İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Supap Erimesi

Muzaffer Gülsen

Recommended Posts

Muzaffer Gülsen

Arabamin motorunda hafif sarsıntı vardı ford servisine goturdum gaz kelebiği deyip temizleyip gonderdiler  ama yine ayni bugun sanayiye goturdum usta 4.silindir de kompresor yok dedi  1.2.3. Silindirde 125veya 12.5 diyim 4.60 veya 6.5 çikti değer sokulup yeni subap takilcak dedi az once cagirdi gomlekte yukaridan asagiya dogru yuzeysel cok ince cizik var dedi rektefeci ustayi cagirdim kontrol etti makineye bağladı kaçak vermiyo dedi ama ust taraf yenilencegi icin bi ihtimal burdan sıkıntı verebilir dedi usta da yuzde 20 veya yuzde 30 sıkıntı cikma olasiligi var dedi ben rektefeye gucum yetmez ust tarafi halledelim dedim ilk yaptimizda ses vermesse bişi olmaz gönül rahatliğiyla kullanirsin dedi sizce sorun çikarirmi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gözle görülür çizik var ise kısa süre sonra rektifiye isteyecek, zaten şu anda yarısı açılıyor , sonraki masraf yeniden bir bu kadar işiçilik içerecek. açılmışken blok ta rektifiye olmalı.

Yorum bağlantısı
Alp Kaya

slm aynı sorun2-3 ay önce  başıma gelmişti benim araçtada 4 silindir kompresyon vermedi.açıldı sibobun bir parçası kırılmış.siboplar değişti.bende başka hasar olmamıştı.sorunsuz kullanıyorum.geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen

A.selam bugun veya yarin arabanin isi biticek insallah sorun cikarmaz  sizi haberdar ederim tekrar 

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

ömrü nedir bu parçanın ?

nasıl kontrol ettirmek gerekir ?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen
1 saat önce, Mustafa Şimşek yazdı:

ömrü nedir bu parçanın ?

nasıl kontrol ettirmek gerekir ?

Teşekkürler.

Lpg den kaynakli bi sorun kompresor testi yaptirdiginda sorun varsa cikiyor benimki oyle cikti ortaya

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
İlyas Demirbaş
On 11.04.2018 at 19:13, Muzaffer Gülsen yazdı:

Lpg den kaynakli bi sorun kompresor testi yaptirdiginda sorun varsa cikiyor benimki oyle cikti ortaya

Benim araç da LPG yok ama geçen hararet sorunundan dolayı götürmüştüm açınca subaplar da değişti daha 100 binde benzinli arabada normal mi ecoboost motor...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Doğan Arşiray

Bir ara iş yerinde kullandığımız fiat lineada orijinal subaplar  LPG yüzünden 60 bin km de deforme olmuştu. araçta 2 silindirde kısmen 1 silindirde neredeyse tamamen kayıp vardı.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Eray Eski

arabada son durum nedir. komple motor yapılmadı sanırım sıkıntı oldumu ?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Muzaffer Gülsen
On 10.09.2018 at 23:14, Eray Eski yazdı:

arabada son durum nedir. komple motor yapılmadı sanırım sıkıntı oldumu ?

Şuan gayet normal araba  hiçbir sıkintısı yok çok şükur motoru iyi şuanda 10bin km yi devirdim 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...