İçeriğe Yönlendir

1.2 TSI Jetta Highline (Başına Geleceklerden Habersiz)

Uğur Kamil

Recommended Posts

Aydın Sert
30 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Teşekkür ederim. Bütce ayirabildikçe bunuda kendi zevkime gore yapicam.  Aklimda cok seyler var bakalim bitince nasil bir arac olucak.

Teşekkür ederim. Stoplarin bütun işiklari led ve sinyallerde kayar led. Tek sevmedigim yani sadece camurluktaki stopta sinyal ozelligi var. Komple bagaj kapagindakinden baslasa sinyal daha guzel olurdu.

Evet. Mevcut durumda kayar görünüm kısa kalmakta.

Ama far içine yapacağın kristal led uzunca olacak ve tabi ki kayar ;) Bu uygulamanın detaylarını bekliyorum senden. Benim de ne zamandır aklımda olan bir uygulama. Bol bol fotoğraf lütfen...

Yorum bağlantısı
Serkan Özer

geçmiş olsun stopları kaça aldın acaba yazman mümkün müdür kardeşimin jetta var bu 2011 ona bakıyordu

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
3 saat önce, Serkan Özer yazdı:

geçmiş olsun stopları kaça aldın acaba yazman mümkün müdür kardeşimin jetta var bu 2011 ona bakıyordu

Teşekkür ederim.
1500 tl + kargo ücreti.

4 saat önce, Aydın Sert yazdı:

Evet. Mevcut durumda kayar görünüm kısa kalmakta.

Ama far içine yapacağın kristal led uzunca olacak ve tabi ki kayar ;) Bu uygulamanın detaylarını bekliyorum senden. Benim de ne zamandır aklımda olan bir uygulama. Bol bol fotoğraf lütfen...

Farlara mercekleri koydum ama kayar led koymadım, biraz aceleye geldi mercekleri koydum kapattım. İlerde tekrar açar kayar led koyarmıyım yoksa hazır dizayan çift mercekli jetta farları var onlardanmı alırım kararsızım.

4 saat önce, Tevfik Işık yazdı:

Gecmis olsun.:nazar:

Jant jant diye bagiriyor alet..

Jant bellide janta bütçe yok bir sürpriz olmazsa 1-2 sene zor gibi duruyor şimdilik. 

Detaylı resim ve video:

9NqvWr.jpg

7DX2Wa.jpg

PD6v27.jpg

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

3d Havuz paspaslar ve kapı eşiği tamam.(inip binerken ayağını çok sürten oluyordu o kısma artık çizilecek diye düşünmeme gerek kalmadı)
r1ZgZV.jpg

PDP5P6.jpg

LD1p1a.jpg

7DMoMP.jpg

resim eklendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan

Stoplar şahane olmuş kayar sinyal çok hoşuma gitti maşallah :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Nikelaj cam citasıda tamam.

Orijinalinde sadece alt kısımda düz şekilde vardı.

VDvojV.jpg

lZvJAk.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
15 dakika önce, Serkan Maden yazdı:

Buda yakışmış. Şimdi sırada başına gelecek nedir?

Teşekkür ederim. Yapacaklarımın listesi çok ama bütçe ayırabildikçe zamanla yapacağım bundan sonraki ufak tefek uygulamalar dışındakiler biraz zaman alacak gibi duruyor.

Şuan için ilk fırsatta olacak olanlar
Cam filmleri değişecek, açık tonda çekilmişti güneş sayesinde iyice açık hale gelmişler önlerde film varmı yokmu belli değil :) yancamlar komple 2 numara olacak.
Kapı altı ve ayak altı aydınlatması yapılıp ayna altı ışık beyaz led yapılcak.
spoiler ve difizör kazada kırılmıştı onlar değişecek(şuan parçalarını yapıştırdım yakından bakınca belli oluyor kırık olduğu)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Şu farları çok istiyorum ama biraz pahalılar 2300 tl cıvarı :) Bakalım kismet ne zaman takmak nasip olur görücez zamanla.

Audi a5 tarzında yapılmış

g6ZN72.jpg

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-tr-de-tek-jetta-audi-tip-led-sinyalli-far-ukoled-garage-579223679/detay

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
33 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Jetta jetta olalı böyle modifiye az görmüştür. Bekliyoruz.

Jettaya güzel şeyler yapanlar var. Piyasada güzel yapılı çok jetta var o nedenle farklı birşey yapması biraz zor  :)

Bu stoplardan takılı olan 2-3 tane jetta var ama bu farları takan görmedim Türkiyede henüz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Allah korusun oncelikle lakin yine bir motorcu ön fari da halletmesin on far niyetine girmisken :)

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
13 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Allah korusun oncelikle lakin yine bir motorcu ön fari da halletmesin on far niyetine girmisken :)

:biggrin:

Ben jetta bakmaya başladığımda aklımda yapacağım uygulamaların %80 zaten oluşmuştu sadece bütçeye göre hangisinin daha önce yapılacağı o anki duruma göre belli oluyor.
zM57Bg.jpg

GDRO0v.jpg

yq5r3M.jpg

6NPLXk.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
10 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Simdiii hersey tadinda iken o ek hic oldu mu :(

O arka difüzör takılırken takılmıştı zaten.
Araç önden çok yüksek duruyor ve bu tampona uygun başka ek veya lip yok. Fiberken yapılan 5 cm büyük kaba ekler dışında.

O kalıcı değil, bütçe olayını ayarlayınca Gli tamponu ve panjuru takılcak.
558753161.jpg

Bir ihtimal belki 2015 sonraki gli tamtonuda olabilir. Kararsızım o konuda

Volkswagen-MOMO-Edition-Jetta-GLI-featur

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
22 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Uyacak mı bu tamponlar. Kritiğini yaptın mı.

2014'e kadar olan glı tamponu birebir uyumlu. panjur, sis, tampon altı koruyucu parçaları vs zaten set satılıyor. Takanda çok var.
2015'ten sonra olan gli tamponuda uymaması için bir neden yok çünkü araç değişmedi sadece tamponları ve 1-2 ufak parçası makyajlandı.
2012'e 2015'in orjinal tamponunu takanlar var gli tamponuda uyar büyük ihtimal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Kırmızının tamponu daha güzel ama senin araba siyah kırmızı gibi kendini göstermez tabii arabayı kırmızı yaparsan başka [emoji41][emoji7]

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
On 08.07.2018 at 14:01, Adnan Çakır yazdı:

Kırmızının tamponu daha güzel ama senin araba siyah kırmızı gibi kendini göstermez tabii arabayı kırmızı yaparsan başka emoji41.pngemoji7.png

O konuda haklısınız.
Açık renk araçta koyu renk detaylar kendini güzel gösteriyor ama siyah olunca böyle bir şans kalmıyor.

Bugünde modülsüz amerikan park olayını hallettik. Sinyal verince normal sinyal yanıp sönüyor gündüz farı devreden çıkıyor. 
1ELMPj.jpg

vPbnzz.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Uğur Kamil

Güncel uygulamalar.
Arka park lambalarınıda gündüz farlarıyla yanacak şekilde ayarladık.
Sellektör yapınca sisler sönecek şekilde kodladık.(otomatik modda kullandığım için sis hiç açmıyorum ama olsun)
Amerikan park gündüz farı ile birlikte yanıyor, sinyal verince veya parkları açınca devreden çıkacak şekilde yeniden kodladık.(gece araç önünde ne kadar az ışık olursa o kadar az gözünü alır karşıdakı sürücünün diye)

Kapı altı ve ayak altı aydınlatması kodlamasını yaptık(direk tak çalıştır durumda şuan). Kapı altlarını yarın montaj edicem. Ayak altı aydınlatmasınıda ilerleyen günlerde yapıcam tekrar kodlama ile uğraşmayalım dedik.

Kol dayama arkasındakı 12v girişini iptal edip yerine 2'li USB şarj ve Akü Volt ölçer monte ettim
Park halinde akünün durumunu görmek ve araç sağlıklı şarj ediyormu takip edebilmek için.
Normal şartlarda 12v park halinde 14v çalışırken

ODDnEZ.jpg

zMMvnY.jpg

GDDQ32.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Kapı altı aydınlatmada tamam.
Her kapı birbirinden bağımsız çalışıyor. Hangi kapı açıksa sadece onun aydınlatması yanıyor. Süresini tam ölçmedim ama belli bir süre kapı açık durunca 3-4 kere kapı ışığı sinyal verip kendini kapatıyor.

Kodlama yapıldıktan sonra(ön ve arka kapıların kodlaması ayrı) 

Ön kapılarda Işıktan gelen pin 1'i araç üzerindeki soketin  pin 19'uza. Işıktan gelen pin 2'yi soketin pin 18'e. 

Arka kapılar için ise ışıktan gelen pin 1'i  söketin pin 4'üne ışıktan gelen pin 2'yi ise soketin pin 14'üne takınca çalışıyor.

WDD1vY.jpg

3zzYZA.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Dolardan dolayı parça fiyatlarının yükselmesi ve bu aralar yoğun geçmesi nedeniyle pek ilgilenemiyorum araçla.
Arka lastikleride yeniledim.
Bakım için parçaları sipariş verdim önümüzdeki haftada onu halledicem. Yağ ve filtreler değişecek.(Daha zamanına var ama eski sahibi nekadar kaliteli ürün kullandığını bilmediğim için riske girmek istemedim)

Bugünde ayak altı aydınlatma işini hallettim.
oVRlE9.jpg

Bz5g8M.jpg

2aV4j2.jpg

Resim eklendi.
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...