İçeriğe Yönlendir

Caddy - Hani DSG Sorun Çıkarıyordu?

Bülent Tarakçı

Recommended Posts

Hasan Karabekiroglu
2003 a4 3.0 4x4.. Teğet geçtim son anda
Ev aldın başgan şeytana uyma :)

Hem sana gelmez 20 cm yükseklik askıya alır o aracı sonra kirarsin :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ünal
Şimdi, Mehmet Göktürk yazdı:

Benim tanıdığım iki passat sahibi (2009 ve 2011) yaşadılar. garantiden değişti. Diğer bir jetta kullanıcısı ise (eski kasa) şangırtıdan şikayetçiydi.

Muhtemel mekatronik problemi yaşanmıştır sentetik yağ yüzünden, 2014 başında mineral yağa geçtiler mekatronik problemini büyük oranda çözdüler.

Şıngırtının çaresi yok:D

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
On ‎10‎.‎04‎.‎2018 at 13:27, Servet Aydın yazdı:

Ortalama 200.k gidiyor manuel vites baskı balatası. Maliyet olarak daima ekonomik 5 km gidip bozulan var ancak rekor bende. Sadece 20 metre gidip aksı koptu kangoo'nun sıfır iken :)

Dsg si bozulan masrafı manuel şanzımandan fazla çıkarsa, kullanırken yaşadığı konfora saysın o zaman :D

On ‎10‎.‎04‎.‎2018 at 14:27, Mehmet Ozyurek yazdı:

Mondeoyu sattığımda, baskı balata volan değişmiştim.. 1700 lira harcamıştım. dolar o zaman 1,5 lira falandı heralde.. 

Bak volanı unutmuşum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Premiyum araba ondandir, halk arabası değil.. [emoji3] O marka benim markaysa eğer dün durduğum yerde duruyorum, seviyorum nasipse hep almaya devam edeceğim. [emoji6]

Hee he Premium :D
Mutluluklar abi allah bir yastıkta kocatsın ne diyim :D
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
6 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

bunu biliyorsunuz değil mi?

En sonda bir mesaj mı veriliyor, sarsıntısız araba falan gibi.. :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
6 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Benim tanıdığım iki passat sahibi (2009 ve 2011) yaşadılar. iyi niyet garantiden değişti. Diğer bir jetta kullanıcısı ise (eski kasa) şangırtıdan şikayetçiydi.

Hiç sahibi olmadan konu komşunun arabasıyla burada sorunsuz diye kesin hüküm verenler var..  Mesela ben bundan sonra sadece Fiesta Focus ve mondeo konularında yazmayı düşünüyorum. ;)

Şimdi, Mert Yeldan yazdı:

Hee he Premium :D
Mutluluklar abi allah bir yastıkta kocatsın ne diyim :D

İyi dileklerin için teşekkür ederim.. :good1:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Şimdi, Cemal Cangöner yazdı:

z0zXL7.jpg

Günün en anlamlı mesajı olmuş.. Tüm dedikoduculara gelsin. Taş olsunlar inşallah :)

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Şöyle bir şey gördüm. Doğru mudur?

44ab9e26983b01cfd436deb3953eb0aa.jpeg

Yani doğruysa doğuş diyor ki, dsg alırken fazladan aldığım bir dsg parası yetmiyor, bakımlarla da 2. dsg parası istiyor. Sonra da adını iyi niyet koyuyor.

Not: Fiyat listelerine baktığımda golf dsg farkı 15 bin civarı, passat dsg farkı 25 bin civarı (aynı motor ve donanım seviyesi)

Focus'ta ps farkı da 15 bin civarı.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ne antet var ne imza ne de başka bir şey. 

Bir de bazen atlanıyor ama servisten dsg sistemni almaya kalksan ilk sıfır alımdan daha ucuz çünkü aracın üstünde geldiğinde ötv biniyor aracın değeri ve motor durumuna göre.

Bir de şu yazı tarzı çok komik yani, ne bir imla var ne bir bütünlük.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Forum ortamında dedikodu kelimesi pek hoş olmamış. Eğer ortaya yazılan herkesin cevap verebildiği mesajlar dedikodu olarak görülüyorsa bundan sonra ona göre yazalım. Taş olsunlar falan diye beddua edeceksek bilelim. Doğru bilgiyse doğru deyin değilse yanlış deyin. Buradaki tartışmaya, yazılanlara karşı bunu söylemek en hafifinden ayıptır konudaki tüm karşıt fikir sahiplerine hakarettir. Sevdalandığınız markanıza laf söyletmeyecekseniz araç ruhsatı falan isteyip konulara yazmalarını sağlayın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Şimdi, Serkan Toker yazdı:

Sevdalandığınız markanıza laf söyletmeyecekseniz

Sen nikah kıydın o markaya biz bir şey diyor muyuz, siz gelip diyorsunuz burada abuk sabuk şeyler. :p

Not: Smiley var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sen nikah kıydın o markaya biz bir şey diyor muyuz, siz gelip diyorsunuz burada abuk sabuk şeyler. :p

Nikah kıymadım yanlış biliyorsun ama laf edene de laf etmiyorum. Abuk subuk dediğin hangi mesajımdır mesela ? :p

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Nikah kıymadım yanlış biliyorsun ama laf edene de laf etmiyorum. Abuk subuk dediğin hangi mesajımdır mesela ? :p

Tarz meselesi, ben seçimim ile ilgili laf edilmesini istemiyorum. Abuk sabuk bir sürü çıkarırım da vaktim ve enerjim yok. Ama mesela şu stop lambası konusunda vardı sanki smiley mimiley döndürüp taca attıydın gibi hatırlıyorum :D 

Not: Yine smiley var.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Şöyle bir şey gördüm. Doğru mudur?

44ab9e26983b01cfd436deb3953eb0aa.jpeg

Yani doğruysa doğuş diyor ki, dsg alırken fazladan aldığım bir dsg parası yetmiyor, bakımlarla da 2. dsg parası istiyor. Sonra da adını iyi niyet koyuyor.

Not: Fiyat listelerine baktığımda golf dsg farkı 15 bin civarı, passat dsg farkı 25 bin civarı (aynı motor ve donanım seviyesi)
Focus'ta ps farkı da 15 bin civarı.
Serviste bakım yaptırma, 3 sene sonra dsg gümleyince git bedavadan yapın de. Olur mu olmaz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Tarz meselesi, ben seçimim ile ilgili laf edilmesini istemiyorum. Abuk sabuk bir sürü çıkarırım da vaktim ve enerjim yok. Ama mesela şu stop lambası konusunda vardı sanki smiley mimiley döndürüp taca attıydın gibi hatırlıyorum :D 

Not: Yine smiley var.

Ne dedim ben sana, fiyatını sor dedim. Sordun buraya yazdın, yalan söylüyorsun mu dedim ? Veya kasıtlı mı yapıyorsun dedim, güldüm geçtim. Premiyum falan demişimdir en fazla ona da sen ben karar veremeyiz. Taca attığım bir tane top bulamazsın kurcalama, sorarsan cevabı vardır. Sen de yürek var soruyorsun ama olmayanlar soramıyorlar orası ayrı..

Şimdi, Servet Aydın yazdı:

Serviste bakım yaptırma, 3 sene sonra dsg gümleyince git bedavadan yapın de. Olur mu olmaz.

Ford 9 yıl 11 ay sonra arabaları geri aldı servis kaydı falan aramadı ama.. :D:p

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Olmalı abi Vw bu, alırken diğerlerine nazaran 3 kat para ödüyoruz. Servis fiyatları dersen diğer markalar 100 tl ye triger dahil değiştirirken bunlar 1000 avro alıyor sadece yağa. Dsg fiyatını iki bilemedin 3 kere alıyor. Değiştirecek tabi :D

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Elin gavuruna 10 sene garanti var, o da araç satma kaygısı yüzünden. Bizde böyle bir kaygı yok tabi.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ne dedim ben sana, fiyatını sor dedim. Sordun buraya yazdın, yalan söylüyorsun mu dedim ? Veya kasıtlı mı yapıyorsun dedim, güldüm geçtim. Premiyum falan demişimdir en fazla ona da sen ben karar veremeyiz. Taca attığım bir tane top bulamazsın kurcalama, sorarsan cevabı vardır. Sen de yürek var soruyorsun ama olmayanlar soramıyorlar orası ayrı..

600-700 vardır dedim, 200 liralık nerede kim tarafından satıldığı belli olmayan ve sadece 320x480 piksel görüntüsü olan ilanı koydun. Tekrar sordum söyledim, premium dedin taca attın. Başka konuda hiç arıza yapmayan mükemmel ötesi servisi bal baklava ile karşılayan diye söylemde bulunulduğunu söyledin nerede dedim örnek ver dedim yine veremedin taca attın, diğer merte söyledim dedin smiley dedin. 

De tabi ne de olsa yazmak bedava. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Demin ki mesaja smileyi unutmuşum, al iki tane veriyorum şimdi... :good1::unsure2:

600-700 vardır dedim, 200 liralık nerede kim tarafından satıldığı belli olmayan ve sadece 320x480 piksel görüntüsü olan ilanı koydun. Tekrar sordum söyledim, premium dedin taca attın. Başka konuda hiç arıza yapmayan mükemmel ötesi servisi bal baklava ile karşılayan diye söylemde bulunulduğunu söyledin nerede dedim örnek ver dedim yine veremedin taca attın, diğer merte söyledim dedin smiley dedin. 

De tabi ne de olsa yazmak bedava. 

320x480 mi, ver siparişi gelsin vazgeçtim der geri yollarsın. Mert' e verdiğim cevapla ilgili gerekli açıklamayı yapmıştım. Bulup tekrar yapayım mı detayını hatırlamıyorum.. :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Elin gavuruna 10 sene garanti var, o da araç satma kaygısı yüzünden. Bizde böyle bir kaygı yok tabi.
Ülkemizde hangi marka ww'nin yapmadığını yapıyor?

Olmalı abi Vw bu, alırken diğerlerine nazaran 3 kat para ödüyoruz. Servis fiyatları dersen diğer markalar 100 tl ye triger dahil değiştirirken bunlar 1000 avro alıyor sadece yağa. Dsg fiyatını iki bilemedin 3 kere alıyor. Değiştirecek tabi [emoji3]
Bende sıfır makina satıyorum. Bakım yoksa 6 ay, varsa 2 yıl garanti. Bakım parası benim risk kazancım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Elma ile elmayı kıyaslamıyorsun ki? Servis fiyatını konuşuyoruz ve halen ver siparişi diyorsun.  Neyse abi, smiley koyup sonlandırıyorum. :D

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Olmalı abi Vw bu, alırken diğerlerine nazaran 3 kat para ödüyoruz. Servis fiyatları dersen diğer markalar 100 tl ye triger dahil değiştirirken bunlar 1000 avro alıyor. Dsg fiyatını iki bilemedin 3 kere alıyor. Değiştirecek tabi :D

Dsg fiyatını iki kere alıyor. Passat 25 bin lira civarı fark var. Aynı fark almanya listesinde var mı? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...