İçeriğe Yönlendir

1.2 TSI Jetta Highline (Başına Geleceklerden Habersiz)

Uğur Kamil

Recommended Posts

Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Hayırlı olsun, umarım çalınmaz. 

Rize orası adamın oturma organını keserler yakalarlarsa :D Aklı çalışıyorsa hırsız bile gitmez oralara. Annem Trabzonlu. Yıllarca her yaz oradaydım. Karakolla mahkemeyle uğraşıp devleti de uğraştırdıkları vaka çok az, genelde kendileri hallediyorlar(dı) ki muhtemelen çok değişmemiştir. 

Basit örnek; sana ait aile apartmanın garajında 3-4 kişilik bir grup görsen gecenin 12'sinde ne yaparsın? Polis aranız, jandarma aranır falan. Annemin amcası bu durumu yaşayıp evin penceresinden kurşun yağdırdı. Allahtan yaş itibarı ile nişan alıp adam vurabilecek kadar gözü görmüyordu. Kurşunların yarısı kendi arabasında kaldı :D Var hesabını sen yap.

Uğur Kamil yazdı:

Güncel resimlerimiz ve video :)

YbW4p9.jpg

6jqJ8p.jpg

PJm7ZV.jpg

NXuBa1.jpg

D0dWBP.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=ewlLK-gH1lM

Sevmem bu kasa jettaları aslında, ama hakikaten volkswagen'den iyi tasarlamışsınız hocam. Bu haliyle mükemmel olmuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Murat Sahın yazdı:

Sevmem bu kasa jettaları aslında, ama hakikaten volkswagen'den iyi tasarlamışsınız hocam. Bu haliyle mükemmel olmuş. 

Teşekkür ederim.
Kendi zevkime göre birşeyler yapmaya çalışıyorum, Benim için marka model fark etmez sadece standart binmeyi sevmiyorum. Yaptıklarını başkalarıda beğenince daha bir mutlu oluyor insan ama.

Bu kısa farların çizgisi, çizgi üzerindeki ışıkların nedeni yerdeki su birikintileri. farları takalı 5 gün oldu her akşam hava yağmurlu gündüz bulutlu yada güneşli :)

Ia5mP0.jpg

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Uğur Kamil yazdı:

Teşekkür ederim.
Kendi zevkime göre birşeyler yapmaya çalışıyorum, Benim için marka model fark etmez sadece standart binmeyi sevmiyorum. Yaptıklarını başkalarıda beğenince daha bir mutlu oluyor insan ama.

Bu kısa farların çizgisi, çizgi üzerindeki ışıkların nedeni yerdeki su birikintileri. farları takalı 5 gün oldu her akşam hava yağmurlu gündüz bulutlu yada güneşli :)

Ia5mP0.jpg

Bu görüntüdeki ledler yeni aldıkların mı, Stark?

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Aydın Sert yazdı:

Bu görüntüdeki ledler yeni aldıkların mı, Stark?

Evet bu yeni aldıklarım bunlar.
Hala yağmur dışındaki performanslarına bakamadım gece  :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem

Elinize emeğinize sağlık. Tüm dokunuşlar yerli yerinde olmuş. Görsel olarak tek eksik jant ve app plaka gibi duruyor şu anda

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Teşekkür ederim.

Bu kısa farların çizgisi, çizgi üzerindeki ışıkların nedeni yerdeki su birikintileri. farları takalı 5 gün oldu her akşam hava yağmurlu gündüz bulutlu yada güneşli [emoji4]
Ia5mP0.jpg
Bence normal halojen ve xenon dene. Led ampuller genelde yetersiz oluyor.
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Mücahit Erdem yazdı:

Elinize emeğinize sağlık. Tüm dokunuşlar yerli yerinde olmuş. Görsel olarak tek eksik jant ve app plaka gibi duruyor şu anda

App hiç kullanmadım kullanmayıda düşünmüyorum.
Jant işide düşük maliyetli denk gelebilirse olabilir ama onun dışında düşünmüyorum.

Metin Akbal yazdı:

Bence normal halojen ve xenon dene. Led ampuller genelde yetersiz oluyor.

Xenonle far kapağı kapanmaz, halojendede istediğim beyazlığı elde edemeyiz.
Şuanlık aydınlatmasında tehlike yaratacak bir durum yok, normal havadakı performansını  merak ediyorum. Belki ilerde uzunlarla birlikte sislerinde devreye girmesini sağlayabilirim.(üst modellerde kodlama ile oluyor ama benim araçta olmuyor, tam tersi uzunu açınca sisleri kapat kodlaması var)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Uğur Kamil yazdı:

App hiç kullanmadım kullanmayıda düşünmüyorum.
Jant işide düşük maliyetli denk gelebilirse olabilir ama onun dışında düşünmüyorum.

Xenonle far kapağı kapanmaz, halojendede istediğim beyazlığı elde edemeyiz.
Şuanlık aydınlatmasında tehlike yaratacak bir durum yok, normal havadakı performansını  merak ediyorum. Belki ilerde uzunlarla birlikte sislerinde devreye girmesini sağlayabilirim.(üst modellerde kodlama ile oluyor ama benim araçta olmuyor, tam tersi uzunu açınca sisleri kapat kodlaması var)

GE ampül öneriyorlar ama beyaz mı sarı mı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Metin Akbal yazdı:

Beyazımsı sarı:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Uğur Kamil

Direksiyonu daha önce boyamıştım, görüntü olarak güzeldi ama dokunma hissiyatı hoşuma gitmiyordu.

Araca özel kesilmiş kılıf aldım diktim direksiyona.
ridVjk.jpg

HVB18y.jpg

EolECb.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Lastik konusunda biraz hassas olduğum doğrudur. Eski yazlık lastikler birçok kişi için 1 yazı atlatacak durumda olmasına rağmen yenilerini sipariş verdim.
Bu sefer Nokian aldım, eski lastiklerim goodyear eagle sport'tu(aracı yeni aldığımda bütçe sıkıntısından ucuz diye almıştım) bir şikayetim yoktu sadece ıslak zeminde rampada bırtık fazla patınaja kalıyordu.

Lastikciden sonra güzel bir yıkama sonrası sonax siyah cila uyguladım.
7xO8u.jpg

7BLZk.jpg

7xSA2.jpg

7xa1f.jpg

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Rize ye uygun lastik :) Bende taze Powerproof aldim eskiler de Nokian 'di. Çok konforlu lastik. Bugün kazık fren yaptım güzel yapışıyor.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Uğur Kamil yazdı:

7xO8u.jpg

Mondeonun ölçüsüne göre yazlık nokian yok ama forumda yazlık nokianlarla ilgili sıkıntılardan bahsediyor arkadaşlar. Sizinde izlenimlerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mondeonun ölçüsüne göre yazlık nokian yok ama forumda yazlık nokianlarla ilgili sıkıntılardan bahsediyor arkadaşlar. Sizinde izlenimlerinizi bekliyorum.
Ne gibi sıkıntılar :) Denk gelmiştir İ Line serisi olanı diyorsan. Ben 2. takımı kullanıyorum. Memnun kalmasam almazdım. Benim araç sert olduğundan tercih ettim kışlık lastikten daha yumuşak yazlık Powerproof lar. Ha şu var 3. sezon performansı düşmeye başlıyor.
215 50 17 sanırım seninde. Benimde orijinal ölçü 215 50 17 ama 225 45 17 kullanıyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Uzunoğlu yazdı:

Yazlık konusunda bir şey diyemem gerçi iki yazdır kullanıyorum arabayı aldığımda daha 3-4 aylık yeni takılmış şekildeydi üzerine nokian hiç bir olumsuz durum görmedim. Hatta Jant yamulttum lastikte ne balonlama ne çatlak ne de yarılma meydana geldi çok şükür. Kışlık konusunda ise kesinlikle nokian alırım. Araçla gelen petlas vardı artık ömrünü de tamamladı fakat ben hiç bu kadar pati çektiğimi veya kaydığımı hatırlamıyorum bir arabayla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Metin Akbal yazdı:

Ne gibi sıkıntılar :) Denk gelmiştir İ Line serisi olanı diyorsan. Ben 2. takımı kullanıyorum. Memnun kalmasam almazdım. Benim araç sert olduğundan tercih ettim kışlık lastikten daha yumuşak yazlık Powerproof lar. Ha şu var 3. sezon performansı düşmeye başlıyor.215 50 17 sanırım seninde. Benimde orijinal ölçü 215 50 17 ama 225 45 17 kullanıyorum.

Benim kullandığım yazlık ve kışlıklarda hiç bir sıkıntı yaşamadım. Mondeo Mk4 (2012) orjinal lastiği 215/50r17 idi, Mk5 de (2015 sonrası) 235/50r17 kullanmışlar. kışlıklarda 215/55r17 nokian kullanıyorum bir sıkıntım yok. Arkadaşlarda zaten sıcak iklimde batıda kullanılan yazlıklarda sıkıntı olduğundan bahsediyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Benim kullandığım yazlık ve kışlıklarda hiç bir sıkıntı yaşamadım. Mondeo Mk4 (2012) orjinal lastiği 215/50r17 idi, Mk5 de (2015 sonrası) 235/50r17 kullanmışlar. kışlıklarda 215/55r17 nokian kullanıyorum bir sıkıntım yok. Arkadaşlarda zaten sıcak iklimde batıda kullanılan yazlıklarda sıkıntı olduğundan bahsediyorlar. 
Yaz iklimi konusunda haklı olabilirler ama ben öyle abartı bir parçalanma vs görmedim. Çorum un da yazı kavurucudur. Zaten 4 yıl vadesi var en baba lastiğin bile. 4 yılda da çatlama normal diyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

he o benim 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Uğur Kamil

Devirdaimi değişirken antifirizide yeniletmiştim yaklaşık 2 sene önce ama kullanılan antifiriz hem bilindik bir marka değildi hemende kışın başında kalorifer peteğini değişirken eksilen soğutma suyuna su eklemiştim. Kaliteli marka ve düzgün bir karışım olsun diye yeniledim.

3 lt antifiriz 1.5 lt su kullandım.
Motor sıcakken geri dönüşüm hortumundan gelen sıvıyı kaba boşaltıp genleşme kapındakı su eksildikçede yenisini ekledim. Çıkan oldukça kirli ve koyu renk olmuştu. 

w2Qa5b.jpg

w2QyF3.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ellerine sağlık, çok yerli yerinde değişimşer olmuş, sırıtmamış hiç. Allah kaza bela göstermesin:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Uğur Kamil

Son 2 bakımdır motul x-clean+ kullanıyordum bu sefer motul specific tercih ettim.
x-clean+ kullanmaya başladığımda ilk çalışırmadakı zincir sesinde baya azalma olmuştu, specific'ten sonra şuana için ilk çalıştırmadakı zincir sesi ortadan kalktı. Servis ilk çalıştırmadakı zincir sesine normal diyordu.

yağ, benzin, hava, polen ve yağ filtresi + işçilik 800 tl mal oldu bakım. Geçen sene benzin fitresi yoktu birde yağ bi düşük kaliteydi 450 tl halletmiştim.

50r3yla.jpg

rz4gp2l.jpg

hvw8dtj.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Konfor seti diye satılan kapı cepleri, bardaklık vs için satılan kaplamayı uyguladım. Tam seti uygulamadım şuanlık sadece ön 2 kapıyı yaptım.
Hem görüntü olarak ayrı bir hava kattı hemde ben kapı cepinde kolonya, parfüm vs koyduğum için ses yapıyordu. Artık plastiğe temas etmediği için ses yapma durumu kalmadı(sırf bu yüzden almaya değer).

rc8m8pr.jpg

1qakxgx.jpg

7ygjm6e.jpg

ld52c9n.jpg

125 bin km'de  ön takıma ilk masraf yapıldı, sol z rot kolu değiştim. Çok inceden bir ses vardı büyümeden çözelim dedim.
Parçayı servisten aldım 362 tl, sanayide arkadaşın dükkanında montaj yaptık.

oodpykp.jpeg

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...