İçeriğe Yönlendir

Caddy - Hani DSG Sorun Çıkarıyordu?

Bülent Tarakçı

Recommended Posts

Mert Yeldan

Ben düzelmem, her geçen gün kinimi besleyip büyütüyorum. [emoji3] Sürekli taze tutuyorum.. [emoji6]

Allah şifa versin abi o zama :D
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Şimdi, Ali Cihangiroğlu yazdı:

kitapçıkta detaylı anlatım varmı yokmu? yoksa dava bizimdir :biggrin:

Senin sistemi benimsersek eğer hayatımız mahkemelerde geçer. Forumu okuyup sorunsuz dsg almak daha mantıklı. Bu kadar insan yanılıyor olamaz.. :D

Şimdi, Mert Yeldan yazdı:

Allah şifa versin abi o zama :D

Seni de Allah kurtarsın o zama :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Bu kullanim şekli ile ilgili kullanma kılavuzu veya servis tavsiyesi gibi bir bilgi var mı yoksa kullanım tecrübeleri mi ?

Sanırım üstatların kullanım tecrubeleri özellikle auto holdu guzel anlatmıslar ama cok sıkışık trafıkde auto hold bayar adamı arada ben bıle kapatıyorum auto holdu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Şimdi, Erkan Işık yazdı:

Auto hold herarac da yokkı vw de

dediğim gibi sistem yoksa kitapçıkta anlatım eksikse dava bizim....  frene bastın durdun, araç hızı sıfır, freni bıraktın araç kıpırdamayacak, yarım fren yaptın yine kıpırdamayacak, debriyaj tam ayırmış vaziyette olacak, taki gaza dokunana kadar, rampada durunca geri kaçmayacak, bunlar kapatılmayacak hep devrede olacak, bunlardan biri eksikse ve kitapçıkta detaylı anlatım yoksa dava bizim....

Mert bu şartlarda bu davayı kazanırız, adam gibi dava açmaz ve anlatmazsan olmaz bu iş....

Şimdi, Serkan Toker yazdı:

Senin sistemi benimsersek eğer hayatımız mahkemelerde geçer. Forumu okuyup sorunsuz dsg almak daha mantıklı. Bu kadar insan yanılıyor olamaz.. :D

Seni de Allah kurtarsın o zama :D

sorunsuz dsg olması için dediğim olacak, yokmu? ozaman sorunsuz dsg de yok, bu kadar insana yazık oluyor demek :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Şimdi, Erkan Işık yazdı:

Sanırım üstatların kullanım tecrubeleri özellikle auto holdu guzel anlatmıslar ama cok sıkışık trafıkde auto hold bayar adamı arada ben bıle kapatıyorum auto holdu

Benim sorduğum beklerken boşa alma frene tam basma vs. yokuş kalkış desteği değil.. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
dediğim gibi sistem yoksa kitapçıkta anlatım eksikse dava bizim....  frene bastın durdun, araç hızı sıfır, freni bıraktın araç kıpırdamayacak, yarım fren yaptın yine kıpırdamayacak, debriyaj tam ayırmış vaziyette olacak, taki gaza dokunana kadar, rampada durunca geri kaçmayacak, bunlar kapatılmayacak hep devrede olacak, bunlardan biri eksikse ve kitapçıkta detaylı anlatım yoksa dava bizim....
Mert bu şartlarda bu davayı kazanırız, adam gibi dava açmaz ve anlatmazsan olmaz bu iş....

Servise bakım ıcın gıtmışdım test suruşune cıkdı usta ılk ışi auto holdu acmak oldu auto hold ile özellikle rampalı yerlerde sanzımanı korursun dedıler bu devamlı acık dursun zararı olmaz faydası olur demısdi usta

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Seni de Allah kurtarsın o zama [emoji3]

Kurtardı abi çok şükür 2010 yılında. Daha da işim olmaz, bi stop lambası 600-700 lira olan marka ile. Allah o marka muptezellerine de nasip etsin [emoji6]

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Şimdi, Mert Yeldan yazdı:

Kurtardı abi çok şükür 2010 yılında. Daha da işim olmaz, bi stop lambası 600-700 lira olan marka ile. Allah o marka muptezellerine de nasip etsin emoji6.png

Premiyum araba ondandir, halk arabası değil.. :D O marka benim markaysa eğer dün durduğum yerde duruyorum, seviyorum nasipse hep almaya devam edeceğim. ;)

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Benim sorduğum beklerken boşa alma frene tam basma vs. yokuş kalkış desteği değil.. 

N ye alma konusunu bende bılmıyorum 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Bu kullanim şekli ile ilgili kullanma kılavuzu veya servis tavsiyesi gibi bir bilgi var mı yoksa kullanım tecrübeleri mi ?
Bilakis servis tavsiye etmiyor bu kullanımı beklerken N ye almayın diyor kitap net degil olayı yuvarlamış. Ustalar da bize böyle ögrettiler diyor, ben durunca hemen N ye alıyorum dur kalkta ise manuele şanzıman yagının ısınmasına müsade etmiyorum yol bilgisayrında yag sıcaklıgını kontrol ederim hep ayagımda sürekli sert basmada sorun oldugu için N ye alıyorum ayrıca start stop bende hep iptaldir. Ayrıca start stop dur kalklar için değil, seyrek olarak kısa süreli beklemeler için dizayn edilmiş.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Büyük lokma ye büyük konuşma, hayat ne getirir ne götürür bilemezsin.. ;)

Şimdi, Hayrettin Gücin yazdı:

Bilakis servis tavsiye etmiyor bu kullanımı beklerken N ye almayın diyor kitap net degil olayı yuvarlamış. Ustalar da bize böyle ögrettiler diyor

Teşekkür ederim, bildiğim daha doğrusu tahmin ettiğim gibiymiş..

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)

Bilakis servis tavsiye etmiyor bu kullanımı beklerken N ye almayın diyor kitap net degil olayı yuvarlamış. Ustalar da bize böyle ögrettiler diyor, ben durunca hemen N ye alıyorum dur kalkta ise manuele şanzıman yagının ısınmasına müsade etmiyorum yol bilgisayrında yag sıcaklıgını kontrol ederim hep ayagımda sürekli sert basmada sorun oldugu için N ye alıyorum ayrıca start stop bende hep iptaldir. Ayrıca start stop dur kalklar için değil, seyrek olarak kısa süreli beklemeler için dizayn edilmiş.

Hayrettin bey mesela passat cc passat tsi lerde yelken modu var bu bıldıgın aracı boşa atıyor gıderken gaza basdınmı vitese alıyor dizel lerde bu mod yok yelken modu zararlımı şanzımana peki sizce

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

O audideki şanzıman dsg mi emin misin.

Konu dsg olunca kafa ona gitti tabi.... duzeltelim lutfen.....

Yorumlar boyle hararetli hararetli gelince heyecanlandim :)

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Evet özen istiyor. Tork konvertörlü gibi haldur huldur kullanmaya gelmiyor. Nazına oynamak gerekiyor. Yada dilini bilmek gerekiyor.

Bunlara rağmen de bozulabiliyor.
Bu durumda da kullanım keyfi ve yakıt tüketimi veya performansı ile kıyaslayıp kabullenmek gerek.
Aynen dediginiz gibi mehmet bey. Mutlu olmak için mutlu olmaya çalışıyorum. Dizlerim sorunlu bu yüzden otomatik.
Ama önce fiat fio ile başladık mutsuz oldum. Bayağı sarsardı vites geçişleri ama dsg can geldi bana yetiyi sattım aynı gün yeti aldim dsg li.
Şuan baga gittigim yol şose ve cukurlar var aramızda kalsın genelde 80/100 giderim bazen de 120 oldugu olur bu yolda şimdi dsg sorun çıkartsa kabullenirim biter...
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Şimdi, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Konu dsg olunca kafa ona gitti tabi.... duzeltelim lutfen.....

Yorumlar boyle hararetli hararetli gelince heyecanlandim :)

E düzeltme mesajı yazıyorsun, doğrusunu yazmıyorsun. Nedir o araçtaki şanzıman? :gülenadamşımaylisi:

Yorum bağlantısı
Osman Ünal
Şimdi, Ali Cihangiroğlu yazdı:

sorunsuz dsg olması için dediğim olacak, yokmu? ozaman sorunsuz dsg de yok, bu kadar insana yazık oluyor demek :D

Desene siz bu davayı kazanamayacaksınız :D,  autohold u kendiniz devreden çıkartmadığınız sürece devrede kalıyor. Araç durduğu anda devreye giriyor freni bıraksanızda kavrama başlamıyor, tekrar gaz pedalına dokunmadığınız sürece devreden çıkmıyor,.

Birde şu konuyu çok merak ediyorum, dsg nin çok sorunlu olduğunu iddia eden arkadaşların kaç tanesi dsg li araç kullanırken problem yaşadılar (arkadaş, dayı emmi değil ama:i-ih:)

Ben net olarak şunu söyleyebiliyorum, 2007 den beri dsg li araç kullanırım yaklaşık 200K km yapmışımdır farklı araçlarla, bende hiç bozulan olmadı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Hayrettin bey mesela passat cc passat tsi lerde yelken modu var bu bıldıgın aracı boşa atıyor gıderken gaza basdınmı vitese alıyor dizel lerde bu mod yok yelken modu zararlımı şanzımana peki sizce
Hiçbir bilgim yok ama audi de dsg nin daha farklı olduğunu sigortanın oğluma verdiği ikame araç da, 32 gün kullandıgı A3 de iyice farkettik. Hareket şekli vw de skoda da seat dakinden farklı geldi bize...
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Şimdi, Önder Özcan yazdı:

E düzeltme mesajı yazıyorsun, doğrusunu yazmıyorsun. Nedir o araçtaki şanzıman? :gülenadamşımaylisi:

Multitronik CVT 8 speed'... konu vag araclari olunca ilk akla gelen sanziman dsg oluyor 

niye ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Şimdi, Erkan Işık yazdı:

Hiçbir bilgim yok ama audi de dsg nin daha farklı olduğunu sigortanın oğluma verdiği ikame araç da, 32 gün kullandıgı A3 de iyice farkettik. Hareket şekli vw de skoda da seat dakinden farklı geldi bize...

Audi le mutitronic sanzıman diyorlar farklı sanzıman onlar dsg degıl onlar bıdlıgım kadar

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Şimdi, Osman Ünal yazdı:

Birde şu konuyu çok merak ediyorum, dsg nin çok sorunlu olduğunu iddia eden arkadaşların kaç tanesi dsg li araç kullanırken problem yaşadılar (arkadaş, dayı emmi değil ama:i-ih:)

Benim dsg li aracım olmadı ama demek ki forum bir işe yaramıyor. Fikir beyan edebilmek için direk kullanıcısı olmamız gerekiyor aksi halde çevrede duyulanlar geçerli değil demiş oluyoruz.. :)

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Benim dsg li aracım olmadı ama demek ki forum bir işe yaramıyor. Fikir beyan edebilmek için direk kullanıcısı olmamız gerekiyor aksi halde çevrede duyulanlar geçerli değil demiş oluyoruz.. :)

Haklısınız ne diyeyim forumlar bunun için var.:) Bende bu forumdaki kaç dsg kullanıcısı problem yaşadı onu merak ettim.:)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Benim tanıdığım iki passat sahibi (2009 ve 2011) yaşadılar. iyi niyet garantiden değişti. Diğer bir jetta kullanıcısı ise (eski kasa) şangırtıdan şikayetçiydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Dsg bozulur . 1.2 araba cekmez kasa agır gelir . 

Ledin adı led xenondur.  Karda pati çekmesin diyr lastik indirilir 

araba bozulursa uyarı işareti olarak yola taş ve kriko konur

Millet olarak sabit fikrimiz değişmez ? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...