İçeriğe Yönlendir

2019 Focus Mk4 Resmen Tanıtıldı...

Onur_Aydın

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen
Yurt dışındaki paket içerikleri ile ülkemize gelenler farklı olabiliyor. 
Sinan Bey yurtdışında yaşıyor ve aracı C max trend model. Sis farı,alaşımlı jant vb. donanım ülkemizde satılan trend donanımda standart olduğu halde  yurtdisindakilerde yok maalesef.

Trend X dedikleri şekilci paket sanırım sizin dediğiniz, boş ama göze hitap eden donanımlar ekli.
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)

Şanzıman 8 ileri Aisin gelecek diyorlar bilgisi olan var mı acaba. PowerShift'ten vazgeçiyorlarmış

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
18 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

Pejo citroen opel hep tam otomatiğe geçti
Fiestanın benzinlisi de tam otomatik olarak geliyor
Focusda tam otomatik olur ama markasını bilemiyorum

Bunlar döner dolaşır jatco'ya geri döner ben diyeyim :biggrin:

Hayır önce millete çift kavramalılar şöyle iyi böyle iyi diye satıyorlar. Sonra o kadar da iyi değilmiş tam otomatik daha iyi deyip tam otomatik satıyorlar. Anlamadım gitti. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
3 saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Bunlar döner dolaşır jatco'ya geri döner ben diyeyim :biggrin:

Hayır önce millete çift kavramalılar şöyle iyi böyle iyi diye satıyorlar. Sonra o kadar da iyi değilmiş tam otomatik daha iyi deyip tam otomatik satıyorlar. Anlamadım gitti. 

İyi diyenler pazarlamacılar, ki onlar da hiçbir zaman sattıkları şey için kötü demezler.. ;)

5 saat önce, Ali Gök yazdı:

allah için bu nedir ya insan utanır kapak jantla 2019 model focus üretmeye 

Ortaya çıkmış bir araba var mı, ben biraz uzak kaldım bu konuya.. Gördüklerim hep tanıtım araçları, global sitede de fazla bir bilgi yok gördüğüm kadarıyla..

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
14 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

İyi diyenler pazarlamacılar, ki onlar da hiçbir zaman sattıkları şey için kötü demezler.. ;)

Ortaya çıkmış bir araba var mı, ben biraz uzak kaldım bu konuya.. Gördüklerim hep tanıtım araçları, global sitede de fazla bir bilgi yok gördüğüm kadarıyla..

valla bi resim gördüm essahmı bilmem. essah olursa die korkarım

gerçi benim içiin sıkıntı yok 200 binliraya focus alanlara yazık olur :D 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

baktıkça alışılacak gibi, tırt mırt dedim ama, özellikle bizde aktiv olan daha çok gider gibi, malum suv istiyoruz artık, benzinli ve güçlü motorda var, oto şanzıman, bunun aktiv ve steyşın olanına bakmam lazım, :) varsa tabiii....

içi hepsinde yine aynı, buna gıcık oldum, ecosport fiesta focus alayı aynı, değişik yapın biraz kardeşim....

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)
19 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

baktıkça alışılacak gibi, tırt mırt dedim ama, özellikle bizde aktiv olan daha çok gider gibi, malum suv istiyoruz artık, benzinli ve güçlü motorda var, oto şanzıman, bunun aktiv ve steyşın olanına bakmam lazım, :) varsa tabiii....

içi hepsinde yine aynı, buna gıcık oldum, ecosport fiesta focus alayı aynı, değişik yapın biraz kardeşim....

Arabayı çiziyorlar, sonra planları basıyorlar kağıda. Sonra da fotokopi makinesine koyup %122 büyütüp focusu %141 büyütüp mondeoyu yapıyorlar çıkan fotokopilerle.. ;) Adamların yerine koy kendini, ne yapsan beğenmeyecekler nasıl olsa. Orasını şöyle yapsan egea ya benzemiş, burasını böyle yapsan fluence gibi olmuş. Jantları alaşım yapsan patron kızar, teneke yapsan müşteri kızar. Vitesi düğme şeklinde yapsan taksiciler tercih etmez vs. Gelsin hele bi bakalım, gerçi bu fiyatlarla ben ancak bakarım zaten. :D 

Bina gibi de değil, 2 far iki sis dört jantla sınırlısın. Kapı sayısı göreceli değişiyor, 4 kapı sedan 5 kapı hatcback. Steyşın bizde zaten yerleşik değil. Anında kartal muamelesi görür.. 

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
10 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Arabayı çiziyorlar, sonra planları basıyorlar kağıda. Sonra da fotokopi makinesine koyup %122 büyütüp focusu %141 büyütüp mondeoyu yapıyorlar çıkan fotokopilerle.. ;) Adamların yerine koy kendini, ne yapsan beğenmeyecekler nasıl olsa. Orasını şöyle yapsan egea ya benzemiş, burasını böyle yapsan fluence gibi olmuş. Jantları alaşım yapsan patron kızar, teneke yapsan müşteri kızar. Vitesi düğme şeklinde yapsan taksiciler tercih etmez vs. Gelsin hele bi bakalım, gerçi bu fiyatlarla ben ancak bakarım zaten. :D 

Bina gibi de değil, 2 far iki sis dört jantla sınırlısın. Kapı sayısı göreceli değişiyor, 4 kapı sedan 5 kapı hatcback. Steyşın bizde zaten yerleşik değil. Anında kartal muamelesi görür.. 

kim nederi salla kardeşim, benim hoşuma gidecek :) 2. elide salla umurumda değil, uzun vade kullanıcıyım ben, araba hoşuma gidecek, şimdi fena değil gibi geldi bana, beğenmediğim içleri hep aynı, steyşının aktif olanı yok, fiyat olarakta zaten hayal olacak sanırım :)

aha 117 bin olan ecosport olmuş 127 bin, Allah sonumuzu hayır eylesin, bizim gibi topluma yardım edermi onu düşünüyorum ben....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Genel cizgilerini begendim ben de ama su arka stoplari asagiya konumlandirdiklarindan beri nedense kisiligini kaybetmis gibi geliyor bana. Ic kisim zaten mk2 den beri normal gunumuz standartini yansitiyor ki bu da focusun efsanevi cesur tasarimini ozletiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
20 saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

Vw bile golf 7 leri 2012 den beri alaşım jant ile satıyor en baz donanımda

Vw.de sitesinde konfigurator sayfasına girince modellerin kapaklı jant ve tek kapı olarak trendline serisi ile başladığını göreceksin.Biz almanlardan daha bilinçsiz ve zengin!  olduğumuz için bize hiç bir markada baz model getirilmemektedir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
4 saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

Fiyatlara bakınca abi ve donanımlara Türkiyeye golf 7 olarak hiç trendline gelmedi en baz donanım midlineplustır oda alaşımlı jant ile satılır
2012 den beri bu şekilde

Benim demek istediğim hala kapaklı vw üretiyor ve almanyada satıyor.Trendline alanlar kapaklı eski tip saç jantla alıyor ve almanyada kapaklı saç jant mercedes taksi bol bol görürsün.Türkiyeye gelen araçları örnek vermeyin onları plaza bebe'leri şekillendiriyor ve parasını biz tüketicilerden çatır çatır alıyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
3 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Benim demek istediğim hala kapaklı vw üretiyor ve almanyada satıyor.Trendline alanlar kapaklı eski tip saç jantla alıyor ve almanyada kapaklı saç jant mercedes taksi bol bol görürsün.Türkiyeye gelen araçları örnek vermeyin onları plaza bebe'leri şekillendiriyor ve parasını biz tüketicilerden çatır çatır alıyor...

Arkadaşım 7 ay Almanya'da 5 ay burada yaşıyor. Oradaki aracı 2016 model polo, arka camlar manuel. Jantı yok, teybi küçücük değişik bir teyp. 

Neden vereyim ki işten eve evden işe gitmek için kullanıyorum diyor.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
22 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Arkadaşım 7 ay Almanya'da 5 ay burada yaşıyor. Oradaki aracı 2016 model polo, arka camlar manuel. Jantı yok, teybi küçücük değişik bir teyp. 

Neden vereyim ki işten eve evden işe gitmek için kullanıyorum diyor.

Orada araç sıradan bir eşya olarak görülür ve sadece ihtiyaçları kadar opsiyonlar alınır.Bizde ise araçlar yeri geliyor kendisinden yada hanımından daha çok değer veriliyor.Banada bu düşünce ters geliyor. Lüks olan herşeye çok meraklıyız maalesef.Kimse ayağını yorganına göre uzatmıyor.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
8 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Orada araç sıradan bir eşya olarak görülür ve sadece ihtiyaçları kadar opsiyonlar alınır.Bizde ise araçlar yeri geliyor kendisinden yada hanımından daha çok değer veriliyor.Banada bu düşünce ters geliyor. Lüks olan herşeye çok meraklıyız maalesef.Kimse ayağını yorganına göre uzatmıyor.

Bir de şunun etkisi var. Orada insanlar ihtiyaçlarına göre birden fazla araç sahibi olma imkanları var. Biz de bu olmayınca olmuşken imkanın yettiği en iyisi en dolusu olsun diyoruz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
2 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Bir de şunun etkisi var. Orada insanlar ihtiyaçlarına göre birden fazla araç sahibi olma imkanları var. Biz de bu olmayınca olmuşken imkanın yettiği en iyisi en dolusu olsun diyoruz.

Şimdi seni takdir ettim.. Aferin.. :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
7 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Şimdi seni takdir ettim.. Aferin.. :D

O yüzden tercihim hep en iyisini almak oluyor. :D Çok şükür bin şükür hamdolsun.

Seni de doğru yola sokacağız merak etme abi :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Şimdi, Mert Yeldan yazdı:

O yüzden tercihim hep en iyisini almak oluyor. :D Çok şükür bin şükür hamdolsun.

Seni de doğru yola sokacağız merak etme abi :D

Şimdilik diyeyim o zaman.. ;) Ben doğru yoldayım, yanlışım varsa yüzüme söyle aslanım.. :D 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
35 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Şimdilik diyeyim o zaman.. ;) Ben doğru yoldayım, yanlışım varsa yüzüme söyle aslanım.. :D 

Ben de dil tükendi, senin ön yargı kırılmadı :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Orada otomobil almak, eve televizyon almak gibi abi. 3000 euro veren gayet binilebilir bir otomobil alabiliyor. 

Doymuşlar. 

Almanaya'da işe giren ilk maaşı ile bir otomobil alabiliyor. 

Biz yerine göre 20 yıl 30 yıl hayalini kuruyoruz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

çok yanlış düşünüosunuz onlar arabadan anlamayanlar :D  gurbetçi dediğin e kasa mercedesle gezer yahu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
27 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Ben de dil tükendi, senin ön yargı kırılmadı :D

Bozuk saat bile günde iki kez doğru gösterir, demin denk geldin takdir ettik işte. Şimdi git kebap falan ye, diyet seni çok değiştirdi. Açken sen sen değilsin.. :D

Yorum bağlantısı
Mert Ender

Tasarım açısından en iyisi Focus 1'di. Bu tasarım, güzel sayılsa bile bir Focus gibi durmuyor, hatta Ford gibi de durmuyor. İlk tasarım New Edge'di, sonra Kinetic Design dediler, şimdi bu nedir, tasarım dili açısından, bilmiyorum. Ama özgün değil kesinlikle. Şaşırtmıyor, tekrar dönüp baktırmıyor. Focus'tan başka herşeye benziyor, 1 serisi, Gulietta, i30, Egea, V40, ne ararsan var. Hayranı olmam. Plastik kalitesinden de şüpheliyim. Bir de yeni nesilde bağımsız arka süspansiyon yokmuş diye okudum, doğru mu bilmiyorum, ama öyleyse bu kesinlikle Focus değil, başka bir şey...

Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu

Araya giriyorum ama, ben en cok arka camlarda ki âni kavisi sevdim :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...