İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 - Sorularım

Cem Güney Demirdöğen

Recommended Posts

Cem Güney Demirdöğen

Güzel insanlar, orjinal teybi üzerinde CD tuşu var basıyorum NO CD diyor biraz araştırdım iki koltığunda altına baktım kablolar falan var ön yolcu koltuğunun altında bi kapak var onun içinde de kablo var birde kırmızı bir tıpa gibi bişey var başka bişey yok onlar ne onuda bilmiyorum? bu arabada cd koycak yer var mı yok mu anlamadım değerli yanıtlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cd changer olsa muhtemelen koltuk altında olurdu.
Bence tesisat da yoktur.
Boş kablo varsa ucuna bakın. 12 pinli kare şeklindedir fişi.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Güney Demirdöğen
9 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Cd changer olsa muhtemelen koltuk altında olurdu.
Bence tesisat da yoktur.
Boş kablo varsa ucuna bakın. 12 pinli kare şeklindedir fişi.

Evet ucu boşta dediğiniz gibi bir kablo var ucu kare fiş gibi aynen

Yorum bağlantısı
Cem Güney Demirdöğen
7 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQtuuEFeRp0kOkoF4r0ZRbzqVuQRrU5IAqCs5DuujaD57_ybbdZ1HZ83Hq7fA

Bu kablo soket te böyle ise cd changer bulursanız çalışır.

Aynen öle hocam, bu cd changer nasıl bişey birde onu bulması var tabi bilginiz var mı bulabileceğim bir yer

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Cem Güney Demirdöğen yazdı:

Cevap var mı?

İki tipi var. Alttaki daha güncel. 

6 cd alır. 

Alırken kartuşu olduğundan emin olmalısınız.  

Bazı bmw lerde de bundan kullanılmıştı. 

Soket uyarsa 6 cd li ise büyük ihtimal uyar. 

Bulursanız resmini yüklerseniz uyup uymayacağını söyleyebilirim. 

Ayrıca koltuk altına sabitlemek için L şeklinde ayak da gerekecek.   

https://m.ebay.com/itm/1996-2004-Ford-Mercury-6-Compact-Disc-Cd-Changer-F8DF-18C849-AC/122592613783?epid=27005044666&hash=item1c8b16d597:g:fg8AAOSwRMtZZEUN

https://m.ebay.com/itm/FORD-EXPLORER-MERCURY-MONUNTAINEER-6-CD-CHANGER-OEM/232746876833?hash=item3630cb7fa1:g:c6sAAOSwI-BWQnnI

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
10 saat önce, Cem Güney Demirdöğen yazdı:

Cevap var mı?

Bende aracınıza birebir uyacak mp3 cd lerini çalabilen blaupunkt teyp var. Forumda ilanı vardı. Bu changer yanılmıyorsam track cd lerini çalabiliyor, mp3 çalmaz.. ;)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Güney Demirdöğen

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-pioneer-6li-cd-changer-534843896/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-e39-cd-changer-458413912/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-sok-sok-sifir-kutusunda-448745843/detay

hocam bunlar var ama en sondaki 50 TL :)

10 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Bende aracınıza birebir uyacak mp3 cd lerini çalabilen blaupunkt teyp var. Forumda ilanı vardı. Bu changer yanılmıyorsam track cd lerini çalabiliyor, mp3 çalmaz.. ;)

Aslında bi açıdan doğru söylüyorsun, bende hani orjinali kalsın diye çabam da ondan, ama ekranlı bi multimadia alınabilir

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
6 dakika önce, Cem Güney Demirdöğen yazdı:

Aslında bi açıdan doğru söylüyorsun, bende hani orjinali kalsın diye çabam da ondan, ama ekranlı bi multimadia alınabilir

Teybin konumu pek multimedya için uygun mu emin değilim. Benim dediğim de tek sıkıntı direksiyon kumandası varsa aracında çalışmaz. Onun dışında kablo kesme ve tadilat yapma gerektirmez.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cem Güney Demirdöğen

Dün bujileri değitim motocraft buji ucu titanyum olandan eskileri bitikdi herneyse, dün gece havalimanına gitmem lazım dı yolda giderken hızım 100 120 arası gözüm ekrana takıldı Over/Drive ışığı yanıp yanıp sönüyor? Alla alla dedim O/D tuşuna bastım tekrar bastım düzelir diye düzelmedi, bir ara sönü sonra tekrar yanıp sönmeye başladı napcam ben morelim bozuldu :( buji ile alakası var mı neden olur kötü bir arıza mı anlamadım lütfen yardım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o yanıp sönenin farklı sebepleri olabilityor. şanzımanda az yağ veya fazla yağ, şanzıman yağında aşırı ısınma veya daha kötüsü içerdie bir şeyler bozuluyor dmketir, genel bir uyatrıdır yağ seviyesinden başlayıp kontrol edilmeli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Güney Demirdöğen
On 06.05.2018 at 14:01, Çağlar Bayur yazdı:

o yanıp sönenin farklı sebepleri olabilityor. şanzımanda az yağ veya fazla yağ, şanzıman yağında aşırı ısınma veya daha kötüsü içerdie bir şeyler bozuluyor dmketir, genel bir uyatrıdır yağ seviyesinden başlayıp kontrol edilmeli

Bu arabalar kaç vites 4 mi 5 mi bu ışıktan sonra takip etmeye çalışıyorumda en son 4. vitese kadar çıktım ??

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
3 saat önce, Cem Güney Demirdöğen yazdı:

Bu arabalar kaç vites 4 mi 5 mi bu ışıktan sonra takip etmeye çalışıyorumda en son 4. vitese kadar çıktım ??

4 vitestir. OD tuşuna basarsanız 4. vitesi kullanmaz diyorlardı. Benim otomatik dizel mondeo da OD yoktu. 

Yorum bağlantısı
Cem Güney Demirdöğen
On 06.05.2018 at 14:01, Çağlar Bayur yazdı:

Acaba diyorum şanzıman yağı değişince castrol dex 6 koydurmuştum yağ basınç dolayımdan mı oldu bu 4 litre koydurmuştum boşaltıp, ustalar dex2 kullanmıyor banada en iyisi bu diye dex6 aldırdılar

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Manuel mod olan şanzımanlarda od/off olmaz.

Mondeo 1-2 benzinli. Mondeo 3 benzinli
Focus 1-2 kasa benzinliler 4 vites.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Güney Demirdöğen
(düzenlendi)

Sıkıntı yoktu şanzıman yağı değiştik dertsiz başımıza dert aldık, otomatik arabada fazla kurcalamıycan hocam anladığım kadarı ile ne işim vardı değiştim anlamadım ki güzel güzel biniyoduk, bazı ustslar boşuna janzıman yağını elleme sıkıntı yoksa demiyomuş :( acaba bir 4 litre daha alıp ikinci periyoduda mı değişsem

tarihinde Cem Güney Demirdöğen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yağınız doğru mu bilmiyorum.
Ancak. Od/off ışığı hakkında Çağlar gerekli bilgiyi vermiş.
Belki yağ eksiktir. Şanzımancıya tekrar gidin ve ikinci periyodu da değişip tam seviyede dolum yaptırın.

Yorum bağlantısı
Cem Güney Demirdöğen
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yağınız doğru mu bilmiyorum.
Ancak. Od/off ışığı hakkında Çağlar gerekli bilgiyi vermiş.
Belki yağ eksiktir. Şanzımancıya tekrar gidin ve ikinci periyodu da değişip tam seviyede dolum yaptırın.

Öle yapayım mecbur yine aynı yağı alcaz castrol dex vı özellikleri böle yazıyo, en pahalı yağ 40tl litresi

• Ürünümüz Ford (MERCON® LV) ve GM (DEXRON®-VI) OEM'leri tarafından lisanslı ve onaylıdır.
  • Maksimum yakıt ekonomisi için tasarlanmış düşük viskoziteli formülasyona sahiptir.
  • Gelişmiş sürtünme dayanıklılığı sayesinde mükemmel şanzıman performansına sahiptir.
  • Yüksek sıcaklığa karşı üstün koruması ile oksidasyona karşı dayanım sağlar.
  • Birçok otomatik şanzımanda kullanımı tavsiye edilir.
Yorum bağlantısı
Cem Güney Demirdöğen

Yok ya bu aracın yağı dex 2, bozacağız şanzımanı bu gidişle, ikinci periyodu dex2 mi koysam bişey olur mu çorba ettik iyice, bu dex 6 son çıkan şanzıman içindir bu aracın üretiminde dex2 vardı sonuçta, bugün ankarada bir ustayı aradım dex 6 koydum dedim bişey olmaz daha iyi dedi ama bence var alakası

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Komple boşaltmak içinde şanzımanın inmesi lâzım. Forumdan bir abimiz vites D konumunda iken lifte alıp tekerlekler durana kadar yağı boşaltmıştı. Zararı olur mu bilmem ama araştırmak lâzım. Daha iyi teknik bilgisi olanlar yazarlar. Ben birşey dersem yanlış anlıyorlar bu aralar.. ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yok ya bu aracın yağı dex 2, bozacağız şanzımanı bu gidişle, ikinci periyodu dex2 mi koysam bişey olur mu çorba ettik iyice, bu dex 6 son çıkan şanzıman içindir bu aracın üretiminde dex2 vardı sonuçta, bugün ankarada bir ustayı aradım dex 6 koydum dedim bişey olmaz daha iyi dedi ama bence var alakası

Dex6, dex2 nin özelliklerini barındırıyorsa kullanılmasında sakınca olmayabilir.
İyi bi araştırın, boştan yere boşaltmış olursunuz belki.
Ha yağ yanlış derlerse de ikinci periyodda doğru yağ koymak yanlış olur.
Bi şekilde tamamen boşaltmak gerekir.
Yorum bağlantısı
Cem Güney Demirdöğen
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Dex6, dex2 nin özelliklerini barındırıyorsa kullanılmasında sakınca olmayabilir.
İyi bi araştırın, boştan yere boşaltmış olursunuz belki.
Ha yağ yanlış derlerse de ikinci periyodda doğru yağ koymak yanlış olur.
Bi şekilde tamamen boşaltmak gerekir.

Hocam derler ya battı balık yan gider koyacam yine ikinci periodda ilk koyduğum yağdan dex 6 binecem artık şansa, kimse komple boşaltamıyor zaten, yağ seviyesini anlamıyorum sıcakken hangi konumda bakacaz birde nerede olcak yağ seviyesi onada bakıyım bari

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Seviye ölçümünün kuralları var. Motor yağı gibi bakılamıyor. Bence ustaya gidin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...