İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 - Sorularım

Cem Güney Demirdöğen

Recommended Posts

Cem Güney Demirdöğen
18 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Seviye ölçümünün kuralları var. Motor yağı gibi bakılamıyor. Bence ustaya gidin.

Usta olsa, valla ustam kendi göbeğini kendin kesicen bu devirde yoksa çok zarara uğratıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 10.05.2018 at 20:59, Cem Güney Demirdöğen yazdı:

Sıkıntı yoktu şanzıman yağı değiştik dertsiz başımıza dert aldık,

eski yağ içindeki muhteviyat ile boşalığ taze çok akışkan olan gelince sarsıntı vb. lamba yanma sorunu başlayabilir. bunun bilgisi önceden verileerek yağ değişir yüksek km de.

Yorum bağlantısı
Cem Güney Demirdöğen
19 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

eski yağ içindeki muhteviyat ile boşalığ taze çok akışkan olan gelince sarsıntı vb. lamba yanma sorunu başlayabilir. bunun bilgisi önceden verileerek yağ değişir yüksek km de.

Anladım o zaman belli süre sonra düzelir iyice karıştığında sanırım

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cem Güney Demirdöğen

Direksiyon hidroliği nereden koyuluyor ve yeri nerede seviyesi ne olması lazım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

solda kapağı vardır ön göpüse yakın, seviyesi kabında işert çizgisi ile belirli

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Cem Güney Demirdöğen

Öncelikle herkesin bayramını kutlarım. Bayramda yolda kalmamla yaşadığımı yazacağım, radyatör alt hortumdan gelen ince demir bir boru var motora gidiyor motor girişi ile o demir arasında bir parça plastik boru var o yarılmak süretiyle radyatör suyu boşaldı, sistem uyarı verince farkettim. Sonra parçacıdan L radyatör hortumu alarak boyuta göre kestim oraya taktım arızayı giderdim.

1. O hortum bombe olmuştu ve eskimiş idi deformasyon olmuş ama yarılması ilginç neden olur anlamadım hararet de yapmadı araç?

2. Motor bana çok sıcak geliyo ama hararet göstergesinin yarıyı geçtiği hiç olmadı ya yarıda ya da yarının altında müşir değiştirsem mi?

3. Bu parçanın orjinali var mı yeni taktığım hortumda hafiften bombe oldu ama gayet sağlam sonuçta o da tadyatör için kullanılan hortum acaba değişmem gerekir mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o hortumlar genelde içinde örgülü malzemeden yapılır zamanla eskidikçe örgü tutamaz ise balon gibi şişer bombeli görünüm olur. genelde orjinal hortumun yerini diğer hortumlar tutamaz, zetec motor susuz kalırsa iyi olmaz hiç iyi olmaz. orjinal hortum taktırın

bir arıza sonrası oraya dikkat kesilince bu örnekteki gibi motor ise  çok sıcakmış algısı olur o normal sık rastlanır

Yorum bağlantısı
Cem Güney Demirdöğen
(düzenlendi)
26 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

o hortumlar genelde içinde örgülü malzemeden yapılır zamanla eskidikçe örgü tutamaz ise balon gibi şişer bombeli görünüm olur. genelde orjinal hortumun yerini diğer hortumlar tutamaz, zetec motor susuz kalırsa iyi olmaz hiç iyi olmaz. orjinal hortum taktırın

bir arıza sonrası oraya dikkat kesilince bu örnekteki gibi motor ise  çok sıcakmış algısı olur o normal sık rastlanır

Şöyle söyleyim gösterge panelinde su seviyedi max altına  düştü uyarısı yandı bende bilmiyodum ne olduğunu hemen kitabı açtım baktım sonra sağa çektim sağa çekerken hararet ibresinin bir anda aşşağı direk düştüğünü gördüm zaten o ara da istop ettim belki uyarı ışığından sonra 5-10 dk arasıdır istop etmem. Birde parçacımı aradığımda tek o hortumun satılmadığını takım olarak o demir boru ile birlikte olduğunu söyledi, taktığım hortumda örgülü zaten yarılan hortumda aynı tarzdı orjinal değildi

tarihinde Cem Güney Demirdöğen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Güney Demirdöğen
5 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

orjinali ne ise alın takın derim, sonu gelmeyen tamiratlar böyle başlıyor işte

Çağlar bey internetten araştırayım diyorum orjinalini o bölgedeki hortumun adı nedir nasıl arama yapayım

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cem Güney Demirdöğen

Şanzıman yağım yaklaşık yarım litre fazla, bu durumda nasıl bir çözüm yapmam lazım, yağ fazlalığı problem yaratır mı?

Yorum bağlantısı
Cem Güney Demirdöğen

Arkadaşlar lpg de gaza ani basınca çat çat ses geliyor, ve yolda giderken araç sanki arada bir gaz keser gibi oluyor ve rolanti de iken arada titreme yapıyor, bujileri değişmiştim motovraft ucu titanyum, bu sorunu yaşayan var mı acil cevap lütfen saygılar

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 09.07.2018 at 14:07, Cem Güney Demirdöğen yazdı:

Şanzıman yağım yaklaşık yarım litre fazla, bu durumda nasıl bir çözüm yapmam lazım, yağ fazlalığı problem yaratır mı?

Fazlasını çekmek gerekir... 

13 saat önce, Cem Güney Demirdöğen yazdı:

Arkadaşlar lpg de gaza ani basınca çat çat ses geliyor, ve yolda giderken araç sanki arada bir gaz keser gibi oluyor ve rolanti de iken arada titreme yapıyor, bujileri değişmiştim motovraft ucu titanyum, bu sorunu yaşayan var mı acil cevap lütfen saygılar

Çat çat sesini tarif etmelisiniz.. 

Bir ses mi sadece.. yoksa silkeleme mi vuruntu mu... 

Benzinde test ettiniz mi. ?

İlk bakılacak yer ateşlemedir.. Bujileriniz doğru buji mi ?

Yorum bağlantısı
Cem Güney Demirdöğen
On 14.07.2018 at 12:25, Mehmet Ozyurek yazdı:

Fazlasını çekmek gerekir... 

Çat çat sesini tarif etmelisiniz.. 

Bir ses mi sadece.. yoksa silkeleme mi vuruntu mu... 

Benzinde test ettiniz mi. ?

İlk bakılacak yer ateşlemedir.. Bujileriniz doğru buji mi ?

Bujileri değişmiştim orjinal motovraft taktırmıştım 2bin km yaptım, yaptığım hata buji değiştiğimde kabloları yenilememiştim, ateşlemedenmiş, yeni orjinal buji kablosu aldım taktım sorun düzeldi 👍 200TL verdim kabloya.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...