İçeriğe Yönlendir

Audi A4 - Audi Almayı Düşünüyorum

Rıza Korkmaz

Recommended Posts

Rıza Korkmaz

Bmw 318i 1996 var suan kullanıyorum. A4 1.8t Quattro

A6 1.8 Quattro mu hangisini almam daha mantıklı günlük kullanım için hangisi uygun.

Her araba gibi bu araçlarında ne gibi kronik sorunları var yardımcı olur musunuz. 

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Tabii ki A6 çok daha konforlu ve güvenli bir araç. A6 da 1.8 Quattro hangi modellerde var, hatırlayamadım.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Malum sitede 1 tane ilan var quattro 1,8 T var 1998 model...

Yorum bağlantısı
Rıza Korkmaz

Uzun süreli kullana bileceğim bir araba olsun istiyorum ve Quattro özelliğinde ilerleyen zamanlarda sıkıntı yaratıyor mu? 

4 saat önce, Rıdvan Ergün yazdı:

Tabii ki A6 çok daha konforlu ve güvenli bir araç. A6 da 1.8 Quattro hangi modellerde var, hatırlayamadım.

1998 model görmüştüm 

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Böyle bir arabayı o modelde alıp uzun süe kullanmayı düşünmeyin. Quattro sistemi arıza  çıkartıyor mu sorunuz dar kapsamlı. Genel bir titreme dışında quattro sisteminde problem olmuyor ama aracın genelinde çok farklı arızalar çıkabiliyor ve oldukça maliyetli. Bence o modellerde bu sınıf bir araç almayın. Çok çok şanslı değilseniz bakım ve tamirat masraflarıyla aracı bir kez daha satın alabilir ve son sahibi olabilirsiniz.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Günlük kullan derseniz A4 daha makul olacaktır. Multitronik kolay kolay arıza vermez, verince tam verir :) 1.8 Turbo Quattro tadından yenmez. 1.8T Turbo Quattro B5 kasalarda bulunuyor genelde, onunda otomatiği çok nadir denk gelir. B6 kasada 1.8 Turbo Quattro neredeyse hiç görmedim. 2.0 TFSI Quattro var B6 kasada da.

30 dakika önce, Zafer Bakar yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-hatasiz-hasar-kayitsiz-sahibinden-son-hafta-516528464/detay

Bu araç çok dikkatimi çekmişti fiyatı hakkında bilgim yok ancak çok diri görünüyor bir bakmanızı öneriririm.

2.4 :superman: Ama renk çok kötü :)

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar
11 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Günlük kullan derseniz A4 daha makul olacaktır. Multitronik kolay kolay arıza vermez, verince tam verir :) 1.8 Turbo Quattro tadından yenmez. 1.8T Turbo Quattro B5 kasalarda bulunuyor genelde, onunda otomatiği çok nadir denk gelir. B6 kasada 1.8 Turbo Quattro neredeyse hiç görmedim. 2.0 TFSI Quattro var B6 kasada da.

2.4 :superman: Ama renk çok kötü :)

Dışını siyah kaplatmak lazım sanırım :D  

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

1.8T Quattro gibi bir araca göz diktiyseniz ve bu araç ortalama 20 yaşında bir araç ise olası problemleri göze almalısınız. Ve cebinizde bir miktar para ayırmanız lazım.

Yorum bağlantısı
Yusuf Koç

2004 A6'ım vardı, çok çektirdi bana:) Ama ben alırken basiretim bağlanmıştı sanki, birçok emare ile sakın beni alma demesine rağmen almıştım. Aldıktan 10 gün sonra ilana vermeme rağmen 3 ayda satabildim. Satarken şazmaz'da özel bir Audi servisine baktırdık. Servisten ayrılma olduğu için aracı çok iyi tanıyor, benim haberimin bile olmadığı daha önce patlamış olan yan airbag'i bile tespit etmişti. Çok memnun kalmıştık, bilseydim almadan önce de ona baktırır ve hep o ustaya giderdim. Size tavsiye olarak onu önerebilirim. Eğer audi alırsanız baktırmak veya bakım vb. ona gitmenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
5 saat önce, Yusuf Koç yazdı:

2004 A6'ım vardı, çok çektirdi bana:) Ama ben alırken basiretim bağlanmıştı sanki, birçok emare ile sakın beni alma demesine rağmen almıştım. Aldıktan 10 gün sonra ilana vermeme rağmen 3 ayda satabildim. Satarken şazmaz'da özel bir Audi servisine baktırdık. Servisten ayrılma olduğu için aracı çok iyi tanıyor, benim haberimin bile olmadığı daha önce patlamış olan yan airbag'i bile tespit etmişti. Çok memnun kalmıştık, bilseydim almadan önce de ona baktırır ve hep o ustaya giderdim. Size tavsiye olarak onu önerebilirim. Eğer audi alırsanız baktırmak veya bakım vb. ona gitmenizi öneririm.

Bana bu ustanın bilgilerini özelden atar mısınız lütfen

Yorum bağlantısı
Yusuf Koç

Adını hatırlamıyorum ama yerini kabataslak hatırlıyorum, sanayiye gittiğimde bakıp atarım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...