İçeriğe Yönlendir

1.2 TSI Jetta Highline (Başına Geleceklerden Habersiz)

Uğur Kamil

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Küçük kasabada 3 km dükkana git gel parket yapıyorsa 10 yakabilir. O adam haftada 50 TL benzin alır. Az akan araca binmesi haram.

Benimki gibi işte. Ev - iş 3 km.
Avm ler falan da bu mesafe içinde.
En uzak yerim haftada bir 5 km.
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
6 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Evet 2015 sonrakiler 1 lt yakın az yakıyor. Denk gelirse kullanıp test etmeyi çok istiyorum. Her durumdamı az yakıyor yoksa normal kullanımdadamı az yakıyor diye. Anlık tüketim ekranından azçok fark ederim hemen ne şartlarda farklı yaktığını.

Buyur gel Bursa'ya..

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
4 saat önce, Tevfik Işık yazdı:

Buyur gel Bursa'ya..

Teşekkür ederim, hem mesafe çok uzak hemde kendi aracımı kullandığım noktalarda aynı şartlarda kullanıp tam gerçekçi farkı görmek lazım.

Her siyah aynı parlamaz buda bunun çok güzel bir örneği. Resimde hiçbir oynama yok.
MVDk0g.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Değerlere baktığımda Uğur hocam senin araç daha yakıyor. Bizim 1.6dizel 2006 CMAX 50 liralık mazota 7 ile 7.5 arası oynuyor çünkü yapılan mesafeler 3 ve 4 kmlik mesafeler. Hatta aracı alalı bir sene olacak toplam yaptığım yol 7bin km civarı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Bir saat önce, Mehmet Yeter yazdı:

Değerlere baktığımda Uğur hocam senin araç daha yakıyor. Bizim 1.6dizel 2006 CMAX 50 liralık mazota 7 ile 7.5 arası oynuyor çünkü yapılan mesafeler 3 ve 4 kmlik mesafeler. Hatta aracı alalı bir sene olacak toplam yaptığım yol 7bin km civarı. 

İnsanlar genelde(çevremdekilerde aynı) ne kadar km yaptığına ve aracın toplam giderine bakmak yerine direk dizel olsun o an çebimden çıkan para az olsun mantığında hep.
Bende full şehir içi kullanınca 7-7.5 lt yakıyorum ve şuan dizel 0.04 kuruş daha pahalı :D ve benim aracın mtv'si daha uygun ;) Sürekli dip gaz gezen biri olsam o zaman dizel ile benzinli model arasındakı yakıt farkı ciddi oranda oluyor.
Bende şuan 7bine yakın yaptım 2 ay sonra 1 sene olacak 8bin olur.

Ben jettanın 1.6 dizelini alsaydım
1. Aynı paraya dolu değilde en boş paket alacaktım.

2. Yakıttan yaptığım tasarrufu mtv ve bakım farkına verecektim.
3. Kışın araçta doğru düzgün ısınamayacaktım, kısa mesafede ısınıp araç içini ısıtmıyor.
4. Dizeli kısa mesafe şehir içinde kullanınca dpf sıkıntı çıkartıyor.
5. Dizeldeki gibi düşük devirde çok kullandım sıkıntısı yok.

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Uğur Kamil

Buda bu ayki ortalamam. 2 ay peş peşe paylaştımki konuyu inceleyen olursa yakıt konusunda kafasında soru işareti kalmasın diye.

Her zamanki gibi ne aşırı dikkatli nede sınırları zorladım. Sakın kullanım tarzı ara sıra gaza yüklenmeli.
370 km yol yaptım. Bunun 70-80 kmsi şehir dışı geriye kalanı şehir içi kısa mesafe. Yol bilgisayarı 7.1 lt yaktın diyor.  6.20 tl'den 160 tl benzin aldı.

Şehir içinde test etmedim(test etmeside zor) şehir dışında yağmurlu havada herzaman kullandığım yolda aynı hızlarda araç 0.5 ile 1 lt arası fazla yakıyor. Tasarruflu bir uzun yol yapmak için güneşli havayı tercih etmek lazım :D

OvNm30.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Uğur Kamil

Farlar biraz aceleye gelmişti ve içime sinen birşey olmamıştı. Güncelleme zamanı geldi.
Kısa farlardakı merceği 2.5 inç olanla değiştirdim(eski mercek 2 inç). Yeni mercek kapağıda daha uyumlu ve orjinal gibi durdu. Uzunlardakı mercekleride aynı alsaydım keske ben büyük gelir diyordum ama uyuyordu.
Detaylı resimleri hava kararınca çekiçem.

nbPGJg.jpg
JVLElq.jpg

gPlL92.jpg

Or2dL0.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Uzun zamandır detaylı temizlik yapmamıştım biraz ilgileniyim dedim.

QDaho9.jpg

g18OyP.jpg

YVjZf1.jpg

r1phep.jpg

D0YB5h.jpg

sOmzoJ.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Bir saat önce, Metin Akbal yazdı:

Buna bi 17 jant yakisir :)

Bende istiyorum ama jant lastik fiyatları uçmuş, 2 el jant olabilirde lastiktede 2. el sevmiyorum.

Şuanlık ilk önceliğim gli marşpiyel ve sonrasında gli ön tampon.

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Buna bi 17 jant yakisir :)

Kesinlikle...

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bunlarda gece resmi. Uzunlara resim çekmeyi unuttum.
2inç merceğe göre aydınlatma baya arttı ve eskiden led beyaz sarı arası bir tonda aydınlatıyordu artık beyaz yanıyor. 4300k ile 5000k farkı gibi. Sanırım merceğin camı ile alakalı bir durum.

EIexmv.jpg

pWmuKq.jpg

YWlpxt.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
5 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

gli ön tampon.

+Kesinlikle

Farlar o tamponu hak ediyor, maşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Eski aracımdan kalan bitüself vardı. Bagaj kapağının içine(resmini çekmeyi unuttum) ve kaputa uyguladım keçenin altına. Motor sesine dikkat etmedim ama önceden bagaj kısmında basstan dolayı titreyen kısımlar oluyordu o sorun çözülmüş oldu.

wNVmxq.jpg

pWhluL.jpg

Ön cama en açığından film çektirdim. Resimlerde normalden biraz koyu çıkmış ama normalde araç içerisi görünüyor ve dikkatli bakıncada içerisindeki tanınıyor. Özellikle güneş altında sürüşlerde aracın içerisi daha az ısınıyor belirgin fark oldu. Henüz gece test etmedim.
dV4PE9.jpg

Güneş altındakı görünümü

MIfyF1.jpg

63Yl1j.jpg

Gölgedeki görünümü

tLDM8B.jpg

vt58hz.jpg

Ön cam filminden önce ve sonrası

DvhESf.jpg

g0IjZM.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Bu ön cam filmi olayını bende yaptırmak istiyorum. Arka camlar zaten orj. karartılmış,ön kapı camlarını da eski sahibi sagolsun 3M film çektirmiş. Bir tek ön cam kalıyor oraya da renkli değil de güneş ışığını kıracak bir film yaptırmayı planlıyorum bakalım.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
13 saat önce, Alptuğ Özcan yazdı:

Bu ön cam filmi olayını bende yaptırmak istiyorum. Arka camlar zaten orj. karartılmış,ön kapı camlarını da eski sahibi sagolsun 3M film çektirmiş. Bir tek ön cam kalıyor oraya da renkli değil de güneş ışığını kıracak bir film yaptırmayı planlıyorum bakalım.

Benim aracın içi krem diye içi baya görünüyor, camları komple açarsam önde film varmı yokmu belli olmuyor. Bugün aynı filmi içi sıyah olan arkadaşın aracına çektirdik onun yan camları daha açık renk olduğu halde ön cam benim kadar açık tonda görünmedi. 

Tefsiye ederim illede koyu olması şart değil. Güneş ışığı konusunda baya faydalı. Bazı markaların renksiz güneşi kesen filmleri mevcut.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
33 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Benim aracın içi krem diye içi baya görünüyor, camları komple açarsam önde film varmı yokmu belli olmuyor. Bugün aynı filmi içi sıyah olan arkadaşın aracına çektirdik onun yan camları daha açık renk olduğu halde ön cam benim kadar açık tonda görünmedi. 

Tefsiye ederim illede koyu olması şart değil. Güneş ışığı konusunda baya faydalı. Bazı markaların renksiz güneşi kesen filmleri mevcut.

Llumar’in var renksiz UV engelleyici 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
5 dakika önce, Alptuğ Özcan yazdı:

Llumar’in var renksiz UV engelleyici 

Link var mi bu urunle ilgili? Ben biraz bakindim bulamadim 🤔

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Önceki aracım olan focusun öncamına en açık olandan ben de çektirmiştim. Ön cam çok uzun olduğundan yazları uzun yolda güneş döşümü deliyordu. Filmden sonra gündüzleri çok rahat etmiştim amma geceleyin de görüşü düşürdüğü için çok daha fazla göz yoruyordu. Tekrar yaptırmayı düşünmüyorum sırf gece sürüşlerinde rahatsız olduğum için.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
10 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Link var mi bu urunle ilgili? Ben biraz bakindim bulamadim 🤔

Ben Llumar Ankara'nın instagram sayfasını takip ediyorum oradan biliyorum UV engelleyici film olduğunu.

Selim Bey gerekli cevabı vermiş sanırım:good1:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
20 saat önce, Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Önceki aracım olan focusun öncamına en açık olandan ben de çektirmiştim. Ön cam çok uzun olduğundan yazları uzun yolda güneş döşümü deliyordu. Filmden sonra gündüzleri çok rahat etmiştim amma geceleyin de görüşü düşürdüğü için çok daha fazla göz yoruyordu. Tekrar yaptırmayı düşünmüyorum sırf gece sürüşlerinde rahatsız olduğum için.

Dün geçe köye gittim yolun büyük kısmında sokak lambası denen birşey yok bir sorun yaşamadım. Görüş olarak memnunum, ben geçe yağmurdakı görüş kaybı ne durumda diye merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

3-4 Aydır detaylı iç temizlik yapmamıştım. Bayram temizliği olarak detaylı iç temizlik yaptım.
1. Resim kirli hali, diğer resimler temizlenmiş hali. Ne kadar kollarsam bile 2-3 ay sonra ufaktan kirlenmeye başlıyor krem olduğu için. kılıf kullanmayıda sevmediğim için 2-3 ayda bir temizliyorum koltukları.

r0yvcO.jpg

57kIaF.jpg

tO8AyU.jpg

mBDbT0.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...