İçeriğe Yönlendir

2018 Skoda Karoq 1.0 TSI DSG

Cemal Cangöner

Recommended Posts

Bülent Tarakçı

İyi günlerde kullanın. Hayırlı uğurlu olsun. Bana da nasip olsun :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
4 saat önce, Murat Öngür yazdı:

Kazasız belasız kullanın.

1,0 motorlu araçlar tamamen turboya mahkum turbo en ufak bir güçten düştüğünde araç en ufak bir yokuşta bile zorlanmaya başlayacak onun için turboya iyi bakın :)

Yaklaşık 10 yıldır aldığım bütün araçlar turbo motorlu ( Dizel ve benzinli) ancak bu güne kadar turbo ile ilgili en küçük sorun yaşamadım. Tabii maksimum 3. yılı dolduran araçları satıyorum - benden sonra arıza yapıyorsa onlardan da haberim olmuyor :)

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Kişisel görüşüme göre çok iyi bir seçim hem marka model hem renk anlamında. Aracınız hayırlı uğurlu yoldaşınız olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim rengim [emoji7]
Çok doğru bir kombinasyon. Çok güzel bir seçim
İlk fırsatta inceleyeceğim bir araç.
Güle güle kullanın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
1 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

4x4 mü ?

4x2 benimki şehir içi aracı :)   Günlük 50-60 km işe gidip gelirken kullanıyorum. Yaz aylarında da  her gün 150 (75+75) km yazlığa gidip geliyorum. Yıllık 20 -25  bin km.  

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu evet ama aşağıdaki videoda koltukları komple çıkarıyor sizinki öyle mi? Süper olmuş.

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
3 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Bu evet ama aşağıdaki videoda koltukları komple çıkarıyor sizinki öyle mi? Süper olmuş.

Bendeki koltuklar sökülmüyor.  Türkiye de satılan style versiyon yurt dışında satılandan farklı. O aracı İsviçre de incelemiştim. Fiyatı 42500 CHF ye geliyordu.  1.0 TSI motor da orada ambition versiyonlardaydı. Bizdeki araçlar ambition + style pakete özgü bazı özellikler eklenmiş olarak geliyor.

Tabii bu aracı gözü kapalı almadım. 1.0 versiyonu İsviçre de test ettim. Daha sonra da Skoda Türkiye üst düzey yöneticisi kuzenime danıştım ;) 

Sonuçta ben de maaşla çalışan biriyim. Sokağa atılacak kadar para kazanmıyorum.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
34 dakika önce, Cemal Cangöner yazdı:

Türkiye de satılan style versiyon yurt dışında satılandan farklı.

ikisi de style olarak mı model ismi?

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
3 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

ikisi de style olarak mı model ismi?

Model isimleri aynı. Ambition ve Style ama yurt dışında satılanlar farklı donanımlarda. Style donanımda 1.5 TSI - 2.0 TDI seçenekleri var.  Ambition seçeneklerinde 1.0 TSI - 1.5 TSI ve 2.0 TDI seçenekleri var. 1.6 TDI orada yoktu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
1 dakika önce, Cemal Cangöner yazdı:

I seçenekleri var. 1.6 TDI orada yoktu.

Sizin kaça geldi ve ÖTV %50 miydi?

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Hayırlı olsun çok güzel renk bende 1,6 tdi Karoq test ettim 1,0 yokmuş bayide kararsız kaldım alıp almamakta şimdi de araca zam geldi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
(düzenlendi)
9 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Sizin kaça geldi ve ÖTV %50 miydi?

Ötv %50 ye gelsin diye panaromik sun roof tan vaz geçtim. Benim aracın fiyatı 141 bin.

7 dakika önce, Kemal Korkmaz yazdı:

Hayırlı olsun çok güzel renk bende 1,6 tdi Karoq test ettim 1,0 yokmuş bayide kararsız kaldım alıp almamakta şimdi de araca zam geldi...

11 ay boyunca 1.6 TDI octavia kullandım. Bu aracın bana göre hiç bir farkı yok - hatta daha seri gibi geldi. Şirkette arkadaşlarımda 2 tane daha octavia var. Rodaj sonrası onlarla yol testine (yarışa) gideriz :)

Bayilerde 1.0 lar henüz yok. Test araçları 1.6 TDI. İzmir'e gelirseniz benim aracı test edebilirsiniz.

tarihinde Cemal Cangöner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hayırlı günlerde kullanın. Tekrar. Bugün izmirdeydim, önce uçak inemedi, dalaman'a gittik saat 11 de izmir e geri geldik. Çok süper bir hava vardı herkes yoldaydı biz ise sürekli çalıştık alsancakta olmamıza rağmen yemeğe bile çıkmadık. Sigara içen olmadığı için dışarı da çıkamadık :)

Şehir gözüme güzel göründü keyfini çıkarın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
1 dakika önce, Cemal Cangöner yazdı:

11 ay boyunca 1.6 TDI octavia kullandım. Bu aracın bana göre hiç bir farkı yok - hatta daha seri gibi geldi. Şirkette arkadaşlarımda 2 tane daha octavia var. Rodaj sonrası onlarla yol testine (yarışa) gideriz

Bende sizden sonra almıştım Octavia'yı  hala biniyorum . Siz biraz test edin bakalım Karoq'u menmun kalacakmısınız ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
14 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Hayırlı günlerde kullanın. Tekrar. Bugün izmirdeydim, önce uçak inemedi, dalaman'a gittik saat 11 de izmir e geri geldik. Çok süper bir hava vardı herkes yoldaydı biz ise sürekli çalıştık alsancakta olmamıza rağmen yemeğe bile çıkmadık. Sigara içen olmadığı için dışarı da çıkamadık :)

Şehir gözüme güzel göründü keyfini çıkarın.

Teşekkürler. Şehir güzel ama - yolu yok. Olmayan yollarına bir de tramvayımız yerleşti. Kesinlikle abartmıyorum 1 yılı aşkın süredir Alsancak ve Konak içine arabayla gitmedim.

16 dakika önce, Kemal Korkmaz yazdı:

Bende sizden sonra almıştım Octavia'yı  hala biniyorum . Siz biraz test edin bakalım Karoq'u menmun kalacakmısınız ?

Octavia elbette çok güzeldi. Çok ta memnundum. Ama birazcık maymun iştahlıyım galiba - Karoq gözüme daha güzel gözüktü ;) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Octavia elbette çok güzeldi. Çok ta memnundum. Ama birazcık maymun iştahlıyım galiba - Karoq gözüme daha güzel gözüktü [emoji6] 

Suv yaşınız gelmiş. Bir sonraki 4x4 olsun inşallah. :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
7 saat önce, Sami Demirpaz yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun, çok güzel araç. İyi günlerde kazasız belasız binersiniz umarım. :nazar:

7 saat önce, Evren Barış Özbek yazdı:

Hayırlı olsun. :nazar:

7 saat önce, Ahmet Türedi yazdı:

Hayırlı olsun.Motoru octavia da denedim gerçekten başarılı ve yeterli.Güle güle kullanın.

7 saat önce, Murat Demir yazdı:

Hayırlı olsun.Allah kazasız,cezasız kullanmayı nasip etsin.

7 saat önce, Ali Ozan Yurtsever yazdı:

Çok güzel görünüyor maşallah, hayırlı olsun. . . 

7 saat önce, Murat Öngür yazdı:

Kazasız belasız kullanın.

1,0 motorlu araçlar tamamen turboya mahkum turbo en ufak bir güçten düştüğünde araç en ufak bir yokuşta bile zorlanmaya başlayacak onun için turboya iyi bakın :)

7 saat önce, Cihat Küçükay yazdı:

Maşallah, hem arabaya, hem plakaya :nazar:

7 saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın.
Devir ekonomi devri en doğru seçimi yağmışsınız.

7 saat önce, Aydın Sert yazdı:

Cemal hocam hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel renk. Sanırım mavi/lacivert tonlarını çok seviyorsunuz. Profildeki ceket, üzerinizdeki gömlek pantolon, aracın rengi :)

7 saat önce, Osman Bilgin yazdı:

Allah tekerlerini düz bastırsın, iyi günlerde binin..
rengi çok güzel:wub:

7 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Ben de seviyorum maviyi.

7 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Hayırlı olsun Cemal Bey, güle güle kullanın.

6 saat önce, Kerem Kurluva yazdı:

Güle güle binin, güzel bir araç.

Önceki aracınızın da Skoda olması ilgimi çekti. Skoda klübüne dahil oldunuz belkide..

İki hafta kadar önce, Karok un style donanıma sahip, 1.6 dizel modelini incelemiştim.

Aracınız, fiyat/performans olarak, Karok listesindeki en iyi araçlardan birisi bence.

Aldığım listede, 1 litrelik motorlarda, style donanım, dsg şanzımanlı olarak mevcuttu. Sizinki de bunlardan olmalı.. 

Aracınızdaki DSG, kuru tip (ancak, yeni nesil, çok diskli olanlardan).

Kuga ya nazaran, 10 cm daha basık, 300 kg daha hafif ve (yarım litre) daha düşük hacimli motoruyla, kullanırken cebinizi daha az yoracaktır.

6 saat önce, Cem Işık yazdı:

Güzel seçim maşallah çok güzel görünüyor. Güzel günlerde kullanın

6 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Turbo nasıl güçten düşüyo?

Araç hayırlı olsun süper.. devirli kullanımdaki sesi çok harika.

6 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Güle güle kullanın, hayırlı olsun.. :nazar:

Komple ölürse turbo o zaman güçten düşer veya hortum falan patlatması lazım.. ;)

5 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

:nazar: rengi çok güzel. Lpg takılacak mı?

5 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Abi hayırlı olsun. Zıpkın gibi maşallah.

Bir de, seni gözlüksüz görmek nasip olmayacak mı bize emoji2.png

X marka aşırı besleme olan araç yerinden zor kalkıyor besleme sistemi arıza yaparsa.

5 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Hayırlı olsun doğru tercih yapmışınız. Vag grubunda 1,0 varken 1,6 dizel almak çok mantıklı değil.

4 saat önce, Zeki Yelboğa yazdı:

Maşaallah :bravo:

Hayırlı uğurlu olsun, çok güzel araç, kazasız belasız binersiniz umarım.

3 saat önce, Münir Nurettin Taşova yazdı:

Hayırlı olsun. Renk harika. :nazar:

3 saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

İyi günlerde kullanın. Hayırlı uğurlu olsun. Bana da nasip olsun :) 

2 saat önce, Hacı Şenyurt yazdı:

Kişisel görüşüme göre çok iyi bir seçim hem marka model hem renk anlamında. Aracınız hayırlı uğurlu yoldaşınız olsun.

2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Benim rengim emoji7.png
Çok doğru bir kombinasyon. Çok güzel bir seçim
İlk fırsatta inceleyeceğim bir araç.
Güle güle kullanın.

Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Güzelmiş, güle güle kullanın :nazar:

Bir saat önce, Kemal Korkmaz yazdı:

10 dakika önce, Nuri Güngör yazdı:

Hayırlı olsun 

İyi dilekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Herkesin çok daha güzel günlerde çok daha güzel araçlara binmesini dilerim

6 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Suv yaşınız gelmiş. Bir sonraki 4x4 olsun inşallah. :)

Suv yaşım geçti galiba :)  Bundan 4 yıl önceki aracım 4x4 Kugaydı

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
14 dakika önce, Cemal Cangöner yazdı:

Suv yaşım geçti galiba :)  Bundan 4 yıl önceki aracım 4x4 Kugaydı

Aynen işte.. Otomobile dönememişsiniz :)

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aynen işte.. Otomobile dönememişsiniz :)

Otomobile döndüm ama 11 ay sürdü. Sonuçta ne şiş yansın - ne kebap misali orta yolu buldum galiba :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...