmale gelmez, bir an önce baktırın.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Ata

Flitre. Yag pompa filitresi. Uygun viskozitede yag en sonuda yag pompasi kontrol edilmeli. Ihmal edilmemeli buyuk hasarlar verilebilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Filtresi yağı hepsi orijinal süzgeç olayını bilmiyorum

Orjinal dediğiniz yağ nedir. Ne koyuldu motora ?
Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
(düzenlendi)

Yağ fitresinden orjinal değildir servisi mı taktı yoksa normal,sanayi ustasımı taktı birde  fitreyi kendiniz mi aldınız

2012 fiesta da aynısı oluyordu hem yağı hem fitremi değiştirdim düzeldi

tarihinde Ramazan Başkan tarafından düzenlendi
Ek
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Aynısı bende de oldu 2012 fiestada. Bakım yaptırdım ertesi gün ilk çalıştırmada aynı uyarıyı verdi. Servise gittim yağ filtresini değiştirdiler düzeldi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

BU arada bakımı serviste yaptırmıştım zaten. Yağ filtresi sorunluymuş öyle demişlerdi o zaman. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Fiesta'da yan sanayi yağ filtresinden bu sorunu yaşayan çok oluyor. Filtrenin orijinalliğinden emin olunmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Uğur Naldemir

İstanbul Anadolu yakasında ford için İyi bir servis öneriniz var mı oraya gideyim dediğiniz gibi filtreyle çözüme ulaşırız inşallah

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İstanbul Anadolu yakasında ford için İyi bir servis öneriniz var mı oraya gideyim dediğiniz gibi filtreyle çözüme ulaşırız inşallah

Herford
Yorum bağlantısı
Erdem Gun
(düzenlendi)
On 04.04.2018 at 19:43, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Filitre orjinal mi. Karter dibinde süzgeç mı ne vardı onda bı sıkıntı var mi

Yağ vizikotesi ne

Orjinal filitreden kasıt marka olarak nedir ford otosan markalı ürünler mi yoksa ford motorcraft markalı ürünler mi. Ben ford motorcraft markalı yağ filtresi bulamıyorumda satış siteleri vb. yerlerde.

tarihinde Erdem Gun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
  • 7 ay sonra...
Senin Döşlü

merhaba arkadaşlar benimde 2012 dizel fiestam var ve aynı yağ basıncı uyarısı bendede veriyor kime sordumsa bulamdı servise gitmedm ama ama sordum yaxılım atınca düzelebilir diyolar benimki sadece kışın soğuk havalarda yapıyo yazın hiç bi uyarı vermiyo filtre orjnal değil orjnal takınca düzeliyo mu kesin 

Yorum bağlantısı
Senin Döşlü

Yağ 5 30 doğru ama filtre değil filtreyi değiştrcem bakalm inş düzelir düzelmesse artk yazılım dediğiniz gibi peki bu şekilde kullanmak doğrumu bi dıkıntı yaşatrmı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...