İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 - Benzinde ve LPG’de Tekleme

Ömer Sakallı

Recommended Posts

Ömer Sakallı

Arkadaş selamün aleyküm 97 model araçım da benzinde ve lpg de tekleme var boin değişti kablolar değişti bujiler değişti egr valfi temizlendi pvc havalandırması değişti ama sonuş değişmedi usta başka yapacak bişey yok dedi sizin öneriniz nedir 

Yorum bağlantısı
Alp Kaya

slm bir arkadaşım mondeo hastası.2 mondeo aldı sattı.birinde hava filtresinin içerisinde bulunan debimetre arızalıydı değişti düzeldi.üzerindeki parça yan sanayi imiş o yüzden tekleme yapıyormuş.diğer aldığı araçta aynı sorun vardı.onun arızasıda sibop ayarlarındanmış.üst kapakçıya yaptırdı düzeldi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arkadaş selamün aleyküm 97 model araçım da benzinde ve lpg de tekleme var boin değişti kablolar değişti bujiler değişti egr valfi temizlendi pvc havalandırması değişti ama sonuş değişmedi usta başka yapacak bişey yok dedi sizin öneriniz nedir 

Silindir kompresyonlarına baktırdınız mı ?
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yanlış buji takılıyor olabilir.
Yada
Bir elektrik tesisatı sorunu var. Enjektör hattındaki tesisat ve soketler kontrol edilmeli.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Özer

Aynı sorunu bende yaşamıştım.3 defa buji 2 defa buji kablosu 1 tanede bobin değiştirdiler yine düzelmedi.Hangi ustaya gittiysem çözemedi sorunu ve sonunda kendim el atayım dedim ve sonuç yeniden enjektör tesisatı yaptım.Kabloların neredeyse heryeri kurumuş dökülüyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tamer Coşkun

Hava filtresi üzerindeki akışmetre de denen sensör var, motora giden ve motordan çıkan hava miktarını ölçüyor, ona göre yakıt veriyor sisteme beyin, yüzde 99 içindeki sensör kirli, sökerken dikkat et sensörleri kırma, 250-300 tl civarı fiyatı var, sensörleri balata spreyi ile temizle.Büyük ihtimal çözülür, çözülömez se diğer sensörlere odaklan.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...