İçeriğe Yönlendir

Caddy - Hani DSG Sorun Çıkarıyordu?

Bülent Tarakçı

Recommended Posts

Erkan Işık
Dsg şanzımana sızma zeytinyağı konulursa tabiki bozulur.Riviera yağ daha akıcı ve ısıya dayanıklıdır yarım limon sıkılırsa dahada güzel olur [emoji4]

2,0 dizel ise 6 ileri yağlı tip.

2014 geri çagırmada tum dsg lerde yenı yazılımla yenı tip yaga geçildi ama yagın ıcerıgını tam bılmıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bi bitmedi yemin ediyorum şu mübalağlar. Nerde yanmış hani nerede belgesi ispatı sayın bolu beyi?
Gem modülleri diyelim
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

şöyle bir video izlemiştim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bir saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Bi bitmedi yemin ediyorum şu mübalağlar. Nerde yanmış hani nerede belgesi ispatı sayın bolu beyi?

Sana birşey ispat etmek gibi bir görevim yok, mübalağa yaparım istediğim kadar. Uygun değilse, itham ediyor belgesi yok de, şikayet et silsinler. ;)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
1 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Emoji nerde?

54 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

İlla fal mı bakıcaz, koy imojiyi, hangi ruh haliyle yazdığını anlayalım :D

İkinizi listemde birer basamak yukarı alıyorum, son gülen iyi güler.. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
59 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

2014 geri çagırmada tum dsg lerde yenı yazılımla yenı tip yaga geçildi ama yagın ıcerıgını tam bılmıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mineral yağa geçildi galiba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Sana birşey ispat etmek gibi bir görevim yok, mübalağa yaparım istediğim kadar. Uygun değilse, itham ediyor belgesi yok de, şikayet et silsinler. [emoji6]

Silme nedir ya, biz düzeltme tarafıyız inşallah düzelteceğiz de endişeye mahal yok :D

Not: smiley var dikkat
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
2 saat önce, Serkan Toker yazdı:

İkinizi listemde birer basamak yukarı alıyorum, son gülen iyi güler.. :D

Top 10 listesi mi ?

Popüler olanları mı yukarı çıkıyor ?

:fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
9 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çakallık. müdahale için 8 yıl beklediler.

değil. teknik imkansızlık vardı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

8 yıl boyunca bozuk mu yattı o cvt ler.

Siz bile 4-5 bin liraya tamir etmeye başlamıştınız.

Parçalarını osman bile bulur olmuştu.

İmkanı olmayan neydi ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ZF kazık attı o kadarını yazabilirim. global kazık

müdahele için bekleme süresine değil dedim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
On 10.04.2018 at 15:14, Osman Ünal yazdı:

Arkadaşım yeni tiguan aldı dsg  eski arabası otomatik honda idi, geçenlerde beraber dolanıyoruz trafik oldukça yoğun, bir ara durduk dikkatimi çekti devir saati 1000d/d gösteriyor;

Ben: frene tam basıyormusun?

Arkadaşım: he basıyorum

Ben: biraz daha bassana(biraz kuvvetli basınca devir normale düştü)

Arkadaşım: niye öyle dedin ki?

Ben: farkında değil misin araba kavramada bekliyor.

Arkadaşım: o ne ki?

Ben: uzun iş anlatamam şimdi :-)

Ben: autohold niye kapalı?

Arkadaşım: o ne?

Ben: şuradaki düğme

Arkadaşım: Ha o mu, o açık olunca freni bıraktığımda araba gitmiyor illa gaza basmam gerekiyor.

Ben: iyi ya daha iyi değil mi ayağın frende beklemektense kenarda dinleniyor.

Arkadaşım: ben öyle kullanamıyorum alışmışım böyle kullanmaya, freni bırakınca araba gidecek.

Bizim sohbet daha çok uzadı anlatana kadar canım çıktı yinede kabullendiremedim, sonuç mu?

DSG bozuk,

hız sıfır olunca tam debriyajı neden otomatik yapmaz bu dsg, gaza dokunduğun an kavramaya neden başlamaz, frene tam basma saçmalığı nedir, araç durdu hız sıfır, freni gevşetsende gitmeyecek araç, taki gaz verene dek, pedala dokunman yetecek milim oynasa kavrama devreye gircek...

yahu Honda DCT motorsiklete biraz baksında işi öğrensin vw, hala daha bu sorunu çözemedilerse yuh artık...  DCT şanzımanlı motorsiklette frene bastın ve durdun, şanzıman D konumunda, devir rolantide kavrama sıfır, freni bırak motor olduğu yerde durur, milim oynamaz, gaza dokun, dokunduğun an firlar, 4 sn. sonra zaten 100 ü çoktaaan geçmiş olursun :D alet virajı rampayı yokuş inişi düz yolu bilir, eğim-ivme ölçer, jiroskop ne ararsan var, saçma sapan titremez yanlış vitese geçmez duraksamaz şaşırmaz, şak şak, sadece motor sesinden vites değiştiğini anlarsın, yükselt yada düşür vitesi yığılmaz yine hissettirmez,  düdük kadar şanzıman dsg nin tepesinden elli kere atlar geçer....

dsg bu dediğim şekilde çalışmadığından kullanıcı hatası olamaz, tasarım hatası net:   ayrıca iyi niyet garantiside masal, her türlü dava açtığınızda kazanırsınız, buda net, o yüzden iyi niyet masalı varya, bildiklerinden....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ali abi git bi dsg al sonra boz ve dava aç. Bak bakalım alabiliyor musun. Çok kolay yazılıyor ama kazın ayağı öyle değil.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Şimdi, Ali Cihangiroğlu yazdı:

her türlü dava açtığınızda kazanırsınız,

sonra aldı beni bir gülme

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ZF kazık attı o kadarını yazabilirim.

Ford kazık yedi o kesin de. Vatandaşa yansımayabilirdi.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Gem modülü nedir abey?

Fordun beyni. Şakaya gelmeyip poflayan

Şimdi, Çağlar Bayur yazdı:

Koskoca ford. Kaç tane cvt sattı ki, tüketicisini kolayıp, getirin ulen bir şekilde yaparız demedi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bugün benim küçük ortak Burak’ın 1,2 tsi dsg ile 200 km ye yakın yol yaptım.
Her şartı oluşturmaya çalışarak test etmeye çalıştım.
Sadece bir testte davranışını beğenmedim.
70-80 km hızla 7. Vites sabit gaz giderken tam gaz verdim.
Vitesi 3 aldı yanılmıyorsam ama surayla aldı [emoji23]
6-5-4-3 yaptı yanlış hissetmediysem.
Onun dışında her hareketini beğendim.

dsg bu dediğim şekilde çalışmadığından kullanıcı hatası olamaz, tasarım hatası net:   ayrıca iyi niyet garantiside masal, her türlü dava açtığınızda kazanırsınız, buda net, o yüzden iyi niyet masalı varya, bildiklerinden....

İki yıl garanti vermiş ve süre dolmuş.
Fabrika hatası bile olsa nasıl kazanacaksın ki ?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

getirin ulen bir şekilde yaparız demedi

dedi yaptı da, ama honda kadar olmasada kötü yönetti hiç değilse garanti süresinden çalmıyor başkalrı gibi mazda kadar vermese de

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Şimdi, Ali Cihangiroğlu yazdı:

hız sıfır olunca tam debriyajı neden otomatik yapmaz bu dsg, gaza dokunduğun an kavramaya neden başlamaz, frene tam basma saçmalığı nedir, araç durdu hız sıfır, freni gevşetsende gitmeyecek araç, taki gaz verene dek, pedala dokunman yetecek milim oynasa kavrama devreye gircek...

Rampada duruyorsun, yerler kaygan yumuşak kalkış yapmak istiyorsun, oldu ki sıfır şekilde arka bir yere temas edecek vs. Her şeyi araçtan berklemek yanlış. Aracın dilinden anlamak lazım.

Asm rezil dendi, sadece saçmalık idi söylenenler, kullanmayı bildikten sonra.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Eski şahin ile beşiktaşta birinci viteste patinajla geri gitmiş ve çok korkmuştum.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Şimdi, Çağlar Bayur yazdı:

dedi yaptı da, ama honda kadar olmasada kötü yönetti hiç değilse garanti süresinden çalmıyor başkalrı gibi mazda kadar vermese de

Olayların başını buraya üye olduktan sonra öğrendim. İlk bozulanları garantiden yaptı, sonra yine bozulunca bakın başınızın çaresine dedi dimi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kullanmayı bildikten sonra.

box kaça açıktı

İlk bozulanları garantiden yaptı, sonra yine bozulunca bakın başınızın çaresine dedi dimi

yok tersi önce parayla yaptı sonra garantiye aldı :) adamlar ters çalışıo, sonra da baktı bu iş olmayacak, satın alıp hurdaya attı

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Öncesinde de sıkıntım yoktu. Bigboss güç isterim dedi kibrit kutusunda. F-D

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...