İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Ön Gögüslükten Gelen Ses

Onur Bulut

Recommended Posts

Onur Bulut
(düzenlendi)

Herkese merhaba resimde gösterdiğim plastikten kaynaklı şöför tarafında gögüslükten zırıltılı bir ses geliyor. Elimle bastırınca ses gidiyor. Bırakınca tekrar başlıyor. Arası boşluk oluşmuş gibi bu sesi nasıl kesebilirim ? Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

BL5vBD.jpg

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

söküp bağlantı yerlerini kauçuk vs. ile besleyerek kesiliebilir

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sökülüp takılacak bir yer değil. Silikon da olabilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Benimde içeriye bir ses geliyor ön konsoldan  gıcırtı gibi tuhaf bir ses ara ara ben konsolla cam birleşim yerinden geliyor diye cam süngerleri var yeni araba camlarından çıkan ondan sıkıştırdım yine kesilmedi. Acaba benim de mi sizin gösterdiğiniz bölgeden geliyor:unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut
6 saat önce, Arif Aykın yazdı:

Benimde içeriye bir ses geliyor ön konsoldan  gıcırtı gibi tuhaf bir ses ara ara ben konsolla cam birleşim yerinden geliyor diye cam süngerleri var yeni araba camlarından çıkan ondan sıkıştırdım yine kesilmedi. Acaba benim de mi sizin gösterdiğiniz bölgeden geliyor:unsure2:

Arif şöför tarafı önden geliyorsa sesin kaynağı bu plastik parça. İşin ilginç yanı motor soğukken ses fazla ısındıkça ses azalıyor. Buda sanırım ısındıkça motorun sarsıntısı azaldığından diye düşünüyorum. Üstten aşağıya doğru sert bir şekilde bastır sesin geldiği zaman bakalım sende kesicekmi sesi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Göğüse bastırdığımda bazen kesiliyor bazen kesilmiyor tıkırtı gibi tuhaf bir ses sadece bu ses kaldı fare sesinden kurtuldum çok şükür 1 senedir kafa rahat ama bu ses de onun kadar olmasada rahatsız ediyor bazen düz yolda giderken bile geliyor sarsıntıdan diyorum Ama düzde de geliyor 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Caner Yavuz
On 4/7/2018 at 20:00, Arif Aykın yazdı:

Göğüse bastırdığımda bazen kesiliyor bazen kesilmiyor tıkırtı gibi tuhaf bir ses sadece bu ses kaldı fare sesinden kurtuldum çok şükür 1 senedir kafa rahat ama bu ses de onun kadar olmasada rahatsız ediyor bazen düz yolda giderken bile geliyor sarsıntıdan diyorum Ama düzde de geliyor 

Fare sesi demişsiniz, benimde sol arkadan fare sesi geliyor. Nerelere bakmam gerek yönlendirebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
On 12.05.2018 at 23:58, Geçici Üye yazdı:

Fare sesi demişsiniz, benimde sol arkadan fare sesi geliyor. Nerelere bakmam gerek yönlendirebilir misiniz?

Arka sol dan geliyorsa bende de vardı. Bagajın içine otur sol tarafta ki plastik aksamları çıkart tornavida ihtiyacın olacak plastik parçalarda çelik segmanlar mevcut üzerinde orjinalinde sünger varmış ama özellik gitmiş göreceksin. O segmanları ben elektrik bando ile bir tur bantladım çok şükür ses Yok sadece önde ara ara ses geliyor daha çözemedim 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Arif Aykın
16 dakika önce, Yağmur Yılmaz yazdı:

hocam bu ses nasil giderildi acaba

Önden gelen mi arkadan mı önden geleni çözemedim hala arkadan gelen ses kalmadı çok şükür

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...